Бужанський Максим

Бужанський Максим

Народний депутат України IX скликання, що не приховує проросійських поглядів

Всі новини

Бужанський Максим – скандально відомий блогер, письменник і політик, член партії "Слуга народу", який не приховує ностальгії за СРСР і критикує Революцію гідності

Місце народження

Народився 24 листопада 1974 року в місті Дніпропетровськ (нині – Дніпро).

Освіта

1997 рік – закінчив Дніпровський державний інститут інженерів залізничного транспорту (спеціалізація "інженер-містобудівник").

Родина

У своїй біографії Максим вказує, що виріс у родині інженерів. Батько – Аркадій Моїсейович, мати – Євгенія Львівна.

Про першу дружину у відкритих джерелах інформації немає. Відомо лише, що Бужанський її побив у 2013 році та неодноразово погрожував розправою.

Нинішня дружина – Кісрієва Вікторія Каміловна. Працює у фармацевтичній компанії "Біотехнос". Одружились у 2016 році.

У Максима двоє власних дітей – син Роман і донька Аріна. Крім того, він виховує падчерку Поліну – доньку Вікторії від її першого шлюбу.

Максим Бужанський з дружиною Вікторією (фото зі сторінки Максима Бужанського у facebook)

Кар’єра до 2019 року

  • Навчаючись в інституті Максим не відчував жодного потягу до професії своїх батьків. Вільний час проводив не за довідниками та розрахунками, а у спортзалах, накачуючи м’язи.
  • Після закінчення вишу він жодного дня не працював за фахом. Максим надав перевагу роботі в охоронній фірмі, де швидко пробився на керівні посади. Зараз уже не таємниця, що в 90-ті під назвами охоронних фірм легалізувались бригади рекетирів. Максим Бужанський теж кілька разів потрапляв у кримінальні історії. На цей же період припадає його знайомство з Геннадієм Корбаном і Борисом Філатовим.

Бужанський Максим (фото зі сторінки Максима Бужанського у facebook)

Після Помаранчевої революції "охоронний бізнес" потрапив під серйозні утиски з боку правоохоронних органів і Максим швидко змінив місце роботи.

2006 – 2013 роки – Бужанський працював менеджером в компанії "Арна". В біографії він вказував, що займався комплектацією інтер’єрів. Згодом він став співвласником підприємства "Альянс Плюс".

Після Революції гідності про нього згадав давній приятель Борис Філатов, якого обрали міським головою Дніпра. Агресивна критика Бужанським Євромайдану не завадила прилаштувати його під крило мерії, використовуючи як позаштатного опонента критиків нової міської влади. На той час Бужанський вже був досить відомим блогером, постійним учасником фестивалю блогерів.

2018 рік – критик Євромайдану був нагороджений медаллю "За заслуги перед містом" від Дніпровської міської ради.

У цей же період світ побачили дві його книги. У 2017 році з типографії вийшла його "Історія світу у 88 главах". А в наступному році Бужанський презентував читачам нову книгу "Історія для лінивих".

Напередодні виборів 2019 року його запросили на телеканал ZIK, де блогер вів ток-шоу "Народ проти".

Бужанський Максим (фото зі сторінки Максима Бужанського у facebook)

Парламентська діяльність

  • На початку 2019 року Максим Бужанський приєднався до команди "кварталівців". Після його активної агітації за кандидата в президенти Володимира Зеленського, блогер отримав місце у виборчому списку партії "Слуга народу" на позачергових виборах до Верховної Ради.
  • Проте на керівників Зе-команди одразу ж посипались гнівні звернення активістів, у яких вказувалось на антиукраїнську риторику публікацій Бужанського, його звинувачення української влади у легалізації нацизму, кілька кримінальних справ у минулому тощо. Тому "слуги народу" від гріха подалі виключили скандального блогера зі свого виборчого списку, проте погодили його кандидатом від команди Зеленського по виборчому округу № 25.

