Княжицький Микола

Княжицький Микола

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Європейської Солідарності"

Княжицький Микола - журналіст, президент телеканалу "СТБ", співвласник телеканалу "ТВі", власник телеканалу "Еспресо", народний депутат Верховної Ради України VII скликання від партії "Батьківщина", народний депутат VIII скликання від партії "Народний Фронт".

Княжицький Микола (фото: фейсбук)

Місце народження

Микола Княжицький народився 2 червня 1968 у Львові.

Освіта

  • Микола Княжицький завершив філологічний факультет Київського університету ім. Тараса Шевченка у 1992 році. Микола почав отримувати вищу освіту у 1985 році, але з червня 1986 до травня 1988 навчання перервали на військову службу. 
  • Наприкінці 1990-х Княжицький отримав другу вищу освіту на факультеті міжнародного права і бізнесу Інституту післядипломної освіти Львівського національного університету ім. І. Франка.

Родина

  • Микола Княжицький одружений із Ларисою Францівною, 1970 р., яка зараз обіймає посаду пресменеджерки, також працювала на телебаченні, зокрема на каналах СТБ і TVI. Лариса володіє телеканалом "Еспресо". Сім’я створилась під час навчання в одному університеті.
  • Подружжя виховує трьох дітей: доньку Анастасію 2005 р. та двох синів Леоніда 1992 та Антона 2014 р.н.

Кар’єра

Микола почав свою кар’єру ще під час навчання у першому університеті, одразу за спеціальністю - спеціальним кореспондентом редакції інформації Держтелерадіо УРСР, ведучим програми "Вечірні новини" та кореспондентом Центрального телебачення в Україні - "Телевізійна служба новин" з лютого 1989 до січня 1991.

Микола Княжицький (фото: фейсбук)

З 1991 до 1992 року Княжицький отримав посаду завідувача кореспондентського пункту Радянсько-канадського СП (телерадіокомпанії) "Міст" та паралельно був кореспондентом в Україні програми "Вести" - російська телерадіокомпанія.

Михайло Княжицький працював спеціальним кореспондентом у редакції політичного аналізу і прогнозу Держтелерадіо України, також був ведучим інформаційних програм "Дніпро", "УТН", співавтор та співведучий програми "Вікна" з лютого до червня 1992 року.

У 1992-1994 роках Микола обіймає посаду директора Центру телевізійної творчості, які робили програму "Вікна". Один з ініціаторів створення мережі недержавних станцій УНІКА.

З грудня 1994 року до жовтня 1998 Миколу Княжицького призначили на посаду президента телеканалу "СТБ", де він також був ведучим програм "Рейтинг" та "Вікна - тижневик".

Микола у вересні 1998 року став президентом, а незабаром, з 2 жовтня 1998 до 17 листопада 1998, був головою правління державної акціонерної компанії "Українське телебачення і радіомовлення" та президент "Національної телекомпанії України".

Княжицький був головою адміністративної ради ЗАТ "Міжнародний медіа центр-СТБ" з грудня 1998 до квітня 1999 року.

Журналіст з невеличкою перервою, від 16 березня 1999 до 29 березня 2002, був членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (від Верховної Ради України). Перебуваючи у відпустці при балотуванні до ВР, був достроково знятий з посади.

У 2002 році Микола Княжицький призначений на посаду директора у "Медіадім", до якої входили телеканал "Тоніс" та "Газета 24", де був співвласником до 2007 року. Пішов з телеканалу Микола через спробу керівництва та власників компанії створити цензуру, приєднавшись до інших журналістів, які звільнилися.

Микола Княжицький (фото: фейсбук)

Разом із рештою співробітників, які пішли одночасно з "Медіадім" Княжицький створив телеканал "ТВі" де став головним директором та ведучим щотижневої програми "Вечір з Миколою Княжицьким".

У 2013 році Микола Княжицький разом із дружиною створив телеканал "Еспресо", який стає популярним під час "Революції Гідності", бо ЗМІ освітлювало усі кроваві події. Наразі єдина власниця телеканалу дружина Лариса, а політик автор та ведучий аналітичних щотижневих програм "Вечір з Миколою Княжицьким" та "Княжицький".

Політична кар’єра

Микола Княжицький вперше подався у політику у 2002 році, він балотувався як безпартійний самовисуванець до Верховної Ради за округом №117 (Львівська область), але без успіху.

У 2005 році Микола увійшов до політичної ради партії "Трудова Україна" - Сергія Тігіпка. Цікаво, що партія підтримувала Віктора Януковича на президентських виборах 2004 року, а голова політичної ради був Іоффе Юлій - проросійський політик, який пройшов до Верховної Ради IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя".

У 2012 році Княжицького обрали народним депутатом Верховної Ради України VII скликання від партії "Батьківщина", очільник якої відома українська депутатка Юлія Тимошенко, номер 11 у списку. У парламенті очолив підкомітет з питань телебачення і радіомовлення Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації.

На наступних парламентських виборах, у 2014 році, Миколу обрали народним депутатом від партії "Народний Фронт", яку створили Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов, номером 34 у списку. Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури та духовності.

Миколу Княжицького обрали народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії "Європейська Солідарність", очільник якої п’ятий президент України Петро Порошенко, як безпартійний за 116 округом (м.Львів). Член Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Микола Княжицький (фото: фейсбук)

Скандали

У 2012 році Микола Княжицький в ефірі телеканалу "ТВі" повідомив про те, що на них тисне податкова служба. Через декілька місяців після заяви податкова повідомила про порушення кримінальної справи на Княжицького через несплату податків на суму в три мільйони гривень. За словами Миколи, телеканал при сплаті податків зараховував неповернене йому державою ПДВ. Врешті-решт Генеральна прокуратура закрила справу, бо для цього не було достатніх підстав. Микола Княжицький вважав, що справу було вигадано для боротьби з опозицією.

У 2013 році Миколу Княжицького оголосили "ворогом преси" у рейтингу створеним  Незалежною медіапрофспілкою України спільно з Інститутом масової інформації. Також, незалежні журналісти, в тому числі Павло Шеремет та Мустафа Наєм, звинувачували Княжицького у рейдерському захопленні телеканалу "ТВі". Сам Микола казав:

Рейдерство - це злочин. Але ж ніхто ніколи мене в цьому злочині не звинувачував. "ТВі" - це був збитковий опозиційний канал, який не мав доступу до частот і був виключений із кабельних мереж. Тому захоплювати його не було жодного сенсу. Сама торгова марка "ТВі", яка й була там головною цінністю, належала мені, Портнікову й Шевченку. Канал просто намагалися знищити, але завдяки тому, що ми його тоді відстояли, "ТВі" залишився одним із небагатьох каналів, які підтримали Майдан.

У 2015 році Інтерпол оголосив Миколу Княжицького у розшук за зґвалтування, яке було начебто скоєне у 2011 році у Камбоджі. У березні розшук було припинено після розмови з головою МВС України Арсена Авакова та камбоджійської поліції, вони прийшли до того, що докази провини Княжицького сумнівні. Як казав сам Микола, запит Інтерполу був ініційований його колишнім бізнес-партнером Костянтином Кагаловським і в результаті тиску з Росії. У травні міський суд Пномпеня виправдав Миколу Княжицького у цій справі.

Дата публікації: 15.05.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1