Климпуш-Цинцадзе Іванна

Климпуш-Цинцадзе Іванна

Ексвіце-прем'єр-міністр, народна депутатка

Всі новини

Біографія Іванни Климпуш-Цинцадзе – члена команди Петра Порошенка, депутатки Верховної Ради України VIII та IX скликань, віцепрем'єр-міністра в уряді Володимира Гройсмана, експерта з питань євроатлантичної інтеграції.

Місце народження

Народилась 5 липня 1972 року в місті Київ.

Освіта

В 1994 році – закінчила Український державний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова за фахом "Дефектологія, олігофренопедагогіка і логопедія".

В 1998 році – закінчила Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, отримала ступінь магістра з міжнародних відносин.

Родина

Чоловік – Арчіл Володимирович Цинцадзе, колишній грузинський військовий та дипломат.

Діти – доньки Соломія та Меланія, відповідно 17 та 13 років (станом на січень 2020 року).

Коротка біографія

  • 1991 – 1993 рр. – працює логопедом в дитячому територіальному медичному об’єднанні в місті Київ;
  • 1994 - 1999 рр. - ТОВ "Український незалежний центр політичних досліджень" - керівник проєктів, керівник відділу міжнародних відносин;
  • 1999 - 2001 рр. - "Київський Центр Інституту Схід-Захід" - керівник проєктів;
  • 2001 - 2002 рр. - "Київський Центр Інституту Схід-Захід" - виконувач обов'язків директора Київського центру ІСЗ;
  • 2002 - 2007 рр. - Українська служба радіо Бі-Бі-Сі (BBC) - кореспондент в США (Вашингтон) і на Кавказі (Тбілісі);
  • 2007 - 2009 рр. - Міжнародна благодійна організація "Фонд підтримки міжнародного співробітництва України" - заступник директора по програмах;
  • 2009 - 2011 рр. - Міжнародна благодійна організація "Фонд підтримки міжнародного співробітництва України" - директор;
  • 2011 – 2014 рр. - Благодійна організація "Ялтинська Європейська Стратегія" - директор;
  • 2014 – 2016 рр. – Депутатка Верховної Ради України 8-го скликання від БПП;
  • 2016- 2019 рр. - Віцепрем'єр-міністр України в уряді Гройсмана (досьє Гройсмана Володимира), відповідальна за євроатлантичний напрям, а пізніше за всі міжнародні відносини;
  • З 2019 року – Депутатка Верховної Ради України 9-го скликання від партії "Європейська Солідарність".

Громадська та політична діяльність

Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна виросла в Києві. Її батько після здобуття Україною незалежності швидко просунувся у вищі ешелони влади – міністр транспорту, депутат ВРУ 2-го і 4-го скликань, радник прем’єр-міністра України, Надзвичайний та Повноважний посол України в Угорщині та Словенії. Завдяки цьому у біографії Іванни Климпуш-Цинцадзе з’явились записи про навчання у 1992 році в літній школі Гарвардського університету, а в 1993 році вона вивчала міжнародні відносини в Державному Університеті штату Монтана. Дід Іванни Дмитро був відомим українським націоналістом, одним із лідерів Карпатської Січі. Зрозуміло, що в таких обставинах у дівчини сформувався чіткий антиросійський і проєвропейський світогляд.

Коли звернути увагу на попередній розділ досьє Іванни Климпуш-Цинцадзе, одразу помітно що всі 20 років перед обранням до ВРУ (крім п’яти років роботи в BBC) вона працювала виключно в недержавних українських та міжнародних структурах євроатлантичного спрямування.

Крім вказаних в досьє громадських структур, які були місцем роботи Климпуш-Цинцадзе, вона постійно співпрацювала з іншими об’єднаннями. Її було обрано членом правління громадських організацій "Український медіацентр" та "Асоціація випускників "Аспен-Україна". Майбутній політик входила до наглядових рад ГО "Інститут економічних досліджень та політичних консультацій" і ГО "Український інститут публічної політики". Співавтор книги "Чорноморський регіон: співробітництво і безпека".

