Від оплати за навчання звільнять студентів-контрактників: кого це стосується

Закладам вищої освіти компенсують витрати на підготовку фахівців
Важливо
Від оплати за навчання звільнять студентів-контрактників: кого це стосується
Студенти, навчання Фото: УНІАН
17 Липня 2022, 09:26
читать на русском

Студенти-контрактники, які через перебування в районі бойових дій або в окупації заборгували університетам кошти за другий семестр, будуть звільнені від цих виплат.

Про це повідомив міністр освіти й науки Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

За його словами, під час зустрічі президента України Володимира Зеленського зі студентами обговорювалося питання неможливості оплати за навчання здобувачів освіти, які зареєстровані на територіях бойових дій, а також тих, хто перебуває (перебували) в тимчасовій окупації чи блокуванні.

Президент України поставив завдання врегулювати це питання, надати допомогу від держави, звільнивши понад 13 тис. студентів від сплати заборгованості.

15 липня Кабінет міністрів ухвалив розпорядження про виділення коштів із резервного фонду держбюджету для компенсації витрат ЗВО на підготовку фахівців, які мали заборгованість за другий семестр навчання.

Через відсутність надходження коштів від сплати за навчання неможливо забезпечувати своєчасну виплату заробітної плати науково-педагогічним та іншим працівникам, розраховуватися за надані комунальні послуги тощо, - зазначив Шкарлет.

Задля впорядкування ситуації МОН ініціювало питання компенсації витрат закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства. Так, у 2022 році 86 млн 814,4 тис. гривень будуть виділені МОН для подальшого спрямування закладам вищої освіти.

Нагадаємо, що у наступному навчальному році понад 180 тисяч вступників отримають бюджетні місця у вищих навчальних закладах.

1