Вісім областей та Київ виходять з червоної зони карантину

Уряд послаблює карантин з 7 грудня
Головне
Вісім областей та Київ виходять з червоної зони карантину
Карантин (Фото: Flicr)
6 Грудня 2021, 15:21
читать на русском

Від 7 грудня 2021 року червоний рівень карантину перестане діяти у восьми областях та у столиці.

Як повідомив міністр кабінету міністрів Олег Немчінов, таке рішення ухвалила Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на позачерговому засіданні.

За результатами Державна комісія вирішила скасувати з 00 години 00 хвилин 07 грудня 2021 року червоний рівень епідемічної небезпеки на території Донецької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Луганської, Львівської, Одеської, Рівненської, Херсонської областей та міста Києва, - зазначив він.

Немчінов нагадав, що з 6 грудня в Україні почали діяти нові правила карантину, які уряд ухвалив минулого тижня. Торкнуться вони у першу чергу невакцинованих українців. Тепер відвідувати громадські заклади на жовтому рівні епіднебезпеки зможуть лише ті, хто отримав принаймні одну дозу щеплення проти COVID-19 та має відповідний документ – жовтий COVID-сертифікат чи довідку 063/о.

Для обслуговування відвідувачів та клієнтів працівникам ресторанів, готелів та спортзалів доведеться мати принаймні одне щеплення проти COVID-19. Водночас для відвідування громадських закладів можна буде використовувати і негативний тест, який чинний 72 години, або альтернативний документ — COVID-сертифікат про одужання.

Нові правила жовтої зони з 6 грудня

Нові правила жовтої зони з 6 грудня Фото: сайт МОЗ

Таким чином, на жовтому рівні епіднебезпеки громадські заклади не зможуть обслуговувати клієнтів, а також допускати до роботи тих, хто не має одного з перелічених документів.

Нагадаємо, МОЗ змінило правила роботи шкіл у "жовтій" зоні карантину, а з 6 грудня почали діяти посилення карантинні норми. Зокрема працювати зможуть лише школи, де вакциновано 100% працівників закладу освіти. Раніше це стосувались лише "червоної" зони.

Читайте також

1