Герасимов Артур

Герасимов Артур

Маркетолог, політик, депутат Верховної Ради України VIII та IX скликань

Біографія Герасимова Артура – успішного бізнесмена, політика, надійного соратника Петра Порошенка.

Місце народження

Народився 23 серпня 1972 року в смт Решетилівка, Полтавської області.

Освіта

В 1995 році закінчив факультет соціології і психології Київського Національного Університету ім. Шевченка.

В 1995-1997 роках – навчався в аспірантурі на цьому ж факультеті.

У 2016-2019 роках – заочно вивчає міжнародне право в інституті міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка.

Родина

Дружина – Бухалова Наталія Олександрівна. Працює в компанії Герасимова UMG.

Діти – дочки Катерина і Марія та сини Олександр, Георгій, Данило.

Коротка біографія

Герасимов Артур Володимирович в 1991 році обирає навчання за спеціальністю психологія та соціологія, що починали активно розвиватись в країні. Ще бувши студентом в 1994 він стає одним із засновників компанії Українська маркетингова група (UMG), отримує посаду заступника директора. По закінченню аспірантури Артур Герасимов в 1997 році стає директором, а з 1999 року генеральним директором UMG.

Завдяки здібностям Герасимова, його вмінню вести перемовини, переконувати людей, компанія швидко стає одним із лідерів на українському ринку маркетингових досліджень, а згодом починає успішно працювати й в країнах СНД, і в Західній Європі.

Згодом компанія змінює назву і стає UMG — International.

До 2014 року політики та вищі державні посадовці одночасно активно займались бізнесом. Бездоганна репутація компанії Артура Герасимова, професійність та комунікабельність керівника забезпечили йому широке коло впливових знайомих та ділових партнерів. Очевидно, що саме ділові інтереси сприяли знайомству Герасимова з Петром Порошенком (досьє Порошенка Петра) в кінці 90-х.

Досьє Артура Герасимова фіксує, що першу спробу стати політиком він здійснив у 2012 році на мажоритарному окрузі в місті Горлівка, під час виборів до ВРУ. Спроба виявилась невдалою, адже в той час перемогти "регіоналів" на Донбасі було практично неможливо.

Проте Революція гідності змінює країну, у 2014 році оголошуються позачергові парламентські вибори. Артур Герасимов згадує про давнього товариша і приєднується до його команди. По списку Блоку Петра Порошенка він обирається до Ради 8-го скликання.

Подальша біографія Герасимова Артура свідчить, що зміни в його кар’єрі були вдалими.

В травні 2016 президент Петро Порошенко призначає його своїм представником в парламенті. А через рік, у квітні 2017 року фракція "Блок Петра Порошенка" у Верховній Раді України обрала Артура Герасимова на посаду голови фракції.

Його європейські зв’язки, глибоке розуміння ситуації в країнах ЄС згодились і в парламенті. Артура Герасимова затверджують головою постійної делегації Верховної ради в Парламентській Асамблеї ОБСЄ у Верховній Раді України VIII скликання.

У 2016 році він був обраний заступником Голови Комітету з економічних питань, науки, технологій та навколишнього середовища Парламентської Асамблеї ОБСЄ та увійшов до складу керівних органів Асамблеї.

Після поразки на Президентських виборах весною 2019 року Порошенко реорганізовує свою політичну силу в партію "Європейська Солідарність" і під цим брендом його команда іде на парламентські вибори в липні 2019 року. По списку "Європейської Солідарності" Артур Герасимов стає депутатом Верховної Ради України 9-го скликання. 29 серпня 2019 року фракція "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України обрала Артура Герасимова на посаду співголови фракції. Також його затверджують заступником голови постійної делегації Верховної ради в Парламентській Асамблеї ОБСЄ у Верховній Раді України IX скликання.

Громадська та політична діяльність

Досьє Артура Герасимова відзначає, його що громадська робота починається ще задовго до політичної кар’єри. В 1999 році, коли компанія UMG стає членом Української асоціації маркетингу, його обирають до керівних органів цього громадського об’єднання.

Герасимов Артур у 2010 році стає одним з організаторів безкоштовної школи модераторів для студентів та аспірантів.

В наступному році він бере активну участь в організації Восьмої міжнародної науково-практичної конференції "Маркетингові дослідження: інструменти та технології".

