В Україні почали відсторонювати від роботи невакцинованих медиків та чиновників

Відсьогодні набув чинності відповідний наказ МОЗ
Головне
В Україні почали відсторонювати від роботи невакцинованих медиків та чиновників
Медик у захисному костюмі біля кисневого концентратора, коронавірус (фото: УНІАН)
31 Січня 2022, 11:45
читать на русском

Від 31 січня 2022 року набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров'я по відсторонення від роботи невакцинованих медиків та чиновників.

Про це повідомила пресслужба МОЗ, нагадавши про наказ № 2664 від 30 листопада 2021-го, який розширив перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Згідно з документом, обов'язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають:

  • працівники органів місцевого самоврядування;
  • працівники закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності;
  • працівники комунальних підприємств, установ та організацій.

Відповідно, якщо представники вищеназваних професій не отримають принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ця вимога не стосується людей, які мають абсолютні протипоказання до щеплень від коронавірусної хвороби та медичний висновок на підтвердження цього.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в останні тижні 2021 року та перші 2022-го фіксують зростання кількості випадків інфікування штамом "Омікрон" у більшості європейських країн.

Агентство з безпеки здоров’я Великої Британії нещодавно опублікувало звіт, відповідно до якого в людей, інфікованих саме "Омікроном", ризик потрапити в лікарню на 50% нижчий у порівнянні з інфікованими штамом "Дельта". При зараженні "Омікроном" ризик госпіталізації нижчий на 65% для пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, та на 81% – для тих, хто отримав три дози, - сказав він.

За словами міністра, кількість випадків COVID-19, викликаних новим штамом, зростає, а це може створити суттєве навантаження на медичну систему. Саме тому в Україні і є необхідність розширення переліку професій, для яких вакцинація від COVID-19 є обов’язковою.

Щепитися від COVID-19 можна організовано або індивідуально у будь-якому пункті чи центрі вакцинації. Детальний перелік та контакти пунктів та центрів – на vaccination.covid19.gov.ua/list.

Нагадаємо, що уряд не планує запровадження загальнодержавного локдауну через підвищення захворюваності на COVID-19.

Читайте також

1