В Україні запрацює Бюро економічної безпеки

Це буде не стільки силовий, скільки аналітичний орган
В Україні запрацює Бюро економічної безпеки
Володимир Зеленський Фото: Офіс президента
22 Березня 2021, 14:54
читать на русском

Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо створення Бюро економічної безпеки.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Сьогодні, 22 березня, Зеленський підписав закон "Про Бюро економічної безпеки України" № 1150-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 28 січня 2021 року.

Згідно з документом, в Україні створять інституційні умови для захисту економічних процесів від тиску силових органів, що підтримується міжнародними партнерами України.

Основною функцією Бюро економічної безпеки (БЕБ) буде аналітична робота, а не силові повноваження. Бюро аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів тих чи інших бізнес- чи державних структур, - йдеться у повідомленні.

Бюро відповідатиме за боротьбу з економічними злочинами та отримає повноваження Служби безпеки України та Податкової міліції. Це буде не стільки силовий, скільки аналітичний орган. Координуватиме цю діяльність Кабінет міністрів.

Після ухвалення закону СБУ втратить функції з розслідування злочинів щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки. Своєю чергою СБУ зможе сфокусуватися на виконанні завдань, які справді безпосередньо пов’язані з безпекою держави, з контррозвідувальною діяльністю у сфері економіки.

Читайте також

До повноважень Бюро економічної безпеки входять:

  • виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
  • оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;
  • надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
  • забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
  • збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їхньому виникненню в майбутньому;
  • планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
  • виявлення та розслідування правопорушень, пов'язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
  • складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.

Зазначається, що створення Бюро економічної безпеки було одним із пунктів передвиборчої програми Зеленського (досьє Володимира Зеленського) та партії "Слуга Народу".


Контекст. 26 січня голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев розповів, що в Україні планують створити Бюро економічної безпеки, яке займатиметься розслідуванням усіх злочинів у сфері публічних фінансів, тобто економічних, фінансових і податкових.

1