Дунаєв Сергій

Дунаєв Сергій

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від “Опозиційної платформи - За життя”

Дунаєв Сергій - народний депутат України VII, VIII та IX скликань, депутат Лисичанської міської ради від "Партії регіонів", мер Лисичанська, людина Юрія Бойка та фігурант бази "Миротворець", відкрито підтримує сепаратистів.

Місце народження

Сергій Дунаєв народився 19 серпня 1973 у Лисичанську, Луганська область.

Освіта

  • Сергій отримав середню освіту у Лисичанській школі, у 1990 році.
  • У 2009 році Дунаєв отримав кваліфікацію фінансиста в Інститут підвищення кваліфікації, перепідготовки та підготовки кадрів та тоді ж поступив до  Східно-українського національного університету ім. Даля в Луганську та став спеціалістом у сфері фінансів.

Родина

  • Сергій перебував у цивільному шлюбі із донькою Юрія Бойка.
  • Сергій Дунаєв одружений з українкою Оленою.
  • Подружжя виховує двох дітей: сина та доньку.

Кар’єра

Сергій Дунаєв почав свою трудову діяльність одразу після закінчення школи у 1991 році ставши монтажником БМП (танк) №392.

У 1994 - 1995 році Сергій був інспектором служби економічної безпеки АТЗТ "ПІТТ".

З 1995 року Дунаєв займався приватною підприємницькою діяльністю.

У 1998 році Сергія призначили на посаду заступника директора з комерційних питань малого приватного виробничо-комерційного підприємства "ОСА", а у 1999 році став директором.

З 2000 до 2006 Дунаєв став керівником малого приватного підприємства "ЛЕГІОН".

А з 2002 до 2007 року затримався на посаді генерального директора страхового товариства з додатковою відповідальністю "ОЛВІ".

З 2006 до 2009 року Сергій був директором ТОВ "Енергетична інвестиційна компанія".

У 2006 році Сергій Дунаєв розпочав свою політичну кар’єру, обраний депутатом Лисичанської міської ради ві "Партії регіонів", очільником якої був Віктор Янукович. Отримав свою посаду завдяки протекторату Юрія Бойка, тодішньому міністру енергетики та вугільної промисловості й куратору Лисичанська. Очолив комісію з питань соціальної політики, молоді, фізкультури та спорту.

Від 2009 року Сергія обрали президент благодійного фонду "Регіон XXI століття".

Дунаєва обирали мером Лисичанська у 2009 та 2010 роках від "Партії регіонів".

Сергія підтримував та допомагав Олександр Єфремов, народний депутат України від "Партії регіонів", якого вважали господарем Луганської області. Єфремов активно просував Дунаєва на посаду мера Лисичанська через що був гучний скандал.

У 2012 році пішов з посту мера заради мандату депутата. Сергія Дунаєва обрали у Верховну Раду України VII скликання від "Партії Регіонів" за мажоритарним виборчим округом № 107, у Луганській області, набрав 42,58 % голосів.

16 січня 2014 року Сергій Дунаєв голосував за "диктаторські закони" - пакет законів, які обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство.

У квітні 2014 року Сергій вийшов з лав "Партії регіонів".

На парламентських виборах у жовтні 2014 року Дунаєва обрали народним депутатом України VIII скликання по 107 округу як безпартійний. Член Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції.

Потім, у 2014 році вступив до фракції "Опозиційний блок" - членами якими були також Іоффе Юлій, Сергій Льовочкін, Юрій Павленко, очільник Юрій Бойко та інші.

У 2019 році Сергій Дунаєв був обраний народним депутатом IX скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя" номером 9 у списку як член партії. Член Комітету з питань бюджету.

Сергій Дунаєв, фото: сайт ОПЗЖ

Скандали

Сергія Дунаєва вважають одним із найскандальніших членів партії "Опозиційна платформа - За життя" тому що його діяльність у 90-их роках пов’язують із бандитизмом та рекетом. Тільки у 2000 році проти нього було відкрито справу за вимагання, але чомусь справу закрили через термін давності.

Подейкують, що свою політичну кар’єру Сергій почав через тісні відносини із Юрієм Бойка, Дунаєв був у цивільному шлюбі із його донькою.

У 2009 році в Лисичанську, коли Сергій Дунаєв був мером Лисичанська його звинуватили у жорсткому поводженні із тваринами. Дунаєв побудував пересувний крематорій для безпритульних тварин, яких спочатку забивали, а потім знищували. Через це у ЗМІ був гучний скандал і меру довелось припинити роботу бригади.

2014 року, під час звільнення міста Щастя від російських бойовиків, бійці батальйону "Айдар" затримали Сергія Дунаєва, який вів переговори із бойовиками. Також він брав участь в сепаратистському мітингу в Луганську та підтримував вихід зі складу України.

Потрапив до бази "Миротворця".

9 травня 2015 року у Лисичанську Дунаєв назвав бойовиків ДНР - героями.

Тодішній генеральний прокурор Юрій Луценко, у 15 травні 2018 року, намагався притягнути Дунаєва до кримінальної відповідальності через приховання 12 компаній та доходи у сотні мільйонів гривень у деклараціях, але Верховна Рада не підтримала його рішення.

Дата публікації: 30.04.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1