Бєлькова Ольга

Бєлькова Ольга

Директорка в компанії енергетичного сектора "Оператор ГТС України"

Бєлькова Ольга - українська політкиня, економістка і юристка, людина Віктора Пінчука, народна депутатка VII, VIII та IX скликання, директорка в компанії енергетичного сектора "Оператор ГТС України".

Місце народження

Ольга Бєлькова народилася 16 червня 1975 року народження, громадянка України, протягом останніх п'яти років проживає на території України.

Сім'я

  • Бєлькова одружена з Геннадієм Журовим.
  • Подружжя виховує двох синів.

Освіта

  • Ольга Бєлькова закінчила першим Черкаський державний технічний університет, де отримала економічну освіту в 1997 році.
  • Другу вищу освіту Ольга отримала в Київському державному університеті ім. Тараса Шевченка, де стала юристкою у 2001 році.
  • У 2011 році пройшла навчання в Harvard Kennedy School of Government, магістр з державного управління.

Кар'єра

Ще під час навчання в університеті Ольга Бєлькова з 1996 до 1997 року працювала в Черкаському центрі сертифікатних аукціонів на посадах реєстратора, фахівця-бухгалтера.

З 1999 до 2000 року Ольга працювала програмісткою в ТОВ "Мирон Реклама".

У період з 2000 до 2003 року Бєлькова працювала в Громадській організації та представництві міжнародної організації "Джуніор Ечівмент Україна" на посаді юрисконсультки та заступниці директора.

2003 - 2006 рр. - Ольгу Бєлькову призначили на посаду начальниці фінансово-адміністративного департаменту проєкту технічної допомоги "Проєкт аграрного маркетингу", місто Київ.

З 2006 до 2010 року Бєлькова працювала в Благодійної організації "Фонд Віктора Пінчука - соціальна ініціатива" - Віктор Пінчук український мільярдер, на посадах директорки з міжнародних проєктів і фінансово-адміністративного директора. Ольга вела проєкти з інтеграції України в глобальну спільноту, відповідала за надання міжнародних грантів, тісно співпрацювала з відомими міжнародними організаціями. Ольга керувала приватним проєктом "WorldWideStudios", що надає стипендії магістерських програм провідних світових університетів молодим талановитим українцям.

2009 - 2010 рр. - Ольга була членкинею правління Всеукраїнської благодійної організації "Український форум благодійників" на громадських засадах.

З 2011 року Бєлькова в ТОВ "Іст Ван" працювала на посаді менеджерки проєктів. У 2011 році також приєдналася до "Eastlabs". Ольга в "EastLabs" займалася пошуком нових команд для фінансування і створенням програм розвитку команд в акселератор.

Свою політичну діяльність Ольга Бєлькова початку відразу з парламентських виборів 2012 року, де її обрали народною депутаткою України від партії "УДАР" - глава якої нинішній мер Києва Віталій Кличко, №31 в списку. Членкиня Комітету з питань фінансів і банківської діяльності та зі спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.

У березні 2014 року Бєлькова потрапила в список, опублікований на сайті парламенту Криму, тих осіб, перебування яких на території півострова Крим є небажаним.

З листопада 2014 року Ольга Бєлькова обрана народною депутаткою Верховної Ради України VIII скликання від партії "Блок Петра Порошенка" - глава якої був п'ятий президент України Петро Порошенко, під номером 47. Заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

У серпні 2019 року - Белькович знову стала народним депутатом України IX скликання від партії "Батьківщина" - глава якої Юлія Тимошенко, №17 в списку. Членкиня Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
Заступниця члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки й співпраці в Європі.

У червні 2020 Бєлькова склала депутатський мандат заради роботи директоркою в компанії енергетичного сектора "Оператор ГТС України ".

Декларація

Ольга Бєлькова задекларувала за 2019 рік зарплату в 606 тисяч гривень на рік за роботу у Верховній Раді, її сім'я заробила - 902 тисячі гривень.

Вкладами в Ольги лежить 130,5 тисяч гривень, майже 13 тисяч доларів і 548 євро. Готівкою задекларовано 135 тисяч доларів.

Також, в декларації депутат вказала, що володіє квартирою в столиці на сімдесят п'ять квадратних метрів. Ще однією київською квартирою сто й тридцять сім метрів Бєлькова володіє спільно з чоловіком Геннадієм. Також у подружжя у власності по одній земельній ділянці в Київській області, площа кожного - близько шестисот квадратних метрів. У спільній власності є дачний будинок в сто двадцять і вісім квадратних метрів. Знаходиться він в селі Діброва Васильківського району Київщини.

Ольга Бєлькова задекларувала шубу вартістю в сорок тисяч гривень. Ще - сережки та каблучка з діамантами загальною вартістю в дев'яносто тисяч гривень.

Пересувається народна депутатка на легковому автомобілі марки Volvo SX60 2013 року випуску, вартістю чотири сотні п'ятдесят сім тисяч гривень. Чоловік володіє автомобілем майже у два рази дешевше - їздить на Mitsubishi Outlander дві тисячі восьмого року, вартість якого двісті двадцять вісім тисяч гривень

Скандали

Бєлькова близька подруга Олени Пінчук через що ЗМІ називають Ольгу людиною Віктора Пінчука в парламенті. Також, у 2014 році чоловіка Ольги Бєлькова Геннадія Журова обрали головою правління Національного депозитарію України. Журналісти тоді назвали його креатурою Віктора Пінчука.

У травні 2019 року Ольга Бєлькова з'явилася в стінах парламенту з модним і дорогим аксесуаром - сумка від знаменитого італійського бренду "Salvatore Ferragamo". Ціна моделі "Meliko" в районі 873 євро або понад 26 тисяч гривень, що не сходиться з заробітком, який задекларувала депутатка за 2019 рік.

Дата публікації: 02.08.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021