Білозір Лариса

Білозір Лариса

Народна депутатка України IX скликання, членкиня депутатської групи «Довіра» з червня 2020 року

Всі новини

Білозір Лариса – громадська діячка, благодійниця, колишня депутатка Вінницької обласної ради від БПП, очільниця громадської організації "Життя та розвиток громад", голова підкомітету ВРУ з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур

Місце народження

Народилась 24 вересня 1981 року у селищі Тростянець Вінницької області.

Освіта

  • Закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. За фахом економіст.
  • Навчалася у Міжнародному інституті менеджменту в Брюсселі (Бельгія) та отримала кваліфікацію магістра з бізнес адміністрування (MBA).
  • 2009 рік – закінчила аспірантуру Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.
  • У тому ж році захистила дисертацію на тему "Формування глобальної регуляторної політики у сфери торгівлі сільськогосподарською продукцією" і здобула науковий ступінь кандидата економічних наук.
  • 2017 рік – навчалась в Українській школі політичних студій.

Родина

Мати – Кучер Наталія Афанасіївна, працювала бібліотекаркою.

Батько – Кучер Микола Іванович, за фахом агроном. Згодом став держслужбовцем, політиком. Обирався до Вінницької обласної ради, згодом був депутатом ВРУ 8 скликання (фракція БПП), а у 2018 році переміг як самовисуванець по мажоритарному округу № 17. Увійшов до фракції "За майбутнє", багато хто вважає його "кишеньковим" депутатом мільярдера Юрія Косюка.

Чоловік – Андрій Білозір, син відомого українського композитора Ігоря та співачки Оксани Білозір. Одружились у 2005 році. Свекруха Лариси не лише народна артистка, але і відома політикиня, колишня очільниця Міністерства культури, кума Петра Порошенка.

Андрій був депутатом Київської міськради від партії "УДАР", а з 2018 року - виконувач обов’язків генерального директора Національної акціонерної компанії “Украгролізинг”.

Подружжя виховує двох доньок - Анну-Марію та Єлизавету.

Білозір Лариса з чоловіком та доньками (фото: facebook.com/larisa.bilozir)

Кар’єра до обрання народною депутаткою

  • Згідно з офіційною біографією, Лариса з 2004 року працювала в структурах агропромислового комплексу, приватному бізнесі, соціальній сфері.
  • На початку кар’єри вона була співзасновницею сільськогосподарського підприємства "Барі", що займалось гуртовою торгівлею зерном, необробленим тютюном, насінням, кормами для тварин, а також сільськогосподарськими машинами та устаткуванням.
  • У 2006 – 2007 роках Лариса Білозір працювала як помічник-консультант народного депутата Миколи Сокирка (на громадських засадах).
  • Коли її батько почав активно займатись політикою, вона очолила його благодійну організацію "Благодійний фонд Миколи Кучера", яка активно працювала до 2015 року. Водночас вона починала власну політичну кар’єру і крім іменного фонду батька була головою благодійного фонду "Допомоги онкохворим дітям".

Білозір Лариса зі свекрухою Оксаною Білозір та донькою (фото: facebook.com/larisa.bilozir)

  • У 2015 році Ларису обирають депутаткою Вінницької обласної ради від партії "БПП "Солідарність". В облраді вона очолювала постійну комісію з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва.
  • У 2018 році вона заснувала громадську організацію "Життя та розвиток громад" і керувала її роботою до обрання в парламент.
  • Також з 2014 по 2019 роки Лариса була помічницею на громадських засадах депутата ВРУ Олександра Бакуменка.
  • В цей період вона співпрацює і з Юрієм Косюком, обійнявши посаду директора по розвитку громадської організації "Соціальний центр МХП". За її сприяння та співфінансування було реалізовано деякі інфраструктурні проєкти, започатковано програму "Лікар у село", надано допомогу онкохворим дітям, підтримано соціально незахищених людей та зроблено багато інших справ. Як результат – перемога в номінаціях "Регіональна Благодійність" та "Благодійність неурядового сектору" у Національному конкурсі "Благодійна Україна".
  • Крім того, Лариса Білозір була лауреаткою всеукраїнської премії “Жінка III тисячоліття” та “Покровитель культури”.

Білозір Лариса - лауреатка всеукраїнської премії “Жінка III тисячоліття”(фото: facebook.com/larisa.bilozir)

 Парламентська діяльність

  • На початку 2019 року Лариса Білозір не приховує свого критичного ставлення до команди Володимира Зеленського, виступає проти ініціативи дочасних виборів.
  • Влітку 2019 року вона балотувалась як самовисуванка на позачергових виборах до Верховної Ради по виборчому округу №15. Основну конкуренцію їй склав представник партії "Слуга народу" Віталій Пращук. 21 липня (в день голосування) він набрав 30,67% голосів виборців, а Лариса Білозір перемогла з результатом 35,87%.
  • 29 серпня 2019 року вона прийняла присягу народного депутата України й увійшла до складу групи "За майбутнє".

Білозір Лариса у Верховній Раді (фото: facebook.com/larisa.bilozir)

  • Парламентарка вирішила працювати в Комітеті Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, у якому вона очолила підкомітет з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур.
  • В кінці 2019 року її залучили до складу Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів протягом 2017-2018 років.
  • Крім того, вона стала членкинею Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів та була обрана заступницею голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання, реалізації права дитини на сімейне виховання та усиновлення, розвитку (модернізації) соціальних послуг.
  • Коли на основі депутатської групи "За майбутнє" у 2020 році формується однойменна політична партія, Лариса Білозір припиняє в ній членство і 19 червня приєднується до депутатської групи "Довіра".

Білозір Лариса на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/larisa.bilozir)

Критика та скандали

Лариса Білозір потрапляла в скандали ще під час роботи у Вінницькій обласній раді. Зокрема у 2016 році громадський рух "Чесно" встановив, що вона прогуляла кожне третє засідання облради.

А місцеві ЗМІ ще з 2018 року почали писати, що Білозір активно лобіює інтереси Юрія Косюка на Вінниччині й прямо вказували, що саме він буде основним спонсором її майбутньої виборчої кампанії.

Видання "ОРД" і "Антикор" у своїх матеріалах прямо називали Ларису Білозір в переліку лобістів інтересів власника МХП (по інформації журналістів неформальна група Косюка у Раді 9-го скликання налічує 8 народних депутатів).

Під час парламентської виборчої кампанії на Ларису Білозір, а також на її батька, Андрій Жилинський подав позов до суду, в якому звинуватив їх у непрямому підкупі виборців. А конкурент Лариси Віталій Пращук навіть написав заяву в обласне управління СБУ. Очевидно, підставою для таких скарг став гурт "Лісапетний батальйон", який їздив по округу з концертами на підтримку Білозір. А на фестивалі оперної музики у Тульчині від її імені дітям роздавали сік та солодощі.

У громадських активістів були суттєві претензії до її голосування у парламенті. Як приклад – підтримка сімох кандидатів в конкурсну комісію з обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, при тому, що шість з них не відповідають закону. Таке голосування засудила не лише громадськість в нашій країні, але й депутати Європарламенту.

Дата публікації: 20.11.2021
Дата останньої зміни: 21.11.2021
1