Горбатюк Анатолій

Горбатюк Анатолій

Український політик, народний депутат України V та VI скликань

Горбатюк Анатолій – колишній "регіонал", ексголова Волинської обласної організації Партії регіонів

Місце народження

Народився 8 серпня 1962 року в селі Шумне Вяземського району Хабаровського краю, Росія. Згодом родина переїхала на Волинь.

Освіта

  • 1988 рік – завершив навчання у Волинському державному педагогічному інституті імені Лесі Українки, спеціальність — вчитель фізичної культури.
  • 1995 рік – отримав другу освіту у Волинському державному університеті імені Лесі Українки, спеціальність — менеджер.
  • 2000 рік – отримав ще одну освіту у Волинському державному університеті імені Лесі Українки, спеціальність — юрист.
  • 2010 рік – закінчив Волинський інститут МАУП, отримав спеціальність "Управління персоналом та економіка праці".

Родина

Дружина Римма Федорівна — учитель Піддубцівської середньої школи.

У подружжя доросла дочка Вікторія (1990 року народження).

Молодший брат Борис Горбатюк (1970 року народження) багато років очолював сільську раду села Піддубці.

Трудова і політична діяльність

Після закінчення школи працював токарем ремонтно-механічного цеху Луцького заводу виробів із пластмас.

1980 - 1982 роки – служив у лавах збройних сил СРСР.

1983 – 1985 роки – по закінченню військової служби повернувся на попереднє місце роботи – токарем ремонтно-механічного цеху Луцького заводу виробів із пластмас. Поступив на заочне навчання у Волинський державний педагогічний інститут.

1985 – 1993 роки – ще до отримання диплому про вищу освіту почав працювати вчителем Піддубцівської середньої школи Луцького району.

1993 – 1997 роки – був директором Піддубцівської середньої школи.

1997 – 2005 роки – працював на посаді заступника голови Луцької районної державної адміністрації.

2003 рік – був обраний головою Луцької районної організації Партії регіонів.

2005 рік – очолив Волинську обласну організацію Партії регіонів.

2006 – 2007 роки – народний депутат України V скликання від Партії регіонів (№156 у виборчому списку). Глава підкомітету з питань органів виконавчої влади Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Осінь 2007 року – брав участь у позачергових парламентських виборах. Отримав 199 місце в партійному списку Партії регіонів. Одразу до Ради не потрапив.

2008 рік – Горбатюка звільнили з посади голови Волинської обласної організації Партії регіонів.

2010 рік – після перемоги Віктора Януковича на чергових президентських виборах багато парламентарів від Партії регіонів перейшли на роботу в органи виконавчої влади. Настала черга Анатолія Горбатюка посісти місце в Раді, і він прийняв присягу народного депутата України. Став членом Комітету з питань державного будівництва та місцевого  самоуправління.

У Раді 6-го скликання був одним з найбільш дисциплінованих депутатів. Громадський рух  "Чесно" встановив, що за період з 1 лютого 2011 року по 13 січня 2012 року (8-а й 9-а сесії Ради) лише 15 депутатів не пропустили жодного засідання парламенту. І одним з них був Анатолій Горбатюк.

Анатолій Горбатюк біля Верховної Ради (фото з Facebook)

Серпень 2012 року – президент Віктор Янукович нагородив свого однопартійця орденом "За заслуги" III ступеня.

Осінь 2012 року — балотувався до Верховної Ради VII скликання від Партії регіонів, однак його місце у виборчому списку (№91) виявилося непрохідним.

З того часу немає інформації про активну політичну діяльність Анатолія Горбатюка. У себе на Волині він очолює благодійний фонд "Регіональний лідер" та керує Волинською обласною громадською організацією "Футбольний клуб "Піддубці". Саме футбольним клубом Анатолій Горбатюк займався в останні роки.

Червень 2017 року – виступив організатором виставки голубів у рідному селі Піддубці і це остання офіційна інформація.

Анатолій Горбатюк керує Волинською обласною громадською організацією "Футбольний клуб "Піддубці" (фото з Facebook)

Критика та скандали

Інформації щодо скандалів навколо Анатолія Горбатюка дуже мало. Можливо тому, що він не належав ні до "донецьких", ні до мільйонерів, ні до кримінальних авторитетів. Відповідно, не мав доступу до високих посад, багатомільйонних схем чи бюджетних коштів. Проте деякі скандали варто пригадати.

У квітні 2012 року в "Українській правді" з’явився матеріал про кнопкодавів українського парламенту. Виявилось, що Анатолій Горбатюк не просто кнопкодав, а справжній віртуоз цієї справи. "Українська правда" вмістила відео, де видно, як нардеп-волинянин разом з колегами по фракції Ігорем Зваричем та Юрієм Воропаєвим встигли проголосувати за 21 депутата.

5 червня того ж року Горбатюк дисципліновано проголосував за проєкт Закону України "Про засади державної мовної політики", яким посилювався статус російської мови. І його не цікавила позиція земляків з цього питання, бо ж обирався не по "мажоритарці".

30 липня 2012 року Громадський рух "Чесно" у Луцьку провів конференцію, на якій презентував результати перевірки чинних на той час народних депутатів з Волині на відповідність критеріям доброчесності. Серед 11 парламентарів був і Анатолій Горбатюк. Однак експерти визначили, що ні він, ні жодний з його колег не відповідають всім критеріям доброчесності.

Дата публікації: 27.05.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1