Кузьменко Юлія

Кузьменко Юлія

Українська лікарка, волонтерка, військова медикиня

Всі новини

Кузьменко Юлія - громадська діячка, кандидатка медичних наук, дитяча кардіохірургиня, позивний "Лис".

Місце народження

Юлія Кузьменко народилася 5 листопада 1979 року у місті Горлівка, Донецька область.

Освіта

  • У 1996 році закінчила середню школу у місті Краснодар, Російська Федерація.
  • 1996 - 2002 - Юлія навчалася у Київському медичному університеті ім. Богомольця.

Родина

Юлія виховує сина, знаходиться у цивільному шлюбі з Петром Кіяном.

Кар’єра

  • Після закінчення університету Юлія отримала запрошення попрацювати в Інституті серцево-судинної хірургії ім. Амосова.
  • З 2003 року також працює в Науково-практичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗу, дитячою кардіохірургинею.
  • З 2007 року Юлія стала завідувачкою відділення Рентгеноангіографії та ендоваскулярної хірургії в Центрі дитячої кардіохірургії.
  • Ще з початку Революції Гідності Кузьменко почала займатися волонтерством у складі організації "Євромайдан SOS".
  • Під час російсько-української війни на Донбасі добровільно допомагала військовим, як на передовій, так і на відстані.
  • У 2018 році телеканал "Україна" зняв про Юлію короткий фільм: "Гордість країни: місія врятувати життя".
  • Журнал "Фокус" вніс Кузьменко у рейтинг 100 найвпливовіших жінок України за 2018 рік.
    Юлія Кузьменко (фото:фейсбук)

Справа Шеремета

12 грудня 2019 року Юлію Кузьменко разом із Яною Дугарь та Андрієм Антоненко заарештували у підозрі організації вбивства українського та білоруського журналіста Павла Шеремета, що сталося 20 липня 2016 року. Вбивство відбулося зранку внаслідок вибуху автомобіля, яке належало цивільній дружині Павла - керівника "Української правди" Олени Притули, в нього було закладено вибухівку.

Слідство звинувачує Юлію Кузьменко саме у закладанні вибухівки в автомобіль, Андрія Антоненко в тому, що начебто допомагав Юлії, а Яна Дугарь зберігала зброю та фотографувала місцевість скоєння вбивства. Докази базуються на телефонній розмові Юлії, вона начебто також заявляла про іншу заплановану жертву, відому волонтерку, добровольця та громадську діячку Марусю Звіробій. Також на запис с камер відеонагляду, на відео зафіксована жінка, яка не має ідентичної схожості з Юлією. Також, адвокат Юлії Кузьменко заявляв, що може надати докази алібі підсудної.

В день арешту підозрюваних міністр внутрішніх справ Арсен Аваков та президент Володимир Зеленський на спільній пресконференції повідомили, що справу Шеремета розкрито, але серйозних доказів на затриманих не було. ЗМІ та активісти пов’язують арешт підозрюваних: Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненко зі суспільною вимогою відставки Авакова. Володимир Зеленський публічно підтримав Арсена Авакова у звинуваченні підозрюваних ще до судового вироку.

З 13 грудня 2019 року Юлію Кузьменко утримували за ґратами.

Так на одному із судових засідань коментувала свій арешт сама Юлія Кузьменко:

Ні я, ні Антоненко, ні Дугарь не скоювали цього злочину. Більш того, ніхто з нас не має до цього жодного відношення.

Я буду говорити про себе. Всі ці 184 дні я задаю собі два питання: "за що?" і "чому саме я?".

Ці 184 дні засновані не на фактах, і навіть не на доказах. Вони засновані, як говорив мій захисник, на великій кількості припущень. Вони засновані на експертизах, про які ви всі чули, все знаєте, все пам'ятаєте.

По-перше, я не розумію, чому мені у 2016 році треба було хотіти дестабілізації. У мене було де жити, у мене була машина, у мене дитина, у мене була хороша зарплата, у мене була робота.

4 січня 2020 року ексспецназівець з Білорусі Ігор Макар опублікував запис розмови під час якої білоруські силовики обговорювали вбивство Павла Шеремета у 2012 році. Захист підозрюваних - Яни Дугарь, Юлії Кузьменко та Андрія Антоненко вважає, що запис свідчить про їх непричетність до злочину. Проте, МВС та його голова Арсен Аваков вважають інакше і називають це доказом їх провини.

27 серпня 2020 року незаконний арешт Юлії Кузьменко завершений. Обвинувачення не зняті.

Через поліційне та суддівське свавілля у "справі Шеремета" регулярно проходять акції протестів "Свободу політв’язням". Сергій Стерненко публічно підтримував та регулярно брав участь в акціях.

Дата публікації: 25.03.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021