Гречківський Павло

Гречківський Павло

Член Вищої ради правосуддя і Третьої Дисциплінарної палати

Гречківський Павло - депутат Київської міської ради V та VI скликань, член Ради адвокатів України з 2012 року, почесний консул Республіки Мальта у Києві.

Місце народження

Народився 27 липня 1968 року у місті Києві.

Освіта

1991 рік – закінчив Українську юридичну академію імені Ф.Е. Дзержинського (нині – Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), спеціальність "правознавство".

Родина

Батько Микола Гречківський – працював з 1991 до 2002 р. першим заступником голови Вищого господарського (до липня 2001 р. – Вищого арбітражного) суду України.

Мати  Валентина Гречківська – викладачка української мови та літератури. На неї оформлена частина елітної нерухомості.

Дружина Ганна Гречківська – бізнесвумен, власниця ТОВ "Компанія "Ботанік Косметікс".

Син Іван Гречківський – керівник адвокатського агентства, яке заснував його батько і де він працював до обрання у ВРП.

Кар’єра та громадська робота до 2015 року

  • 1985 – 1986 роки – інспектор відділу кадрів Київського міського виробничого об’єднання вантажного автотранспорту 1160.
  • Квітень – серпень 1986 року – інспектор відділу кадрів Київського міського виробничого об’єднання вантажного автотранспорту 1086.
  • Серпень – листопад 1986 року – водій третього класу Київського міського виробничого об’єднання вантажного автотранспорту 1086.
  • 1986 - 1988 роки – служба в лавах Радянської Армії СРСР.
  • 1988 – 1991 роки – студент Харківського юридичного інституту.
  • Липень – вересень 1991 року – юрисконсульт малого підприємства "Техноінформ".
  • 1991 - 1993 роки – юрисконсульт малого підприємства "Гримпфіс".
  • 1993 - 1996 роки – генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю "К-Хортиця ЛТД", м. Київ.
  • 1996 - 2009 роки – голова правління товариства з обмеженою відповідальністю "Украгрокомерс", м. Київ.
  • 2005 рік - отримав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю. У цьому ж році створив "Адвокатське бюро Гречківського".
  • 2007 – 2009 роки - член Кваліфікаційної комісії суддів господарських судів України.
  • У 2006 і 2008 роках Павло Гречківський двічі обирався депутатом Київради від "Блоку Черновецького". У Київраді він став секретарем комісії з питань містобудування та архітектури – однієї з ключових комісій, від рішень якої залежала забудова столиці. Водночас Гречківський був ще й радником мера Києва Леоніда Черновецького з питань судової реформи.
  • 2009 - 2010 роки – генеральний директор товариства з обмеженою відповідальністю "Украгрокомерс", м. Київ.
  • 2009 – 2012 роки – член кваліфікаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області.
  • Березень – квітень 2010 року – директор товариства з обмеженою відповідальністю "Голден Гейт Ассет Менеджмент", м. Київ.
  • 2010 рік – став керівником "Адвокатського бюро Гречківського".
  • З 2011 року - член правління Спілки адвокатів України – голова комісії по зв’язках з органами влади та місцевого самоврядування.
  • З 2012 року - член Ради адвокатів України, обраний конференцією адвокатів Київської області.
  • 26 квітня 2012 р. написав заяву про складання повноважень депутата Київради.
  • 2013 – 2019 роки – секретар Ради адвокатів України.
  • З 2014 року - член Асоціації правників України та Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association).

Діяльність у складі Вищої ради правосуддя

  • 25 квітня 2015 року – Павло Гречківський призначений членом Вищої ради юстиції III позачерговим з’їздом адвокатів України та склав присягу члена ВРЮ. З 27 квітня 2015 року – зупинив адвокатську діяльність згідно з вимогами до статусу члена ВРЮ.
  • Рік перед тим Гречківський вже пробував стати членом Вищої ради юстиції. З першого разу це зробити йому не вдалося. Хоча навесні 2014 року з’їзд адвокатів і обрав його членом ВРЮ, однак 23 травня того ж року Окружний адміністративний суд Києва в особі судді Євгена Аблова скасував рішення про обрання Гречківського за позовом тодішнього народного депутата Інни Богословської.
  • 12 січня 2017 року – в процесі судової реформи Вищу раду юстиції реорганізовано шляхом перетворення у Вищу раду правосуддя. Члени Вищої ради юстиції набули статусу членів Вищої ради правосуддя і мали здійснювати повноваження членів Вищої ради правосуддя. Павло Гречківський теж став членом ВРП.
  • Лютий 2017 року – входить до складу Третьої Дисциплінарної палати.
  • Лютий 2019 року – відбувся V з’їзд адвокатів України. Він знову обрав до Вищої ради правосуддя Павла Гречківського і Олексія Маловацького. Деякі делегати висловили застереження, адже згідно з законом одних і тих же представників не можна двічі делегувати до складу ВРП. Проте з’їзд констатував, що у 2015 році цих адвокатів з’їзд призначав не до ВРП, а до Вищої ради юстиції, а це зовсім інший орган з іншими повноваженнями.

