В Україні побудують 120 зарядних станцій для електромобілів

Українськими дорогами їздять вже понад 100 тисяч електрокарів
В Україні побудують 120 зарядних станцій для електромобілів
Електромобіль Tesla (Фото: Pixabay)
1 Жовтня 2022, 21:31
читать на русском

Планується створити мережу зі 120 зарядних станцій, а саме 40 великої потужності (160+кВТ) та 80 середньої потужності (60+ кВт), в обласних центрах та на основних автомагістралях країни.

Про це на своїй сторінці  у Facebook повідомило Міненерго.

Мережу планують створити протягом двох років. Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що “Енергоатом” має значні резервні потужності для безпечного виробництва дешевої та чистої електроенергії. А через військову агресію росії та спровоковану нею кризу на ринку пального спостерігається стрімке зростання попиту на електромобілі.

В Україні на сьогодні разом з "гібридами" кількість електрифікованих авто складає понад 100 тисяч. Створення національної інфраструктури зарядних станцій стане поштовхом не лише для поширення приватного електротранспорту, а й розвитку нових сервісів з використанням електромобілів, наприклад, у сфері доставки та логістики, – сказав він.

Галущенко також додав, що розвиток електротранспорту і супутньої інфраструктури допоможе зменшити залежність України від викопного палива, знизить рівня шкідливих викидів в атмосферу та сприятиме покращенню загального екологічної ситуації. В матеріалі зазначили, що за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), продаж електромобілів у 2021 році досяг 6,6 мільйона, а до 2030 року кожен другий автомобіль, проданий у Сполучених Штатах, Європейському Союзі та Китаї, може бути електричним.

Нагадаємо, за статистикою більше третини автовласників України, які наразі користуються автомобілями з двигунами внутрішнього згоряння, планують у майбутньому пересісти на електромобіль.

Читайте також

1