Абдуллін Олександр

Абдуллін Олександр

Народний депутат IX скликання від ВО "Батьківщина"

Абдуллін Олександр - український журналіст і політик, народний депутат III, V, VI, VII, VIII і IX скликання від партії "Батьківщина".

Місце народження

Олександр Абдуллін народився 29 червня 1962 року в Києві.

Сім'я

  • Олександр одружений, дружина Тетяна 1962 р.н. - дизайнер в будівельній компанії.
  • Має двох доньок - Євгенію (1988 р.н.) і Олександру (1991 р.н.).

Освіта

У 1989 році Олександр Абдуллін отримав диплом журналіста, закінчивши факультет журналістики Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

Кар'єра

Олександр Абдуллін почав трудову діяльність в 1979 році токарем на заводі "Точелектроприлад" в Києві.

Абдуллін служив в армії з 1981 до 1983 року.

Після служби Олександр працював кореспондентом газети "News from Ukraine" в 1985-1987 роках.

Є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у квітні 1986 року він зробив серію фотографій з подій на Чорнобильській АЕС, які опублікував в західних ЗМІ, за що отримав міжнародну премію.

До 1992 року Абдуллін обіймав посади кореспондента і комерційного директора "Робітничої газети".

З 1992 до 1993 року Олександр Абдуллін займав крісло директора компанії "Інтертрейд".

1993 - 1995 року Алекскандр був віцепрезидентом корпорації "Республіка", яку створили Ігор Шаров та Ігор Бакай - якого звинувачували у зловживанні владою і незаконній витраті коштів.

У 1995 - 1998 роках Абдуллін очолював ЗАТ "Інтергаз".

У 1998 році Олександр Абдуллін почав політичну кар'єру. З першого балотування він став народним депутатом III скликання, вигравши вибори по виборчому округу № 97 в місті Києві.

У 1999 році Олександр співзасновник партії "Демократичного союзу".

У 2002 році Абдуллін пройшов до Верховної Ради IV скликання депутатом від виборчого округу 156 в Рівненській області. За час скликання змінив кілька партій, був членом "Єдиної України", "Європейського вибору", Соціал-демократичної партії України й у 2005 році став членом партії ВО "Батьківщина" - глава, якій відомий політик Юлія Тимошенко.

У парламенту 2006 і 2007 років Олександр пройшов від партії "Батьківщина". Працює членом парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації й заступником голови фракції.

У грудні 2007 року Абдулліна призначили радником на громадських засадах прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

У 2012 році Олександр Абдуллін обирається до Верховної Ради VII скликання від партії ВО "Батьківщина", проходить за списками партії 28 номером. Знову займається питаннями свободи слова та інформації. Заступник голови парламентської фракції "Батьківщина" Івана Кириленка.

На позачергових парламентських виборах 2014 року Абдулліна обрали народним депутатом VIII скликання від ВО "Батьківщина", № 17 в списках.

У 2018 році включений до списків фізичних осіб, щодо яких Росія застосувала персональні санкції.

Має звання Заслуженого журналіста України, почесну грамоту Папи Римського Іоанна Павла II.

На дострокових парламентських виборах 2019 року Олександра Абдуллін обраний народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії "Батьківщина", № 11 у партійному списку.

Декларація

Згідно з щорічною декларацією про доходи Олександра Абдулліна, за 2018 рік він заробив 448 935 грн як депутат, 422 880 грн коштів на виконання депутатських повноважень, його дружина заробила в якості відсотків від вкладів 422 880 грн.

На банківських рахунках у сім'ї 2 079 099 грн, 379 тисяч доларів, 70 тисяч євро, готівкою задекларовані 290 197 гривень.

У власності депутата квартира в Києві площею 66,5 квадратних метра, житловий будинок 519,4 квадратних метра, земельні ділянки 3000 і 200 кв. м, колекція годинників відомих брендів, автомобіль Porsche Cayenne 2011 р.в. Його дружина задекларувала квартиру 139 квадратних метра, автомобіль Mercedes-Benz GLA220 і пару годин відомих брендів.

Депутат володіє компанією "Екотехпром", є кінцевим бенефіціарієм компанії "МЦ-Файнанс".

Скандали

Партія "Демократичний союз" була створена з ініціативи Олександра Волкова в травні 1999 року, і її відразу очолив Олег Рафальський. В кінці того ж року в неї офіційно вступили Абдуллін, Волков, Акопян і Бакай, після чого Рафальський поступився місцем голови Волкову. У 2000-му до них приєднався Володимир Сацюк - майбутній заступник голови СБУ, який проходив потім у справі про отруєння Віктора Ющенка. Однак коли в боротьбі за головне місце біля трону Віктор Медведчук став тіснити Волкова, то Абдуллін відразу перескочив в його команду і став членом СДПУ (о), під прапором якої знову обрався до парламенту у 2002 році. Там Абдуллін став членом Комітету з питань екологічної політики та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Через такого минулого Олександра називають людиною Віктора Медведчука.


Олександр Абдуллін, Віктор Медведчук, Олександр Волков, Володимир Сацюк

У 2004-му Абдуллін в черговий раз став учасником корупційного скандалу. Сталося наступне: 530 гектарів заповідного лісу в районі Пуща-Водиці були незаконно виведені зі статусу природоохоронних земель і передані в розпорядження якогось санаторію при Адміністрації президента України. Тобто в даній схемі брали участь і Медведчук, який очолював Адміністрацію, і Абдуллін, як член парламентського комітету з екології та природокористування. Потім в справу вступила Київрада, який своїм рішенням вивів ці землі зі статусу санаторних і дозволив розділити їх для "садівництва та будівництва". 220 гектарів були частково розпродані, а частково віддані в оренду на 40 років (практично назавжди). Список "садівників" очолив сам Абдуллін, відхопити собі два з половиною гектари, там же можна було знайти і його соратника Сацюка, який "хапнув" цілих п'ять гектарів! У списку також присутні ще живий міністр транспорту Георгій Кирпа, і Михайло Добкін, який тоді був ще просто народним депутатом, але зате членом фракції СДПУ (о) - то є ще одним соратником Абдулліна.

Дата публікації: 18.08.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1