Кісєль Юрій

Кісєль Юрій

Народний депутат IX скликання, голова Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури

Всі новини
Кісєль Юрій – підприємець, політик, голова Дніпропетровської обласної організації партії "Слуга народу"

Місце народження

Народився 28 лютого 1963 року в місті Кривий Ріг Дніпропетровської області.

Освіта

1985 рік – закінчив Криворізький гірничорудний інститут за спеціальністю "Промислове та цивільне будівництво".

Родина

Дружина – Валентина Дмитрівна, займається підприємницькою діяльністю. Бенефіціарний власник ТОВ "Атласінфра", яке припинило діяльність, а також засновниця і керівник ПП "Пілон", що займається будівництвом. Зараз опікується також і бізнесом чоловіка, який отримала після обрання Юрія до Верховної Ради.
Про дітей жодної інформації у відкритих джерелах немає. Або їх не було, або вони вже дорослі, і проживають окремо від батьків.

Кар’єра до обрання у Верховну Раду

 • Після закінчення інституту Юрій довгий час працював начальником різних виробничих цехів на підприємстві "Кривбасбудіндустрія".
 • Залучався до робіт в Чорнобильській зоні після аварії ЧАЕС. Має статус учасника ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.
 • В 2000 році на базі підприємства "Кривбасбудіндустрія" було створено ТОВ "Растро". Його директором призначили Юрія Кісєля. Компанія займалась виробництвом виробів з бетону та бетонних розчинів, блоків стін підвальних приміщень.
 • У 2003 році Юрій Кісєль заснував власне підприємство "Біант – БК" і став його директором. Компанія виконувала різні будівельно-монтажні роботи, і так само як "Растро" виготовляла різні бетонні вироби для будівництва.
 • Крім того, фірми Кісєля активно займались дорожнім будівництвом, неодноразово вигравали місцеві тендери.
 • У 2006 році Юрій став засновником ще одного підприємства – ТОВ "Ювосс". Фірма надавала любителям активного відпочинку місця на гірськолижних та молодіжних базах, кемпінгах. ЇЇ послуги були розраховані не лише на заможних клієнтів, а й на студентську молодь. До обрання Кісєля в парламент компанія припинила свою роботу.
 • 2015 рік – підприємця нагородили нагрудним знаком "За заслуги перед містом" III ступеня.

Юрій Кісєль (фото: sluga-narodu.com)

Парламентська діяльність

 • У 2019 році Юрій Кісєль без вагань приєднався до команди свого земляка Володимира Зеленського, у рідному місті агітував за його перемогу.
 • В червні того ж року його включили до виборчого списку партії "Слуга народу" під номером 42, і в липні він був обраний депутатом Верховної Ради.
 • 29 серпня 2019 року Юрій Кісєль склав присягу народного депутата України й того ж дня його обрали головою Комітету Верховної Ради з питань транспорту і інфраструктури. Крім того, він став заступником голови депутатської фракції партії "Слуга народу".

Юрій Кісєль у Верховній Раді (фото: sluga-narodu.com)

 • Нардеп увійшов до складу груп ВРУ зі зв’язків з Вірменією, Австрією, КНР, Катаром, Кубою, Казахстаном, Японією та Таїландом.
 • В 2020 році Президент України включив Юрія Кісєля до складу Національної ради реформ.
 • А в лютому 2020 року Володимир Зеленський призначив земляка куратором Дніпропетровської області, зокрема з обов'язками проводити відбір людей у списки до обласних і місцевих рад на місцеві вибори 2020 року. А в червні того ж року агентство "Укрінформ" повідомило, що Юрій Кісєль офіційно обраний головою Дніпропетровської обласної організації партії "Слуга народу".
 • На зустрічі з головами громад і РДА Дніпропетровщини парламентар окреслив свої першочергові завдання – децентралізація, розвиток ОТГ, залучення інвестицій. Крім цього, обговорювали питання перерозподілу податків, сталості регіонального розвитку, інституту старост та дотримання законності на територіях області.

Кісєль Юрій (фото: sluga-narodu.com)

Критика та скандали

На початку серпня 2019 року стало відомо, що Юрій Кісєль буде одним з найвпливовіших депутатів серед "слуг народу". Журналісти одразу почали цікавитись, звідки у парламентаря такий вплив у команді Президента, і швидко вияснили, що Юрій Кісєль і Сергій Шефір навчались разом в інституті і зберігали ділові контакти. Доказом кумівства став і той факт, що помічником нардепа працює син першого помічника Зеленського Микита Шефір.
Згодом ЗМІ отримали побічне підтвердження чуткам про близькі стосунки між Кісєлем і Володимиром Зеленським. За 13,47 млн гривень дружина нардепа купила у Президента України його будинок і земельну ділянку в селі Іванковичі під Києвом.
Окремий скандал в ЗМІ викликав той факт, що забезпечений політик, який згідно з  власною заявою має квартиру в Києві, забрав з бюджету солідну винагороду за оплату житла в столиці.
Критику ЗМІ викликав і персональний склад комітету, який очолив Юрій Кісєль. Так у грудні 2019 року сайт "Бізнес цензор" проаналізував бізнес-інтереси всіх членів Комітету ВР з питань транспорту та інфраструктури. Встановлено, що 6 членів комітету мали бізнес, пов'язаний з будівництвом доріг або "Укрзалізницею".
Але найбільший скандал спалахнув у вересні 2019 року, коли депутат ВРУ Антон Поляков опублікував аудіозапис зустрічі народних депутатів з очільником Дніпропетровської обласної поліції і претендентом на посаду керівника криворізької поліції в місцевому ресторані "Околиця". У цій зустрічі нібито брали участь "слуги народу" Юрій Корявченков, Юрій Кісєль, Владлен Неклюдов, Олена Криворучкіна, Володимир Захарченко і В'ячеслав Медяник. На записі нібито депутати роздають вказівки правоохоронцям щодо осіб, яких потрібно "закривати", ставлять завдання взяти під контроль поліції бізнес по збору металобрухту і гральний бізнес, обіцяють захист, відзначаючи, що Кривий Ріг - "місто президента" і запевняючи в "101%" підтримки. Юрій Кісєль факт зустрічі не заперечував, але саму розмову назвав змонтованою і фальсифікованою.
Серед останніх скандалів варто згадати звинувачення нардепа, що він торгує франшизою "Слуги народу" в Дніпропетровській області напередодні місцевих виборів. Журналісти з Дніпра інформували, що, мовляв, послугою вже скористався олігарх-забудовник Валерій Шамотій, який подав до партійного списку своїх людей, і навіть називали суму 3 млн доларів, проте конкретних доказів крім повідомлень анонімного телеграм-каналу надано не було.
Дата публікації: 27.09.2021
Дата останньої зміни: 27.09.2021