Гречківський Павло (фото: suddya.com.ua)

  • 26 квітня 2019 року – Гречківський набув повноважень члена Вищої ради правосуддя.
  • 2 травня 2019 року – включений до складу Третьої Дисциплінарної палати ВРП.
  • З травня 2019 року – член Постійної комісії Вищої ради правосуддя з підготовки щорічної доповіді про стан забезпечення незалежності суддів в Україні.
  • З серпня 2019 року – член Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.

Найгучніші скандали

Перший гучний скандал щодо Гречківського спричинило розслідування кореспондента Радіо Свобода Сергія Андрушка. Журналіст встановив, що у 2007 році Київрада незаконно виділила 7,5 гектарів землі природно-заповідного фонду на Жуковому острові невідомій компанії "Оздоровчий центр "Сесіль".

Протягом наступних років прокуратура декілька разів оскаржувала в судах передачу цієї землі, мотивуючи це порушенням лісового і водного законодавства, але всі суди відхилили скарги прокуратури. І не дивно, бо компанією "Сесіль" володіли тодішній заступник голови Вищого господарського суду Артур Ємельянов і тодішній депутат Київради Павло Гречківський. У 2012 р. Ємельянов і Гречківський начебто продали свої частки у “Сесіль”, але, за багатьма ознаками, вони лише заховали їх у офшорах: Ємельянов – у Ліхтенштейні, Гречківський – на Мальті.

І сьогодні, із членів ВРП колишній депутат найвідоміший своєю негативною репутацією.

В ході спецоперації 21 вересня 2016 року співробітники Генеральної прокуратури затримали арбітражного керівника, який виступав посередником під час отримання хабаря в розмірі $500 тисяч між членом Вищої ради юстиції Павлом Гречківським і підприємцем. Того ж дня Генеральна прокуратура вручила Гречківському підозру. Суд, який відбувся 22 вересня, відпустив його під заставу в 3,7 мільйона грн.  Тоді ж Вища рада юстиції відмовилася відсторонити від посади Гречківського. Він відразу пішов у відпустку. Коли минув перший переляк, підозрюваний активізував зв’язки і організував протидію ГПУ. Зокрема адвокати Гречківського стверджували, що претензії ГПУ не обґрунтовані, а в діях прокурорів вбачається спосіб тиску на члена Вищої ради юстиції.

30 жовтня 2018 року Шевченківський районний суд Києва виправдав Павла Гречківського. Всі докази були кваліфіковані як такі, що були отримані в результаті провокації, й не можуть використовуватися у суді. Суд скасував запобіжний захід, обраний Гречківському і постановив повернути йому застави. Крім того, знято арешт з майна Гречківського, а саме з чотирьох автомобілів. До речі, Гречківський їздить у "Майбаху 57" і носить годинник Parmigiani Toric Westminster за півмільйона доларів.

Крім того, на посаді члена Вищої ради правосуддя Павло Гречківський відзначився переслідуванням чесної судді-викривачки Лариси Гольник. Вона звинуватила у спробі дати хабаря впливового мера Полтави і нажила собі безліч неприємностей, однією з яких став Гречківський. Саме він був доповідачем у справі Лариси Гольник, яку покарали за пост у фейсбуці. Це було очевидне переслідування, що заблокувало їй можливість брати участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду.

Водночас при розгляді скарги на суддю Олену Журавську, яка засудила кількох невинних активістів Євромайдану, він не побачив підстав навіть для відкриття дисциплінарного провадження.

Що ж, якщо в Україні не відбудуться реальні зміни у судовій системі, то такий сумнівний "слуга Феміди" як Павло Гречківський буде ще до квітня 2023 року впливати на правосуддя (і ймовірно, не з кращого боку).

Дата публікації: 28.06.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1