Як потрапити до реєстру волонтерів: інструкція Міністерства

Реєстр волонтерів існує від 2014 року
Як потрапити до реєстру волонтерів: інструкція Міністерства
Волонтери роблять маскувальні сітки (фото: УНІАН)
19 Грудня 2022, 14:27
читать на русском

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій пояснили, як потрапити у Реєстр волонтерів.

Про це Мінреінтеграції повідомляє у Телеграмі.

Зазначається, що в Україні Реєстр волонтерів існує з 2014 року, адже саме тоді нові виклики для країни породили потужний рух громадян, які хотіли допомагати армії.

"Згідно з Податковим кодексом суми коштів, які збирає волонтер, не будуть включатися до його щорічного оподаткованого доходу. Важливо, щоб гроші, які він отримує, були зібраними на спеціальний рахунок або картку, а витрати на благодійність мали документальне підтвердження", - ідеться в повідомленні.

Запит можна зробити у податковій за місцем реєстрації або особисто чи поштовим відправленням.

Для цього необхідні: довідка з банку (банків) форми 4-РВ, копії паспорта, витягу про місце реєстрації й ідентифікаційного коду, заява за формою 1-РВ.

У Мінреінтеграції зазначають, що реєстрація не є обов’язковою, основна її мета - вберегти волонтера від несправедливих обвинувачень і мінімізувати всі ризики в питаннях оподаткування.

"Пам'ятайте. Необхідно зберігати документи, що стосуються вашої благодійності: чеки, накладні, фотозвіти", - наголошують у міністерстві.

Нагадаємо, для захисту українців потрібно більше зброї, бронежилети, спеціальна техніка, якої немає в будь-якому магазині. Часто ці питання вирішують волонтери, також допомагають державні фонди та міжнародні донори. Куди можна донатити на ЗСУ - читайте тут.

Читайте також