Виробників вакцин звільнили від відповідальності за негативні наслідки щеплення

Зеленський підписав закон про лікарські засоби
Головне
Виробників вакцин звільнили від відповідальності за негативні наслідки щеплення
Президент Володимир Зеленський (фото: president.gov.ua)

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який звільняє від відповідальності виробників вакцин за будь-які наслідки щеплення.

Як повідомляє пресслужба глави держави, закон "Про внесення зміни до статті 9-2 закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов'язання" № 1353-IX, був ухвалений парламентом 19 березня 2021 року.

Документ було розроблено на підставі рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Закон забезпечує можливість отримання Україною за програмою механізму COVAX вакцин провідних виробників для профілактики коронавірусної хвороби та проведення широкомасштабних профілактичних заходів, які мінімізуватимуть ризик посилення чи повторної хвилі захворюваності на COVID-19, що сприятиме пом’якшенню навантаження на систему охорони здоров’я.

Читайте також

Згідно з документом, після державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів проти COVID-19 центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, за рішенням Кабінету міністрів має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із закупівлею та застосуванням вакцин і препаратів проти коронавірусу, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, йдеться про звільнення від відповідальності виробника та/або власника реєстраційного посвідчення, якщо застосування вакцин здійснювалося відповідно до затверджених в Україні інструкцій, за будь-які наслідки, спричинені застосуванням таких вакцин або інших препаратів проти COVID-19.

У разі настання таких наслідків держава забезпечує здійснення відповідних компенсаційних виплат у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Закон набирає чинності на наступний день після опублікування та діє протягом чотирьох років.


Контекст. 16 березня Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт, який передбачає звільнення виробників вакцини проти коронавірусу від відповідальності за будь-які наслідки щеплень.

19 березня парламент ухвалив закон.

Згодом український уряд повідомив про плани створити фонд компенсації за побічні наслідки, які можуть трапитися в результаті вакцинації від коронавірусу.

1