Луценко Ірина

Луценко Ірина

Екснардепка, дружина колишнього генпрокурора Юрія Луценка

Всі новини

Ірина Степанівна Луценко - українська політикииня, народна депутатка Верховної Ради України VII, VIII, IX скликань, дружина колишнього генерального прокурора Юрія Луценка.

Місце народження

Народилася 7 лютого 1966 року в місті Дубно Рівненської області.

Освіта

 • У 1988 році закінчила Львівський політехнічний інститут за спеціальністю "Прикладна математика".
 • У 1996 році закінчила Українську державну академію водного господарства, спеціальність "Облік і аудит".

Родина

 • Чоловік: Юрій Луценко - екс-міністр внутрішніх справ України, колишній генеральний прокурор України.
 • Сини: Олександр (1989 року народження) і Віталій (1999 року народження).

Коротка біографія

 • У 1988-1991 роках Ірина Луценко працювала інженером-програмістом АСУ СКТБ ВЗНП "Союзучприлад".
 • З 1991 по 1994 роки була провідним спеціалістом управління економіки Рівненського обласного виконавчого комітету.
 • У 1994-1998 роках - заступник начальника відділу Рівненського територіального управління Антимонопольного комітету України.
 • У період з 1998 по 2004 рік працювала начальником відділу Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
 • У 2004-2005 роках - начальник відділу Головного офісу Національної акціонерної страхової компанії "Оранта ".
 • З 2005 по 2008 роки обіймала посаду фінансового директора, у 2008-2009 роках - адміністративного директора, а у 2009-2012 роках - комерційного директора ТОВ "Українські новітні телекомунікації".
 • У 2008-2012 роках - директор ТОВ "Бізнес центру "Лотос". У зв'язку з обранням народним депутатом України у 2012 році, Ірина Луценко передала сімейний бізнес старшому сину Олександру.
 • 12 грудня 2012 року - 27 листопада 2014 року - депутат Верховної Ради України VII скликання від партії Всеукраїнське об'єднання Батьківщина, номер 18 в списку. Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань гендерної рівності Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.
 • З 27 січня 2015 року - депутат Верховної Ради України VIII скликання від партії Блок Петра Порошенка. Заступник глави фракції БПП.
 • 3 квітня 2017 року президент України Петро Порошенко призначив Ірину Луценко своїм представником у Верховній Раді.
 • 17 травня 2019 року Ірина Луценко пішла з посади представника президента Петра Порошенка у Верховній Раді.
 • На дострокових парламентських виборах 2019 року була обрана народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії "Європейська солідарність", 15 номер в партійному списку.
 • У листопаді 2019 року Ірина Луценко написала заяву про дострокове складення депутатських повноважень. 12 листопада 2019 року Верховна Рада припинила повноваження народного депутата Ірини Луценко.

Політична та громадська діяльність

З чоловіком Юрієм Луценком Ірина познайомилася під час навчання у Львівському політехнічному інституті. Вони закінчили один факультет - електрофізичний, але у Юрія була спеціалізація - електронна фізика, електронні прилади, а в Ірини - прикладна математика.

Шлях Ірини Луценко до політичної кар'єри розпочався в той момент, коли її чоловік, екс-міністр внутрішніх справ наприкінці 2010 року був поміщений до Лук'янівського СІЗО. Відносно нього Генеральною Прокуратурою України було порушено кримінальну справу про перевищення службових повноважень і заволодінні державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем. 26 грудня 2010 року Луценко був затриманий співробітниками СБУ у зв'язку з неявкою на допити й затягуванням ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

До цього Ірина займалася бізнесом і не прагнула до публічності. Але, коли її чоловік потрапив у СІЗО, за її зізнанням, ті, хто раніше були дружні з її чоловіком, кудись зникли. Залишилося пару друзів, керівник прес-служби "Народної самооборони" Лариса Сарган і водій Ірини. Комусь потрібно було виходити в публічну площину. І Ірина це зробила, не дивлячись на те, що виходити на камеру спочатку їй було важко.

З моменту, коли її чоловіка взяли під варту, життя Ірини Луценко кардинально змінилася - побачення з чоловіком в СІЗО, розв'язання ділових питань, спілкування з журналістами, судові засідання за участю чоловіка. Щоб мати право відвідувати чоловіка, Ірина Луценко стала його захисником. Як згадувала Ірина, єдиною її розвагою в той період були книги та рідкі походи на "Вечірній квартал", куди її запрошував Володимир Зеленський, віддаючи данину їх з Юрієм дружбі.

