З 1 травня всіх українців переведуть на річний газовий контракт

Річні ціни на газ діятимуть з 1 травня 2021 до 30 квітня 2022 року
Головне
З 1 травня всіх українців переведуть на річний газовий контракт
Газова плита (фото: УНІАН)

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), опублікувала проєкт постанови, яким зобов'язала всі газопостачальні компанії до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть діяти з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

Постанову оприлюднили на сайті регулятора.

НКРЕКП опублікувала проєкт постанови, що регулює річний контракт на постачання газу для населення, який за замовчуванням отримають всі споживачі з 1 травня 2021 року. Проєкт планують остаточно затвердити 7 квітня. До цього часу положення проєкту постанови можуть бути змінені.

У проєкті зазначено, що всі газопостачальні компанії зобов'язані до 25 квітня опублікувати на своїх сайтах ціни на газ для споживачів, які будуть діяти з 1 травня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

Також газовим компаніям не заборонено пропонувати громадянам і місячні тарифи на газ.

Для переходу споживач повинен буде подати відповідну заявку. Крім того, споживач має право перейти до іншого постачальника газу в будь-який момент дії річної ціни.

Читайте також

Регулятор має намір дозволити газопостачальним компаніям самостійно приймати рішення про те, чи дозволити споживачеві знову повернутися на річний контракт після переходу на місячну ціну. Також постачальник має право вирішувати, чи приймати назад в обслуговування споживача, який пішов до іншого постачальника.


Контекст. 24 березня НАК “Нафтогаз України” завершив розробку річної ціни на газ, яке має захистити споживачів від сезонних стрибків ціни на паливо наступного опалювального сезону та від зростання цін. Річний тариф, який впроваджуватимуть для захисту споживачів, буде надаватися за замовчуванням усіма газопостачальними компаніями, як це передбачено проєктом рішення НКРЕКП. При цьому кожен споживач зможе змінювати річний тарифний план впродовж року на щомісячний, а також обрати послуги будь-якого іншого постачальника газу.

1