Безгін Віталій

Безгін Віталій

Народний депутат IX скликання, голова підкомітету ВРУ з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування   

Всі новини
Безгін Віталій – підприємець, політик, експерт з питань місцевого самоврядування, колишній член правління партії Демократичний Альянс, представник фракції партії "Слуга народу", голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

Місце народження

Народився 18 квітня 1990 року в місті Євпаторія.

Освіта

2012 рік – закінчив з відзнакою факультет міжнародної економіки і менеджменту Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Спеціальність – "міжнародна економіка".

Родина

Інформації про батьків Безгіна у відкритих джерелах немає.
Офіційно не одружений. Проживає спільно з Ромашенко Вікторією, яка займається рекламним бізнесом. Крім того, вона заснувала і понині очолює благодійну організацію "Благодійний фонд "Любий ніс", яка опікується бездомними собаками, допомагаючи таким тваринам знайти господарів.
Інформація про дітей Віталія відсутня.

Кар’єра

 • Трудова діяльність Віталія почалась після закінчення навчання в університеті.
 • 2012 – 2015 роки – обіймав посаду креативного директора рекламного агентства "SCU KYIV". Працював у сфері реклами, дизайну та комунікацій.
 • 2016 – 2019 роки – перейшов на роботу в Офіс Ефективного Регулювання (BRDO). Отримав посаду експерта в цьому незалежному експертно-аналітичному центрі, який готував рекомендації для Мінекономрозвитку щодо  покращення умов ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України, стимулювання розвитку підприємництва та налагодження публічного діалогу між бізнесом та владою. До травня 2019 року Офіс очолював майбутній прем’єр Олексій Гончарук.

Безгін Віталій (фото: facebook.com/BezginVitalik)

 • В період роботи в Офісі Ефективного Регулювання Віталій Безгін почав активно займатись політикою.
 • 2016 – 2017 роки – Безгіна обирали членом бюро Київської міської організації партії "Демократичний альянс".
 • 2017 – 2018 роки – Віталій був членом правління цієї ж партії.
 • Брав участь у громадській ініціативі "Кадровий резерв України".
 • У 2018 році Безгін став співзасновником і керівником громадської організації "Альянс дій".
 • Віталій зареєстрований як приватний підприємець. Він також є учасником різних українських рухів, які виступають за права тварин, а також протидіють жорстокому поводженню стосовно них.
 • В "Українській правді" вміщено з десяток його публікацій щодо проблем місцевого самоврядування, адміністративно-територіальної реформи, децентралізації тощо.

Парламентська діяльність

 • Коли Володимир Зеленський переміг на президентських виборах, Віталій Безгін приєднався до "Зе-команди" як експерт з питань місцевого самоврядування. Його рекомендував Олексій Гончарук, який в червні став заступником керівника Офісу Президента.
 • На позачергових парламентських виборах партія "Слуга народу" включила його до свого списку під №77.
 • 21 липня 2019 року Безгін пройшов до складу українського парламенту.
 • 29 серпня того ж року він прийняв присягу народного депутата і увійшов до складу фракції партії "Слуга народу".
 • 4 вересня 2019 року Віталія обрали головою підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Безгін Віталій на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування   (фото: facebook.com/BezginVitalik)

 • Парламентар увійшов до складу Міжфракційного об'єднання "Гуманна країна", створеного за ініціативи всеукраїнського руху "UAnimals" для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.
 • Крім того, у 2019 – 2020 роках Безгін приєднався до інших Міжфракційних депутатських об'єднань - "Спроможні громади — сильна Україна", "Рівні можливості", "Велика Волинь", "За доступні адміністративні послуги" та "Кримська платформа". Також депутат є членом групи з міжпарламентських зв'язків з Францією, Польщею, Естонією, Чорногорією, Китаєм, Литвою та Грузією.
 • У вересні 2019 року Безгін активно виступив проти "кнопкодавства". Він заявив, що такі випадки у їх фракції повинні стати першими й останніми, а надалі слід застосовувати більш жорстке покарання у вигляді позбавлення мандату.
 • У 2019 – 2020 роках Віталій Безгін активно працював над завершенням основного етапу реформи децентралізації, а саме затвердженням нового адміністративно-територіального устрою держави. Наприкінці липня 2020 року нардеп ініціював прийняття Постанови Верховної Ради № 807-IX "Про утворення та ліквідацію районів", якою замість 490 колишніх районів, в Україні було створено 136 сучасних адміністративно-територіальних одиниць районного рівня, які відповідають стандарту територіального поділу країни Європейського Союзу NUTS-3 (субрегіональний рівень). Він виступав одним з основних популяризаторів прийнятих нововведень у ЗМІ. Щодо невдоволення частини населення, то нардеп пояснив це спротивом районних еліт, багато з яких втратили свій вплив на території й заради збереження влади ініціюють і фінансують акції протесту місцевих мешканців, яким не роз’яснили зміст і наслідки реформи.

Безгін Віталій на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/BezginVitalik)

 • Червень 2020 року - Віталія Безгіна нагородили Грамотою Верховної Ради України за вагомий особистий внесок у справу державотворення і плідну законотворчу діяльність.
 • У грудні 2020 року на парламентаря були накладені спеціальні економічні санкції Російської Федерації.
 • В травні 2021 року депутат увійшов до складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих протиправних дій представників органів державної влади та інших осіб, що могли сприяти порушенню державного суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності України і становити загрозу національній безпеці України.
 • Влітку 2021 року Безгін виступив у ЗМІ та розповів про наступні інновації щодо місцевого самоуправління, ініціатором яких він виступав. Це законопроєкт №4535 щодо подальшого удосконалення інституту старост, законопроєкт №5323 про необхідність моніторингу спроможності та ефективності громад. А також нові ініціативи про розвиток гірських громад та агломерації.

Скандали та критика

В жовтні 2020 року виник інтернет-скандал між одіозними Євгенієм Шевченком і Віталієм Безгіним, який розкритикував рішення Конституційного Суду про звільнення від кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірної інформації та умисне неподання декларацій посадовців. У відповідь Шевченко назвав Віталія адептом Сороса і Держдепу, убогим створінням та "безмозглим" і закликав Президента України до кадрових рішень.
Безгін відреагував теж в інтернеті, назвавши Шевченка ватним клоуном і інтелектуально обмеженим створінням, закликавши його висловити все те саме не в телеграм-каналі, а публічно, на засіданні фракції. Щодо рішення КСУ, то нардеп вказав, що всі адекватні депутати повинні об’єднатись, щоб скасувати цю шкідливу для країни постанову, до того ж прийняту з порушенням процедури.

Безгін Віталій (фото: facebook.com/BezginVitalik)

Взимку 2020 року Віталій Безгін відреагував на заяву нардепа Юрія Камельчука, який назвав коронавірус вигаданою хворобою і написав у Фейсбуці: "На жаль, не тільки ковід, а й ідіотизм, не є вигаданими речами".
Щодо фінансових зловживань, аморальної поведінки, різних корупційних вчинків, зв’язків з олігархами, то всього цього у нардепа виявлено не було.
Дата публікації: 12.11.2021
Дата останньої зміни: 15.11.2021