Зеленський: війна обов'язково закінчиться нашою перемогою

Президент вірить, що Росії не вдасться взяти Київ
Головне
Зеленський: війна обов'язково закінчиться нашою перемогою
Володимир Зеленський Фото: president.gov.ua
12 Березня 2022, 22:06
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що окупувати український народ неможливо, тому війна, яку розв'язала проти нашої країни росія, обов'язково закінчиться нашою перемогою – це лише питання часу.

Про це він сказав під час зустрічі з представниками іноземних ЗМІ.

Сто відсотків ми знаємо, що буде перемога, і на сто відсотків ми не знаємо, коли це буде. Наші дипломати працюють і проговорюють деякі деталі адженди, яка може бути між Україною та російською федерацією. Я хотів би, щоб це сталося, і це був би реально, на практиці, а не на словах розпочатий процес врегулювання. Процес миру, процес закінчення війни, – зазначив Зеленський.

Він нагадав, що швидкої операції по захопленню України не відбулося.

"Окупації нашої держави, зміни керівництва нашої держави, зміни прапора нашої держави не відбулося. Впевнений, що й не відбудеться. І навіть якщо сюди привезти помирати мільйон російських громадян, то окупувати українців неможливо. Можна окупувати, заблокувати всі міста, засипати Україну трупами російських військових, але окупувати голову наших людей неможливо", – переконаний він.

Президент виступає за активніше залучення до переговорного процесу західних партнерів, лідерів західних країн. Зеленський зазначив, що деяким лідерам були передані питання, які проговорюють між собою українська та російська сторони.

Президент вважає, що початком переговорів щодо завершення війни має стати припинення вогню. Це, зокрема, розблокує гуманітарні процеси: евакуацію людей із постраждалих від бойових дій населених пунктів, а також доставку туди харчів, води та ліків.

Він наголосив на важливості отримання від рф сигналу щодо готовності до діалогу, якого не було в останні роки.

Думаю, я провів сотню переговорів з лідерами інших держав, яким давав усі можливості бути перемовниками, посередниками, медіаторами, будь-ким, щоб відбулася просто зустріч. Ви маєте знати, що всі ці тисячі людей загинули через те, що росія жодного разу не підтвердила можливість зустрічі. І це їхня відповідальність абсолютно, повністю, – заявив Зеленський.

Відповідаючи на запитання щодо теоретичної можливості заходу російських військ до столиці України Києва, Президент зазначив, що у разі використання десятків чи сотень тисяч військових, яких зараз мобілізує росія і які можуть прийти із сотнями чи тисячами танків, ці війська можуть зайти в Київ:

Якщо вони робитимуть килимове бомбардування і просто вирішать стерти історичну пам'ять усього цього регіону, історію Київської Русі, історію Європи, вони зайдуть у Київ. Якщо вони знищать усіх нас – вони зайдуть у Київ. Якщо в цьому мета – тоді нехай заходять, і їм доведеться жити на цій землі самим, точно без нас. Друзів серед нас вони тут не знайдуть.

Нагадаємо, радник голови Офісу президента Олексій Арестович вважає, що росіяни незабаром перейдуть до позиційної війни. 

Читайте також

1