Яка смертність від штаму "Омікрон": вчені показали результати дослідження

Науковці спостерігали за пацієнтами, які були госпіталізовані до лікарень
Яка смертність від штаму "Омікрон": вчені показали результати дослідження
Вакцина проти коронавірусу (фото: Pinterest)
27 Січня 2022, 21:31
читать на русском

Вчені Національного інституту інфекційних захворювань у ПАР та Університету Преторії визначили, що смертність від нового штаму коронавірусу "Омікрон" на 75% менша у порівнянні з минулими хвилями COVID.

Про це повідомляє The Telegraph.

Науковці спостерігали за пацієнтами, які були госпіталізовані до лікарні в місті Цвані, провінція Гаутенг (ПАР), яка була осередком спалаху"Омікрону". Вони з'ясували, що під час хвилі нового штаму померли 4,5% хворих, тоді як раніше смерть спостерігалася у 21,3% випадків.

За словами вчених, потрібно, аби такі ж результати досліджень з'явились і в інших країнах. Тоді відбудеться "повний поділ показників захворюваності та смертності", що наблизить до закінчення пандемії COVID-19.

Крім того, було встановлено, що хворі на "Омікрон" швидше виписувались з лікарень. В середньому госпіталізація займала у таких пацієнтів лише чотири дні, а під час попередніх хвиль цей показник становив 8,8 дня.

Вчені визначили, що менше половини інфікованих новим штамом потребували кисневої терапії, коли інші варіанти COVID-19 викликали до 99,5% таких випадків. Також зменшилась кількість хворих, які потребують інтенсивної терапії. При штамі "Омікрон" цей показник досягає 1%, тоді як у попередні хвилі хвороби він був на рівні 4,3%.

Нагадаємо, що японські науковці виявили, що дві дози COVID-вакцин Pfizer та Moderna діють на "Омікрон" слабше, ніж на "Дельту".

Читайте також

1