Аліксійчук Олександр

Аліксійчук Олександр

Народний депутат України IX скликання, голова підкомітету ВРУ з питань захисту інвестицій в об'єкти будівництва

Аліксійчук Олександр – політик, волонтер, громадський активіст. У 2019 році був довіреною особою кандидата у Президенти України Андрія Садового, голова підкомітету з питань захисту інвестицій в об'єкти будівництва Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Місце народження

Народився 6 березня 1981 року в селі Буща Здолбунівського району Рівненської області.

Освіта

  • 2003 рік – закінчив Національний університет водного господарства та природокористування за спеціальністю "Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні, меліоративні машини і обладнання", кваліфікація "магістр" (диплом з відзнакою).
  • 2014 рік – отримав диплом в Інституті післядипломної освіти НУВГП за спеціальністю "Економіка підприємства", кваліфікація "спеціаліст".
  • Також закінчив Національну академію управління при Президентові України (спеціальність "Парламентаризм у публічному управлінні").

Родина

  • Батько – Василь Петрович Аліксійчук, працював у колгоспі трактористом.
  • Мати – Марія Трохимівна Аліксійчук, працювала поштаркою, згодом санітаркою у фельдшерсько-акушерському пункті.
  • Нині батьки на пенсії, залучені до ягідного бізнесу сина.
  • Перша дружина – Аліксійчук Юлія Сергіївна, за фахом - викладач іноземних мов. Розлучились у 2017 році. У Юлії і Олександра двоє спільних синів – Михайло і Дмитро.
  • Нинішня дружина – Аліксійчук Катерина, закінчила Національний університет водного господарства та природокористування за спеціальністю "Промислове та цивільне будівництво". У подружжя спільна донька Надія.

Трудова, громадська і політична діяльність

  • 2003 - 2004 роки – трудовий шлях Олександр розпочав як плиточник-лицювальник в ПП "Домобудівний комбінат".
  • 2004 - 2010 роки – став директором і засновником ТзОВ ПФ "ТоргБуд-Сервіс".
  • 2010 - 2011 роки – працював комерційним директором ТОВ "Будтех-Плюс".
  • 2011 - 2017 роки – обіймав посаду комерційного директора ТОВ "Будтех-пром".
  • 2014 – 2016 роки – Аліксійчук був керівником Громадської спілки "Будівельний сектор Рівненщини".
  • 2016 – 2019 роки – працював директором ТОВ БК "ІНТЕР-БУД".
  • З 2016 року – заснував і став директором ТОВ "ІНТЕР-ТРАКС".
  • З 2017 року – призначений директором ТОВ "Будтех-пром".
  • З 2017 по серпень 2019 року – фізична особа-підприємець. Основний вид діяльності: лізинг інтелектуальної власності та подібних продуктів, крім творів, захищених авторськими правами.
  • Інші види діяльності ФОП Аліксійчук: вирощування ягід, горіхів, інших плодових дерев і чагарників; гуртова і роздрібна торгівля фруктами й овочами; управління нерухомим майном за винагороду або на основі контракту; надання в оренду вантажних і легкових автомобілів.
  • До реєстрації ФОП Олександр займався виключно будівельним бізнесом, а після 2017 року успішно освоїв нову галузь – вирощує малину, сертифіковану як органічна продукція.

Сімейний бізнес Олександра Аліксійчука - вирощування органічної малини (фото: facebook.com/o.aliksiychuk)

  • В грудні 2014 року Аліксійчук став співзасновником благодійної організації "Всеукраїнський Фонд допомоги родинам українських героїв "ДРУГ". Олександр - незмінний керівник від її заснування.
  • Підприємець у 2017 році був кандидатом на посаду заступника начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради, проте з призначенням не склалось.
  • Підтримував Об’єднання "Самопоміч". Від імені політичної сили проводив свята і інші заходи у Рівному з 2017 по 2019 рік. А весною 2019 року на президентських виборах був довіреною особою кандидата Андрія Садового по виборчому округу №154 (Рівненська область).

Аліксійчук Олександр (фото: facebook.com/o.aliksiychuk)

Робота в парламенті

  • Влітку 2019 року Олександр Аліксійчук на позачергових парламентських виборах балотується по виборчому округу №154 вже від партії "Слуга народу". Виникає логічне запитання – як у команді Володимира Зеленського так швидко розкрили обійми для представника "Самопомочі"? Відповідь проста – в липні 2019 року Аліксійчук офіційно вніс на рахунок партії "Слуга народу" понад пів мільйона гривень.
  • Політичний бренд зробив свою справу, і Олександр переміг досвідчених політиків Луценка Ігоря, Дехтярчука Олександра, Миколу Поровського.
  • 29 серпня 2019 року Аліксійчук прийняв присягу народного депутата України і увійшов до складу фракції партії "Слуга народу". Він став членом Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. В цьому комітеті він очолив підкомітет з питань захисту інвестицій в об'єкти будівництва.

Олександр Аліксійчук на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/o.aliksiychuk)

  • Вересень 2020 року – Аліксійчука включили до складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції в органах державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
  • Аналізуючи роботу Верховної Ради за 2019 рік, рух "Чесно" визнав Аліксійчука найактивнішим законотворцем серед мажоритарників Рівненщини. А в цілому (станом на жовтень 2021 року), майже 40 його законодавчих ініціатив були підтримані у парламенті.

Рух "Чесно" визнав Аліксійчука найактивнішим законотворцем серед мажоритарників Рівненщини (фото: facebook.com/o.aliksiychuk)

Критика та скандали

Коли Аліксійчук очолював компанію "Будтех-Плюс", вона неодноразово потрапляла у різні скандали. Підприємство звинувачували у незаконному використані знаку для товарів та послуг. Крім того, в прокуратурі виявили, що у своїй роботі компанія використовувала документи фіктивного підприємства.

Ще до парламентських виборів 2019 року НАЗК встановило, що перераховуючи кошти "Самопомочі" в 2017-2018 роках, Аліксійчук порушив встановлений законом порядок надання внеску. Як результат, в травні 2019 року Департамент з питань запобігання політичній корупції НАЗК склав на нього протокол про корупційне адміністративне правопорушення.

В 2020 році громадські активісти різко критикували Аліксійчука, як одного з тих, хто проголосував за сімох кандидатів в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, оскільки шість з семи новообраних членів комісії не відповідають закону.

Прийняте рішення піддав критиці й посол ЄС, нагадавши про те, що доброчесна комісія для обрання керівника САП є умовою безвізу та макрофінансової допомоги ЄС на суму 1.5 млрд євро.

Крім того, активісти проєкту "Серпом по рейтингу" вказали, що нардеп неодноразово голосував за рішення, що заподіювали суттєву шкоду і реформуванню країни, і іміджу Верховної Ради. Прикладом цього є голосування за фейкове зняття недоторканності чи підтримка протизаконного звільнення директора НАБУ.

Дата публікації: 12.10.2021
Дата останньої зміни: 12.10.2021