Зеленський затвердив Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу

На основі цього документа будуть підготовлені державні програми розвитку
Важливо
Зеленський затвердив Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу
Володимир Зеленський (Фото: Офіс президента)
20 Серпня 2021, 18:26
читать на русском

Президент України Володимир Зеленський затвердив Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу.

Про це повідомила пресслужба Офісу президента.

Зазначається, що Зеленський підписав указ № 372/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 червня 2021 року "Про Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України".

Стратегія розроблена в рамках виконання указу президента України Володимира Зеленського від 14 вересня 2020 року. Її основними напрямками є:
  • вдосконалення системи стандартизації;
  • уніфікація і управління продукції відповідно до стандартів НАТО;
  • корпоратизація підприємств ОПК;
  • імпортозаміщення критичних матеріалів;
  • підтримка інновацій через стимулюючі економічні та фінансові механізми.

При цьому метою державної військово-промислової політики є створення на основі сучасних стандартів корпоративного управління конкурентоспроможного та високотехнологічного ОПК, здатного задовольнити наявні та перспективні потреби Збройних Сил України та інших військових формувань в озброєнні та військовій техніці.

Також у документі враховано поточні та прогнозовані чинники, що впливають на розвиток ОПК. Зокрема, внутрішні та світові умови й тенденції розвитку сфери озброєнь.

Інноваційна діяльність в оборонно-промисловому комплексі має бути спрямована на оновлення виробничої бази з урахуванням новітніх досягнень науково-технічного прогресу та переходу на нові види спеціалізації та організації виробництв.

Стратегія реалізується у три етапи:

  1. На першому етапі (2021-2022 роки) передбачається виконання завдань, визначених у пріоритетних напрямах розвитку ОПК, розробка та затвердження комплексного плану реформування оборонно-промислового комплексу.
  2. Другий етап (2023-2024 роки) передбачає реалізацію проєктів і планів розвитку оборонних підприємств.
  3. На третьому етапі (2025-2030 роки) продовжуватиметься освоєння нових технологій, що забезпечать зниження використання імпортної продукції ОПК. Також триватиме диверсифікація, технічне переозброєння й розвиток науково-виробничої бази підприємств оборонних галузей промисловості.

Нагадаємо, що 18 червня Рада національної безпеки і оборони затвердила стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України.

Затвердження такої Стратегії – це дуже важливий сигнал того, що Україна готова давати відсіч агресору і буде забезпечувати наших військових сучасною військовою продукцією українського виробництва.

Раніше президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України, яким схвалено основні показники оборонного замовлення на 2021-2023 роки.

1