Оскільки Ірина безпосередньо спілкувалася з чоловіком, вона стала головним комунікатором, через якого йшли всі меседжі партійного керівництва лідера "Народної Самооборони".

Ірина та Юрій Луценко

Ірина та Юрій Луценко (фото: facebook/Ірина Луценко)

У 2012 році напередодні виборів до Верховної Ради партія "Народна самооборона" об'єдналася з "Батьківщиною", очолюваною Юлією Тимошенко. До об'єднання закликав Юрій Луценко у своєму листі з Лук'янівського СІЗО. У виборчому списку об'єднаної опозиції Ірина Луценко отримала високе 18 місце, що дало їй можливість 12 грудня 2012 роки стати народним депутатом Верховної Ради України VII скликання. У парламенті вона була заступником голови Комітету, головою підкомітету з питань гендерної рівності Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

27 лютого 2012 року чоловік Ірини Юрій Луценко був засуджений до 4 років позбавлення волі. Однак, через рік, 7 квітня 2013 року було помилувано указом президента Віктора Януковича, а у 2014 році реабілітований як політв'язень.

З приходом в політику Ірина Луценко продала частину бізнесу, а столичний бізнес-центр "Лотос" площею у 2,5 тисячі квадратних метрів і студію краси "Белфо" передала старшому синові Олександру. Салоном краси "Белфо" управляє невістка Луценко, дружина старшого сина - Анастасія.

У 2013 році Юрій Луценко хрестив доньку свого соратника нардепа Юрія Стеця, а хрещеною матір'ю Єви, і, відповідно, кумою Луценко стала дружина майбутнього президента Марина Порошенко.

27 січня 2015 року Ірина Луценко вдруге стала депутатом Верховної Ради України VIII скликання від партії Блок Петра Порошенка. Була заступником голови фракції БПП.

3 квітня 2017 року президент Петро Порошенко призначив Ірину Луценко своїм представником у Верховній Раді після того, як Артур Герасимов був обраний новим головою фракції БПП в парламенті.

Після обрання президентом Володимира Зеленського, Ірина Луценко 17 травня 2019 року залишила посаду представника президента Петра Порошенка у Верховній Раді.

На дострокових парламентських виборах 2019 року Ірина втретє була обрана народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії Європейська солідарність, номер 15 у партійному списку. Була членом комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

У листопаді 2019 року Ірина Луценко написала заяву про дострокове складення депутатських повноважень за станом здоров'я. 12 листопада 2019 парламент припинив повноваження нардепа Ірини Луценко. Пізніше Юрій Луценко розповів, що його дружина склала мандат через перенесеного інсульту.

7 лютого 2020 колишній генпрокурор опублікував відео, на якому Ірина виконує запальний танець величезною пандою в торговому центрі в день свого 54-річчя. Юрій Луценко зробив підпис до відео: "Танцюй, люби, співай, живи, найбільший приз моєму житті".

Зміни зовнішності та елітне вбрання

Про ймовірні пластичні операції Ірини Луценко журналісти писали не раз ще з 2017 року. І дійсно, її зовнішність зазнала разючих змін, вона сильно схудла, стала виглядати молодше. Однак, у 2019 році Ірина шокувала своїми змінами, з'явившись на з'їзді партії "Європейська Солідарність". Користувачі в мережі та журналісти писали, що вона явно перебільшує з пластикою.

Український журналіст Євген Куксін іронічно прокоментував цю подію в соцмережі: "Я так розумію, що слова Порошенко про нові обличчя в Європейській Солідарності (то, що БПП) його кума Ірина Луценко і бухгалтер Ніна Южаніна зрозуміли буквально і прийшли на з'їзд з новими підтяжками на обличчі".

Юрій Луценко, коментуючи зміни в зовнішності дружини у 2017 році, заявляв, що вона ніколи не робила ніякої пластики.

Крім зовнішності Ірини Луценко журналісти часто обговорювали її дорогий елітний одяг і аксесуари.

