Власників магазинів та супермаркетів будуть штрафувати за відмову безготівкової оплати

До 1 січня 2025 року термінали мають бути встановлені навіть у найменших українських селах
Власників магазинів та супермаркетів будуть штрафувати за відмову безготівкової оплати
Розрахунок, термінал, банківська картка Фото: energepic.com
10 Березня 2023, 11:38
читать на русском

Кабмін ухвалив рішення, згідно з яким власників бізнесу можуть оштрафувати за відмову прийняти оплату карткою, а всі магазини, торгові точки та пункти надання послуг України протягом трьох років мають забезпечити можливість безготівкового розрахунку для клієнтів.

Про це повідомили в Держпродспоживлужбі.

Процес буде відбуватися поетапно, проте в зазначені терміни мають бути виконані вимоги, прописані в постанові. Відповідно до неї, термінали мають встановити:

  • з 1 січня 2024 р. – у населених пунктах із чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб;
  • з 1 січня 2025 р. – у населених пунктах з чисельністю населення менш як 5 тис. осіб;
  • з 1 січня 2026 р. – фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власне вирощеної чи відгодованої продукції

У постанові також прописано норму, згідно з якою бізнеси, які працюють у районі проведення бойових дій, або перебувають у тимчасовій окупації чи оточенні, протягом трьох місяців після нормалізації ситуації на таких територіях та/або деокупації можуть не здійснювати безготівкові розрахунки.

У Кабміні наголосили, що відмова покупцеві у безготівковому розрахунку є порушенням прав споживача, а тому карається відповідальністю.

Нагадаємо, сума готівки, що перебувала в обігу в Україні, за 2022 рік зросла на 14,1% (на 88,5 млрд гривень) і станом до 716,1 млрд гривень. Найбільше в обігу 500-гривневих банкнот.

Читайте також