В Україні заборонили міцні та ароматизовані сигарети

Закон забороняє продаж ароматизованих смакових тютюнових виробів та електронних сигарет
В Україні заборонили міцні та ароматизовані сигарети
Електронні сигарети (фото: з відкритих джерел)
16 Грудня 2021, 18:54
читать на русском

Верховна Рада ухвалила зміни до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну. Законом забороняється продаж ароматизованих та міцних сигарет.

Про це стало відомо із засідання Ради 19 листопада, яке транслювалося на Youtube.

Проєкт закону №4358 у другому читанні підтримали 317 депутатів.

Закон відповідно до директиви 2014/40/ЄС запроваджує заборону на продаж ароматизованих смакових (фруктові, цукерки, ментол та ін.) тютюнових виробів та електронних сигарет, рідин і заправних контейнерів.

Також законом забороняється продаж сигарет, у яких рівні викидів нікотину, смоли та монооксиду вуглецю в диму однієї сигарети перевищують: нікотину - 1 міліграм, смоли - 10 міліграмів, монооксиду вуглецю - 10 міліграмів;

Упакування електронних сигарет, заправних контейнерів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, повинно включати список всіх інгредієнтів за зменшенням питомої ваги із зазначення вмісту нікотину у виробі та його дозу при одноразовому використанні.

Для цілей заборони куріння законом ще раз визначається поняття "громадське місце" - частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна чи відкрита для населення вільно або за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, у тому числі під'їзди будівель і споруд, а також підземні переходи, стадіони, паркінги.

Таким чином, вулиця, парки та пляжі не є громадськими місцями, та в них можна курити та не треба носити захисні маски.

Водночас закон надає повноваження міським, сільським, селищним радам додатково визначати вільні від куріння місця у межах відповідної громади.

Крім того, закон:

  • забороняє рекламу, спонсорство та продаж до 21 віку електронних сигарет, електронних пристроїв для куріння, а також тютюну та його замінників в інтернеті;
  • вводить медичні попередження на упакуваннях електронних сигарет, рідин та сигаретах для нагрівання;
  • збільшує медичні попередження на пачках із 50% до 65% від площі з фотозображеннями наслідків куріння з обох боків.

Нагадаємо, ВООЗ закликала посилити національне та міжнародне законодавство щодо обігу електронних сигарет та нагадало про їхню небезпеку. Особливу небезпеку електронні пристрої для куріння становлять для дітей та підлітків, які можуть від них перейти до звичайних цигарок.

Читайте також

1