Наприклад, в січні 2019 року Ірину помітили з шикарною сумочкою Valentino Rockstud, ціна якої на офіційному сайті понад 3000 доларів. У 2017 році вона засвітилася у Верховній Раді в туфельках, схожих на "лабутени", в яких журналісти роздивились модель вартістю 625 євро. "Страна.ua" помітила в вухах Ірини сережки з колекції Alhambra за 6100 доларів.

4 травня 2019 року подружжя Луценко було сфотографовано в аеропорту Риму. Ірина була одягнена у двобортний блейзер французького luxury-бренду Balmain вартістю близько 3000 євро. Журналіст Олександр Дубинський заявив, що згідно з українським законодавством, Ірина Луценко має в десятиденний термін задекларувати свій новий блейзер, адже він стоїть понад 50 прожиткових мінімумів громадян. Як писали ЗМІ, в Італію подружжя Луценко літала на весілля сина глави МВС Арсена Авакова.

Представники ЗМІ також роздивились снікерси італійського будинку Fendi в районі 700 доларів. І 22 травня 2019 року Ірина Луценко у Верховній Раді засвітила кільце Pasquale Bruni Bon з "рожевого золота з блакитним Лондонським топазом і діамантами" вартістю майже 4000 євро.

Однак, в інтерв'ю "Цензор.НЕТ" Ірина Луценко розповіла, що її прикраси - це звичайна біжутерія, хороша репліка, і не більше. А одяг вона часто шиє собі сама з тканин, які купує на складі на вулиці Боженка. "Просто я вмію одягатися. Але це не означає, що це обов'язково повинні бути дорогі марки".

Скандали, конфузи

Жінка третього тисячоліття

У листопаді 2017 року Ірина Луценко стала лауреатом десятої Всеукраїнської премії "Жінка III тисячоліття" в категорії "Рейтинг" за захист прав і рівних можливостей чоловіків і жінок, відстоювання прав людини в усіх сферах життя. До Луценко "жінками третього тисячоліття" також ставали дружина президента Марина Порошенко, радник Януковича Ганна Герман та інші.

Ця подія викликала великий резонанс в соцмережах і ЗМІ. Більшість користувачів були обурені таким вибором і зійшлися на думці, що це ставить під сумнів об'єктивність і справедливість вручення премії. Користувачі писали, що в Україні безліч більш гідних людей, наприклад, жінки-воїни АТО, волонтери, лікарі й медсестри АТО.

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Адміністрація Президента не має ніякого відношення до вручення премії "Жінка III тисячоліття" його дружині.

Ірина Луценко матюкнувся в прямому ефірі

7 лютого 2019 року нардеп Ірина Луценко потрапила в незручну ситуацію. На трибуні Верховної Ради вона переплутала матеріали доповідей. Коли на це звернули увагу інші народні депутати, Ірина матюкнувся прямо в мікрофон: "Бляха-муха... Вибачте, будь ласка, зараз візьму матеріали".

Також відомий випадок, коли під час голосування за законопроект про реінтеграцію Донбасу у Верховній Раді депутати "БПП" оточили президію парламенту, щоб не дати зірвати голосування. Під час сутички одним з найактивніших був депутат від ВО "Свобода" Юрій Левченко. І Ірина Луценко, закликаючи втихомирити свободівця, прокричала однопартійцю Олегу Недава: "Олег! Винеси козла! Винеси його нафіг".

Ірина Луценко

Ірина Луценко (фото: facebook/Ірина Луценко)

Скандал з Гриценко

У 2019 розгорівся скандал через висловлювання в ефірі екс-міністра оборони Анатолія Гриценка про те, що Луценко, Порошенко та інші чиновники приховували своїх синів від АТО. Юрій Луценко зажадав вибачень, оскільки його син Олександр "пішов у 2014 році на фронт добровольцем і служив солдатом 2 гармати 1 вогневого взводу 2 батареї 1 гаубичного дивізіону 55 Запорізької бригади".

У листопаді 2014 року на своїй сторінці в facebook Юрій Луценко так писав про старшого сина: "Я пишаюся, що мій син поставив мене перед фактом того, що він йде на фронт. Що він був там 44 дня без охорони і будь-яких привілеїв".

Анатолій Гриценко згодом у facebook вибачився перед Олександром Луценком, однак перед Юрієм Луценком вибачатися відмовився.

Дата публікації: 17.02.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1