Бужанський Максим і Володимир Зеленський (фото зі сторінки Максима Бужанського у facebook)

  • Під час виборчої кампанії у Бужанського були певні проблеми, пов’язані з його роботою в "охоронному бізнесі", проте більшість мешканців Дніпра такими фактами біографії важко здивувати. Крім того, міський голова Борис Філатов підставив плече давньому товаришу, і в липні 2019 року новий "слуга народу" переміг з результатом 28,21% голосів виборців, поданих "за".
  • 29 серпня 2019 року Максим Бужанський прийняв присягу як народний депутат України та увійшов до фракції партії "Слуга народу". Він став членом Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.
  • В листопаді 2019 року парламентар вступив до лав партії Володимира Зеленського, а в грудні того ж року його обрали головою Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо укладання Угоди між Міністерством фінансів України та Спеціальним комітетом кредиторів з реструктуризації зовнішнього боргу у 2015 році.

Бужанський Максим на трибуні Верховної Ради (фото: РБК-Україна)

  • До кінця 2019 року він став одним із тих нардепів фракції, хто підтримав найменше законодавчих ініціатив своєї політичної сили.
  • В червні 2020 року Максим Бужанський очолив Раду міської організації політичної партії "Слуга народу" в Дніпрі. Деякий час навіть були чутки, що його планують висувати кандидатом на посаду міського голови Дніпра від партії Зеленського.

Скандали та критика

Ще до виборів 2019 року ЗМІ і громадські активісти неодноразово критикували Бужанського за його проросійську риторику, хамські вислови в адресу учасників Євромайдану, вояків УПА. Так, на телеканалі ZIK, де він був співведучим ток-шоу, в хід ішли такі його вислови в адресу гостей, як "тварина", "охоронець автостоянки". Бужанський відкрито заявляв, що при Януковичу жилось краще, пакт Ріббентропа-Молотова вважав видатним досягненням радянської дипломатії, а офіційну позицію щодо Голодомору називав брехливою і фальшивою.

В липні 2019 року журналіст з Дніпра Денис Селін оприлюднив деяку інформацію про кримінальні вчинки кандидата в депутати. Зокрема було вказано, що в 1998 році його затримували за "замах на грабіж"; у 2004 році Бужанський проходив у справі про хуліганство; неодноразово на нього в поліцію поступали заяви про побиття. Але блогер все спростовував (не дивлячись на вказані номери і дати заведених справ), стверджував, що всі ці матеріали сфальсифіковані його конкурентами на виборах.

В серпні 2019 року він обізвав журналістку Ольгу Духніч "тупою вівцею" через те, що вона назвала Бужанського "ностальгуючим за СРСР і часами Віктора Януковича". Хоча його однопартійці засудили такі висловлювання, нардеп вибачатись не став, і це прийшлось робити керівництву партії.

Через місяць парламентар потрапив у новий скандал. До нього звернулись батьки учнів однієї зі шкіл з його округу зі скаргою про давню відсутність люків на території навчального закладу. Нардеп у Facebook обізвав їх "інфантилами" і "довбо**бами", що не могли у складчину купити кришки люків, щоб не наражати на небезпеку життя та здоров’я дітей.

Крім того, його законодавчі ініціативи регулярно провокували скандали. Варто нагадати лише деякі з них. Нардеп пропонував повернути в парламент виступи російською мовою і взагалі скасувати "мовний закон". Коли Рада не підтримала такі пропозиції, вирішив ініціювати відстрочку переходу російськомовних шкіл на українську мову навчання і скасування штрафів за порушення закону про забезпечення функціонування української мови як державної. На щастя, ці пропозиції теж не знайшли підтримки в парламенті.

В лютому 2020 року цей "слуга народу" демонстративно сидів, коли Рада стоячи вшановувала пам’ять героїв Небесної Сотні та Революції гідності. За подібні витівки та ініціативи в березні 2020 року після чергового телеефіру активісти закидали Бужанського яйцями. У відповідь нардеп з хизуванням написав, що він тепер з яйцями, а нападники – без яєць.

Крім того, Бужанський запам'ятався першою бійкою у Верховній раді ІХ скликання.

Дата публікації: 15.10.2021
Дата останньої зміни: 17.10.2021