Вихід на пенсію: коли треба звертатися за призначенням виплат

за призначенням пенсії найкраще звернутися протягом трьох місяців від дня досягнення пенсійного віку
Вихід на пенсію: коли треба звертатися за призначенням виплат
Гроші, пенсія, заощадження (Фото: pexels)
4 Січня 2023, 10:14
читать на русском

2023 року в Україні зміниться кількість страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком. Потенційним пенсіонерам, які досягли 60 років, для виходу на пенсію у новому році необхідно буде накопичити 30 років стажу.

Також важливо вчасно звернутись до Пенсійного фонду України та подати заяву про призначення пенсії, пише "На пенсії".

У Пенсійному фонді роз'яснили, що за призначенням пенсії за віком можна звертатися після отримання права на пенсію.

При цьому відповідно до чинного законодавства у разі, якщо заяву про призначення пенсії за віком подано не пізніше трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку, пенсія буде призначена з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку.

Якщо звернення за пенсією відбулося пізніше – пенсія призначається з дати звернення за нею. Тобто частину пенсійних виплат буде втрачено. Тому краще подавати документи не пізніше ніж за три місяці з дня досягнення 60-річчя за наявності необхідної кількості стажу.

Також до Пенсійного фонду можна звернутися трохи раніше для консультації, щоб встигнути зібрати всі необхідні документи.

Нагадаємо, щороку в Україні змінюється кількість страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком. У 2023 році, майбутньому пенсіонеру, який досяг віку 60 років, необхідно буде накопичити 30 років стажу.

Читайте також