Зеленський провів кадрову чистку в СБУ

Президент звільнив чотирьох високопосадовців Служби безпеки України
Головне
Зеленський провів кадрову чистку в СБУ
Володимир Зеленський (Фото: Офіс президента)
26 Липня 2021, 20:34
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський ухвалив низку рішень щодо посадовців Служби безпеки України.

Про це повідомили в Офісі президента.

Руслан Баранецький звільнений з посади першого заступника Голови СБУ та увільнений від виконання обов'язків керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

Василя Малюка звільнено з посади першого заступника Голови Служби безпеки України – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ.

Сергій Андрущенко звільнений з посади заступника Голови СБУ та переведений на посаду першого заступника Голови СБУ й керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки.

Крім того, звільнено начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України Олексія Корнійчука та Віталія Монастирецького — з посади начальника Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області.

В ОП зазначили, що основною метою Зеленського при ухваленні цих кадрових рішень є забезпечення готовності СБУ до системної трансформації, що відповідатиме змісту реформи відомства. Відповідний законопроєкт опрацьовується у Верховній Раді.

Жодної альтернативи реформі Служби немає й не буде. Щойно парламент проголосує за реформу, ми маємо почати трансформацію в перший же день, не втрачаючи часу на адаптацію до ухваленого рішення, – зазначив глава держави.

Також Зеленський наголосив, що держава потребує набагато інтенсивнішої діяльності СБУ у виконанні поставлених законом завдань, маючи на увазі зокрема боротьбу з контрабандою.

Друге завдання – суттєва активізація боротьби з контрабандою. Темп роботи проти контрабанди, який бачимо зараз, не може нікого влаштовувати, – наголосив президент, додавши, що конкретний результат має бути відчутний як на кордоні, так і в усіх інституціях держави, що відповідальні за чистоту економічних процесів.

Нагадаємо, що 28 січня Верховна Рада у першому читанні схвалила за основу проєкт Закону "Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України".

Законопроєкт передбачає ліквідацію спецпідрозділів СБУ по боротьбі із корупцією та організованою злочинністю (ГУ БКОЗ, т.зв. "К"). Зокрема, обмежується правоохоронна функція СБУ шляхом поступової (до 2024 року) передачі функції досудового розслідування до ДБР; часткову демілітаризацію СБУ з переходом на спеціальні звання.

Читайте також

1