Робота успішного маркетолога не залишається поза увагою міжнародних структур. З 1998 року Артур Герасимов стає членом ESOMAR (Європейської асоціації дослідників ринку та суспільної думки). Це одна з найвпливовіших міжнародних дослідницьких асоціацій, заснована ще в 1948 році. Членство в ній служить гарантією високої якості досліджень з дотриманням усіх необхідних стандартів.

Незабаром і за океаном звернули увагу на талановитого маркетолога. З 2003 року Артур Герасимов - член АМА (Американської асоціації маркетингу). Це одне з найповажніших об’єднань, що проводить найавторитетніші щорічні конференції маркетологів, видає кілька журналів, професійні довідники та монографії.

В нашому досьє Артура Герасимова уже є деяка інформація про його політичну діяльність, зокрема робота в ПА ОБСЄ, та обрання керівником фракції у Раді як 8-го, так і 9-го скликань.

Але ще до цього він у 2014 році відповідав за виборчу кампанію Петра Порошенка у Донецькій області, а потім керував штабом БПП у тій же області на парламентських виборах. Був обраний членом наглядової ради ГО “Спілка відродження Донбасу”.

У Раді 8-го скликання Артур Герасимов працював членом Комітету з питань національної безпеки й оборони. За даними письмової реєстрації депутатів, він був присутній на 93% пленарних засідань цієї Ради, що свідчить про його досить високу дисципліну та відповідальність.

Герасимов - член Комітету з питань аграрної та земельної політики у Верховній Раді України 9-го скликання. З початку її роботи він відвідав 87% засідань Ради, був присутній на 95% засідань Комітету (поки це найкращий показник).

Скандали

  • Згідно з досьє Артура Герасимова перші його ж спроби розпочати політичну кар’єру супроводжуються скандалами. Так у 2012 році він балотувався на мажоритарному окрузі в м. Горлівка як представник "команди Сергія Шахова", відомого підприємця з Луганської області, якого чутки наполегливо пов’язують з кримінальним світом. Герасимов, та його колега по "команді" Піддубний з сусіднього округу використовували схему масового підкупу виборців, так звані червоні книжечки. Ця книжечка, схожа на радянський партквиток, вміщувала 30 талонів "на отримання матеріальної допомоги". За кожну участь в акції кандидата від "команди Сергія Шахова" контролер видавав 50 гривень і відривав один талончик. Ця схема з книжечками народу сподобалась і мітинги кандидатів були багатолюдними.
  • Але не це викликало найбільший резонанс. Виявилось, що в Горлівці за безпеку кандидатів Шахова відповідав майбутній терорист Ігор Безлер. Пізніше Артур Герасимов не раз намагався від усього відмовитись, але цей факт підтвердив і сам Безлер у соцмережах, і колишній колега по виборах у Горлівці Піддубний.
  • Нові скандали розгорілись навколо Герасимова у 2014 році, коли він відповідав за Донецьку область в команді Петра Порошенка. Так в Краматорську громадські активісти заявили, що він продав округ колишньому "регіоналу" Михайлу Єфімову, який після перемоги приєднався до фракції БПП. Ще більше скандалів спричинила співпраця Артура Герасимова з Олегом Недавою, людиною близького соратника президента-втікача Юрія Іванющенка (Юри Єнакієвського). Новообраний депутат виходив з Герасимовим на спільну пресконференцію і теж приєднався до фракції Блоку Петра Порошенка.
  • Видання "Четверта влада" у 2015 році оприлюднило матеріал про скандал у Маріупольській організації БПП. Колишні її активісти відкрито звинуватили Артура Герасимова, що він за гроші продав організацію місцевому бізнесмену Юрію Тернавському.
  • В березні 2019 року Артур Герасимов сам спричинив гучний скандал. З трибуни Верховної Ради він відтворив запис нібито телефонної розмови Тимошенко (досьє Тимошенко Юлії) з Коломойським (досьє Коломойського Ігоря), який був оприлюднений напередодні в ЗМІ. Лідер фракції БПП звинуватив Тимошенко в подвійних стандартах і поставив вимогу оприлюднити деталі її політичних та фінансових домовленостей з олігархом.
  • Коли в травні цього ж року президент Петро Порошенко присвоїв Артуру Герасимову ранг Надзвичайного та Повноважного посла України, це викликало скандал в середовищі професійних дипломатів, які відкрито в ЗМІ назвали такі дії президента неприпустимими та образливими.
  • У вересні 2019 року президент Володимир Зеленський (досьє Зеленського Володимира) скасував цей указ Порошенка.
Дата публікації: 22.10.2020
Дата останньої зміни: 27.11.2020