Ананченко Михайло

Ананченко Михайло

Народний депутат України IX скликання, голова Сумської обласної організації партії "Слуга народу"

Ананченко Михайло – політик та громадський діяч, колишній Студентський президент України, експомічник Сумського міського голови, був представником кандидата у президенти Володимира Зеленського по Сумській області.

Місце народження

Народився 17 листопада 1994 року в місті Суми.

Освіта

Отримав диплом на факультеті іноземної та слов’янської філології Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка.

Одразу ж після отримання першого диплому про вищу освіту Ананченко вступив у цей же університет учитись на адміністративного менеджера. Інформації про закінчення навчання поки що немає.

Родина

Про особисте життя молодого політика мало що відомо.

Про дружину чи дітей жодної інформації немає.

Мати – Ананченко Маргарита Анатоліївна.

Батько – Ананченко Олег Миколайович, колишній військовий, пенсіонер, активний громадський діяч. Відомий тим, що п'ять разів був кандидатом у народні депутати України, а у 2006 році балотувався на посаду Сумського міського голови, тільки все без успіху.

Кар’єра до обрання в парламент

  • Якщо вірити офіційній біографічній довідці, яку поширював сам Михайло, ще в шкільні роки він займався активною волонтерською діяльністю в дитячих будинках та міських центрах реабілітації.
  • 2012 рік – юнак поступив на факультет іноземних мов Сумського державного педагогічного університету і того ж року був обраний заступником голови профспілкової організації студентів СумДПУ ім. А.Макаренка.
  • 2013 рік – Михайло був автором багатьох публікацій у місцевих та інтернет-виданнях і став членом Національної спілки журналістів.
  • 2014 рік – влаштувався артдиректором одного з провідних нічних клубів м. Суми.
  • 2015 рік – отримав посаду піар-менеджера нічного клубу в м. Суми.
  • Разом із Сумською міською радою та Сумською обласною радою Ананченко був організатор багатьох масових заходів міста.
  • 2015 рік – Михайла обрали головою профкому студентів та аспірантів СумДПУ ім. А. С. Макаренка.
  • На цій посаді він став організатором та співорганізатором багатьох молодіжних, юнацьких і студентських форумів, спільних міжнародних і всеукраїнських подорожей з метою обміну досвідом. Налагодив активну співпрацю з багатьма всеукраїнськими та міжнародними організаціями: "Український освітній клуб", УАСС, НСС, Британська молодіжна рада.
  • Одночасно з активною громадською роботою в тому ж році Ананченко влаштувався заступником директора “Віза-тур” в Україні".
  • 2016 рік – Михайла обрали Студентським мером Сумщини, тоді ж він почав займатись політикою, працюючи на громадських засадах помічником депутата Сумської обласної ради 7 скликання від ВО “Батьківщина” Ігоря Ганненка.

Михайло був був Студентським президентом України (фото зі сторінки Михайла Ананченка у Facebook)

  • 2016 – 2017 роки – активіст був Студентським президентом України та головою комітету фандрейзингу Української асоціації студентів.
  • У 2017 році Михайло став співзасновником та керівником громадських об’єднань "Українська молодіжна рада" та "Всеукраїнське об'єднання "Суми Псел".
  • 2018 – 2019 роки – активіст увійшов до виконкому Сумської міської ради, отримавши посаду помічника міського голови Сум Олександра Лисенка.
  • Відзначений подякою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти за значний внесок у розвиток студентського самоврядного руху та молодіжної політики України.

Діяльність у ВРУ

  • Як тільки Володимир Зеленський оголосив про свій намір балотуватись на посаду Президента України, Ананченко одразу приєднався до його команди.
  • Уже з 5 лютого 2019 року Михайло – представник кандидата у президенти Володимира Зеленського в Сумській області, фактично формував і очолював місцеву Зе-команду.
  • Після обрання Зеленського Президентом України, Михайла Ананченка включили під номером 34 до списку партії "Слуга народу" на позачергових парламентських виборах.

Михайло Ананченко і Володимир Зеленський (фото зі сторінки Михайла Ананченка у Facebook)

  • 29 серпня 2019 року він прийняв присягу народного депутата України, став членом фракції партії "Слуга народу", увійшов до десятки наймолодших депутатів ВРУ   9-го скликання.
  • В парламенті Ананченко приєднався до Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, в якому очолив підкомітет з питань законодавчого забезпечення і контролю за діяльністю дипломатичної служби.
  • В червні 2020 року члени Сумської обласної партконференції партії "Слуга народу" ухвалили рішення про призначення Михайла Ананченка керівником обласної партійної організації. Його кандидатуру також затвердила Вища рада партії. Нардеп є відповідальним за реалізацію президентської програми "Здорова Україна" на Сумщині. Основною метою ініціативи є популяризацію здорового способу життя та розвиток спортивної інфраструктури (майданчики, парки тощо).

Михайло Ананченко у Верховній Раді (фото зі сторінки Михайла Ананченка у Facebook)

Скандали та критика

Після того, як Зе-команду на Сумщині очолив Михайло Ананченко, соціальні мережі "вибухнули" хвилею негативних відгуків. Частина дописувачів запитували в Зеленського, чому він не залучив більш гідну кандидатуру. Інші критики писали, що Ананченко – звичайний мажор, всю кар’єру якого забезпечували впливові "дяді", а сам він ніхто, а вся його громадська робота – фікція.

Деякі журналісти згадували, що в студентські роки Михайло був фігурантом кількох справ із фінансовими оборудками, проте жодна з них не мала наслідків для майбутнього парламентаря.

Коли влітку 2019 року в Сумській області відбулась швидка зміна політичних еліт, а багато авторитетних членів партії "Батьківщина" приєднались до "слуг народу", стало остаточно зрозумілим, що 24-літній юнак сам не зміг би все це здійснити. Журналісти багатьох видань вказали прізвище покровителя Ананченка. Ним виявився Бухарєв Владислав, генерал-полковник СБУ, найвпливовіший політик на Сумщині. Він був нардепом 8-го скликання від ВО "Батьківщина", але зробив ставку на Зеленського і сприяв його тріумфу. В інтернеті багато спільних фотографій Бухарєва і Ананченка, проте наявність родинних зв’язків генерал спростовує.

Михайло Ананченко з групою депутатів ВРУ брав участь у семінарі ПАРЄ (фото зі сторінки Михайла Ананченка у Facebook)

В грудні 2019 року з’явилось відео і десятки матеріалів у ЗМІ, що на нардепа Михайла Ананченка в Сумах напали двоє у балаклавах, які завдали йому тілесних ушкоджень. Скандал починав набирати обертів, як тут була оприлюднена інформація СБУ, що це була їх постановка, адже напад був дійсно замовлений, виконавців встановили і потрібно було виявити усіх причетних до злочину.

А у вересні 2020 року громадські активісти засудили голосування нардепа, який підтримав сімох кандидатів в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, шість з яких не відповідають вимогам закону.

Дата публікації: 12.10.2021
Дата останньої зміни: 12.10.2021
1