Верховна Рада ухвалила закон про корінні народи України

Документ був внесений в Раду президентом Володимиром Зеленським
Головне
Верховна Рада ухвалила закон про корінні народи України
Кримські татари (Фото: Вікіпедія)

Верховна Рада України 325-ма голосами "За" підтримала закон про корінні народи, який був запропонований президентом Володимиром Зеленським.

Про це йдеться у телеграм-каналі Верховної Ради.

Закон визначає поняття "корінний народ України" як автохтонну етнічну спільність, що сформувалася на території України, яка є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами

Корінними народами України, які сформувалися на території Кримського півострова, є кримські татари, караїми, кримчаки, - йдеться в законі.

Корінні народи мають право на самовизначення, на рівний правовий захист, на власну національну символіку і порядок її застосування з дотриманням законів України, а також право передавати майбутнім поколінням свою історію, мови, традиції, писемність і літературу.

Корінним народам надали право на створення власних навчальних закладів або співпрацю з іншими закладами для забезпечення вивчення своєї мови, історії, культури та навчання мовою корінного народу.

Держава гарантує можливість вивчення мов корінних народів України, - сказано в документі.

Крім того, представникам корінних народів дали право представляти Україну на міжнародній арені у складі українських делегацій, а також у міжнародних переговорах, що стосуються прав корінних народів.

Закон  також:

  • Визначає правовий статус, основні права корінних народів України;
  • передбачає, що держава сприяє представництву корінних народів у органах влади;
  • гарантує захист корінних народів від актів геноциду, примусу чи насильства;
  • встановлює, що заперечення етнічної приналежності чи етнічної самобутності корінних народів забороняється;
  • передбачає, що корінні народи через представницькі органи мають право створювати свої ЗМІ;
  • визначає правовий статус представницьких органів корінних народів, їх ресурсного забезпечення тощо.

Нагадаємо, сьогодні ж, 1 липня Верховна Рада України ухвалила закон щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Читайте також