В уряді розповіли, за який час потрібно буде витратити тисячу Зеленського

Вакциновані українці отримають не гроші, а ваучер або сертифікат на послуги
В уряді розповіли, за який час потрібно буде витратити тисячу Зеленського
Гроші, готівка (фото: УНІАН)
1 Грудня 2021, 10:50
читать на русском

У Міністерстві економіки пояснили, скільки часу буде доступною "Вовина тисяча" після дня надходження коштів. Так, скористатись ними потрібно буде впродовж чотирьох місяців.

Про це розповіла заступниця міністра економіки Ірина Новікова, пише Укрінформ.

За її словами, головна ідея програми "єПідтримка" – це про взаємодопомогу держави, людей, бізнесу в умовах пандемії. Держава надає повнолітнім вакцинованим громадянам України можливість придбати послугу і одночасно підтримати бізнес, який постраждав від пандемії. Ідеться про підтримку легального бізнесу шляхом стимулювання попиту.

Новікова зазначила, що ця програма стартує 19 грудня та триватиме впродовж всього наступного року. А скористатись нарахованою сумою можна буде протягом чотирьох місяців після дня надходження коштів. Фінансові операції здійснюватимуться банками-партнерами, які мають надійні системи захисту платежів.

Долучитись до програми на першому етапі можна буде через мобільний застосунок "Дія". На другому етапі (приблизно третій квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування коштів, над яким зараз працюють.

Через застосунок "Дія" громадянин, що бажає взяти участь у програмі, проходитиме перевірку на відповідність встановленим критеріям програми. Важливо – якщо ви вакциновані, краще вже згенерувати сертифікати про вакцинацію, не чекати старту програми. Учаснику програми буде відкриватись віртуальний рахунок. Віртуальні рахунки – безкоштовні, комісій за обслуговування не буде, – сказала Новікова.

Нагадаємо, 15 листопада президент України Володимир Зеленський пообіцяв тисячу гривень кожному, хто повністю вакцинується від COVID-19. Українці можуть отримати сертифікат, ваучер чи депозит у розмірі тисяча гривень, а не готівку на руки.

Більше читайте у нашому матеріалі: Вовина тисяча: хто, коли і як отримає винагороду за вакцинацію

Читайте також