В Україні падіння ВВП сповільнилося за вісім місяців

А будівництво продемонструвало зростання
В Україні падіння ВВП сповільнилося за вісім місяців
сповільнення ВВП (фото: https://platon.asia)
12 Жовтня 2020, 18:33
читать на русском

Падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України за 8 місяців 2020 року сповільнилося до 5,8%, в той час як інші галузі навіть показали зростання.

Про це йдеться в огляді економічної активності з січня по серпень 2020 року на сайті Мінекономіки.

В серпні на тлі продовження адаптивного карантину майже всі види економічної діяльності уповільнили темпи падіння, а роздрібний сегмент і будівництво продемонстрували зростання.

Виробництво споживчих товарів, будівництво доріг, сфера транспорту, торгівля і сільське господарство (завдяки активній фазі збиральної кампанії в усіх регіонах) поліпшили свою динаміку, а індекс очікувань ділової активності порівняно з попереднім місяцем покращився.

Читайте також

Таким чином, скоротилося уповільнення зведеного індексу виробництва товарів та послуг до 6,5% (7,3% ща 8 місяців 2020). Відповідно зменшення обсягів ВВП Мінекономіки орієнтовно оцінює на рівні 5,8%.

Нагадаємо, що у заяві Національного банку України йдеться, що у другому кварталі 2020 року реальний ВВП скоротився на 11,4% (у річному вимірі). Нацбанк зазначає, що основним фактором поглиблення спаду ВВП очікувано стало скорочення внутрішнього попиту, яке обумовлене як прямим впливом жорстких карантинних обмежень на економічну діяльність, так і непрямим - через невизначеність щодо подальшого розвитку ситуації з пандемією.