З ковідного фонду заберуть 103 мільйони на виплати вкладникам "Кредитпромбанку"

Україна повинна погасити борги за рішенням міжнародних судових інституцій
З ковідного фонду заберуть 103 мільйони на виплати вкладникам "Кредитпромбанку"
Гривня, гроші Фото: сайт Нацбанку

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про виділення коштів на виплати компенсацій за рішеннями міжнародних судових організацій з Фонду по боротьбі з Covid-19.

Відповідну постанову оприлюднили на урядовому порталі.

Згідно з документом, Міністерству юстиції України доручено забезпечити погодження виділення 103 млн грн з бюджетним комітетом Ради, а міністерству фінансів – внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.

Коли саме та яким чином будуть проходити виплати компенсацій вкладникам "Кредитпромбанку" та чи будуть якісь обмеження при виплатах  наразі не повідомляють.

Читайте також

Нагадаємо, 15 грудня в Україні з`явився ще один банк-банкрут. Правління Національного банку ухвалило рішення про визнання АТ "Місто Банк" неплатоспроможним у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на понад 50% від мінімального встановленого рівня.

Проблеми в банку з капіталом відбулися через втрату одного з основних активів – підприємства з перероблення сої у Херсонській області. Балансова вартість об’єкту нерухомості становила понад 271 млн грн (майже 17% від усіх активів банку). У результаті втрати об’єкту капітал банку впав нижче нормативного рівня, - повідомили в НБУ.

Представники НБУ повідомили, що 78% вкладників АТ "Місто Банк" (2 282 особи) отримають вклади у повному обсязі. Розмір їхніх вкладів не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму у 200 тис. грн. Клієнти із більшими вкладами отримають ту суму, яку гарантував Фонд.

Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 1 листопада 2020 року становить 307,8 млн грн (60% від загальної суми вкладів фізосіб).

1