У Раді 8-го скликання працювала Першою заступницею Голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, очолювала Постійну делегацію Верховної Ради України у Парламентській Асамблеї НАТО. Крім того, очолювала міжпарламентську групу друзів "Україна — ЄС", групу з міжпарламентських зв'язків з Грузією, була Першою заступницею співголови групи з міжпарламентських зв'язків з США. Досьє Іванни Климпуш-Цинцадзе також інформує, що вона була чи не найактивнішим лобістом прийняття "безвізових" законів, невтомним критиком будь-яких спроб звернути з євроінтеграційного шляху.

Після обрання її віцепрем'єр-міністром з питань євроінтеграції в уряді Гройсмана (досьє Гройсмана Володимира) основні зусилля Іванна Климпуш-Цинцадзе спрямовує на подолання так званого процесу втоми в ЄС (як від антиросійських санкцій, так і від постійного розв'язання українських проблем).

З 2019 року вона послідовний опонент Зеленського (досьє Зеленського Володимира) і його команди. Після її обрання у Раду 9-го скликання по списку партії "Європейська Солідарність", Климпуш-Цинцадзе продовжує займатись проблемами інтеграції в ЄС та активно виступає проти будь-яких поступок Путіну.

У Іванни Климпуш-Цинцадзе, крім європейської інтеграції, є ще один пріоритетний напрям – розв'язання проблем гендерної рівності в Україні. Її активність щодо цієї тематики – зовсім не проблеми агітації за стандарти ЄС, а глибокі внутрішні переконання. Саме тому з 2017 року, коли уряд назвав гендерну рівність одним із пріоритетів, Климпуш-Цинцадзе стала першою відповідальною особою у Кабміні за цей напрям роботи. В листопаді 2017 року вона виступає одним з організаторів Першого Українського Жіночого Конгресу. А у 2019 році Климпуш-Цинцадзе разом з Іриною Геращенко (досьє Геращенко Ірини), Марією Іоновою та Іриною Фріз створюють платформу "Безпека. Жінки. Мир". Її мета – зберегти й поглибити всі досягнення у сфері гендерної політики, домогтись, щоб рівність чоловіків та жінок стала свідомою потребою суспільства. Активістки вбачають своїм завданням добитись ратифікації Стамбульської конвенції (про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству). Через нерозуміння її суті частиною суспільства вона так і не ратифікована з 2016 року і лежить на доопрацюванні у Раді.

Скандали

  • Коли Іванну Климпуш-Цинцадзе рекомендували на роботу в уряд, як відповідальну за євроінтеграційні процеси, враховувалось і бездоганне минуле, і відсутність скандалів. Проте скандали не заставили себе довго чекати.
  • Першим відзначився Олег Ляшко (досьє Ляшка Олега). Коментуючи один з виступів Климпуш-Цинцадзе, він заявив, що хвалитись тим, що п’ять країн ЄС пече хліб з українського зерна, теж саме, що хвалитись мільйонами українців, що "виносять горщики за європейцями".
  • Іванна Климпуш-Цинцадзе протягом першого року роботи в Уряді у своїх виступах часто перебільшує успіхи України. Так в інтерв’ю журналісту Мішелю Фрідману вона хвалиться, що за три останні роки було зроблено більше, ніж за всі роки незалежності, а корупцію от-от буде подолано, буквально за рік. Взагалі перебільшення досягнень і занадто оптимістичні прогнози були непоодинокими у різних її інтерв’ю того періоду.
  • Іванна Климпуш-Цинцадзе потрапляє в новини у серпні 2018 року у зв’язку з "гендерним" скандалом. Чиновник з Мінсоцполітики Сергій Рябоконь заявив, що жінка не може бути снайпером. Обурена Климпуш-Цинцадзе ініціювала службове розслідування щодо неетичної поведінки службовця.
  • 8 липня 2019 року новий прикрий скандал. В Києві проходив саміт Україна – ЄС, а віцепрем’єрку з євроінтеграції викреслили з-поміж членів делегації. Климпуш-Цинцадзе різко звинуватила в цьому Гройсмана, який відкинув закиди у свою адресу і переклав відповідальність за формування делегації на Адміністрацію президента.
Дата публікації: 23.10.2020
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1