Видачу повісток в Україні хочуть записувати на відео

Співробітникам військкоматів хочуть видавати бодікамери
Видачу повісток в Україні хочуть записувати на відео
Повістка, військовий квиток Фото: https://t.me/verkhovnaradaukrainy
21 Лютого 2023, 14:30
читать на русском

Співробітники територіальних центрів комплектування отримають відеокамери для фіксації процесу вручення повісток для "об'єктивних оцінок конфліктів".

Про це Радіо Свобода розповіла керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк.

"Кожна група споряджається. Ми над цим працюємо. Оскільки це не обов'язковий елемент, але розуміючи, що ось так можуть розвиватися події (одесита жорстко затримали біля зупинки громадського транспорту - Ред.), ми використовували це як спосіб застереження для того, щоб дійсно об'єктивно мати можливість оцінити всю ситуацію, якщо така виникла", - пояснила вона.

Коментуючи скандальне вручення повісток в Одесі (тоді військовозобов`язаного буквально "пов`язали" співробітники військкомату, а відео розійшлося соцмережами - ред.), Гуменюк наголосила, що подібні випадки "не такі системні, як їх намагаються подати". Вона зауважила, що засуджує силовий спосіб вручення повісток.

За словами Гуменюк, іноді на вулицях порушників затримує група військових і поліцейських. Той, хто вчинив правопорушення, влаштовує провокації. Зокрема, демонстративно кричить про насильницьке вручення повістки. Усі ці випадки активно підхоплює російська пропаганда, додала вона.

Нагадаємо, якщо військовозобов’язаному, який має бронь або відстрочку від призову, вручили повістку, то така повістка може бути анульована.

Читайте також

1