Ворог хотів знищити весь кіберзахист України: працювали відомі рашистські хакери (відео)

Найбільша кількість кібератак припала на ніч вторгнення
Ворог хотів знищити весь кіберзахист України: працювали відомі рашистські хакери (відео)
Хакери (Фото: Pexels)
3 Квітня 2022, 06:04
читать на русском

У ніч повномасштабного російського вторгнення ворог хотів знищити весь кіберзахист України. Але противник не зміг використати кіберпростір для отримання військових переваг.

Про це розповів речник Служби безпеки України Артем Дехтяренко.

З 24 лютого оперативно виявлено та нейтралізовано більше ніж 120 потужних кібератак на ресурси органів державної влади та військового управління України.

Найбільша їх кількість припала на ніч вторгнення – саме тоді ворог хотів знищити весь кіберзахист України. Втім ефективна робота СБУ та інших органів кібербезпеки не дозволила агресору використати кіберпростір для отримання військових переваг.

Так, співробітники СБУ знешкодили всі спроби окупантів паралізувати стратегічно важливі українські електронні ресурси або використати їх для поширення пропагандистських матеріалів, - зазначили в СБУ.

Також вдалося запобігти зламу ІТ-систем об’єктів критичної інфраструктури, операторів зв’язку та засобів масової інформації нашої держави.

Наразі створені платформи для цілодобового обміну інформацією між всіма інституціями, що можуть стати об’єктами ворожих посягань, - розповів Дехтяренко.

Крім того, СБУ почала низку розслідувань, щоб встановити і притягнути до відповідальності організаторів та всіх учасників підривної діяльності й агресії проти України.

За попередніми даними, організацією ворожих кібердиверсій займались спецслужби РФ, у тому числі представники ФСБ та російської воєнної розвідки. Безпосереднє виконання здійснювали спеціалізовані хакерські угруповання рашистів. Зокрема це APT28, АРТ29, Sandworm, BerserkBear, Gamaredon, Vermin тощо.

Наразі робота СБУ у посиленому цілодобовому режимі триває. Слідчі встановлюють весь ланцюжок злочинців, щоб притягнути їх до відповідальності.

Нагадаємо, що російські окупанти вже не планують наступальних операцій і не мріють про перемогу. Більшість орків хоче просто вижити, а свій страх "лікують" алкоголем.

Читайте також наш матеріал: Було завдання – захопити Київ: свідчення окупантів, які потрапили в полон

Читайте також

1