Наталуха Дмитро

Наталуха Дмитро

Народний депутат України IX скликання, голова Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку

Всі новини
Наталуха Дмитро – юрист-міжнародник, правозахисник, голова Комінтернівської районної державної адміністрації з 2015 по 2017 роки

Місце народження

Народився 15 вересня 1987 року в Москві.

Освіта

2010 рік – отримав диплом юриста-міжнародника на факультеті міжнародного приватного права в інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Захистив магістерську роботу на тему "Вирішення територіальних спорів в міжнародному праві".
2014 рік – навчався за магістерською програмою в Кембридзькому університеті (Великобритания) на факультеті міжнародної політики й відносин. Фахівець з державної стратегії, політекономії та політики Китаю. Захистив магістерську роботу на тему "Проблеми формування політичної еліти в Україні після 2004 року".

Родина

Батько – Андрій Миколайович, працює директором департаменту експорту корпорації "Укравто".
Мати - Валентина Наталуха, засновник компанії ТОВ "Шкварки", що спеціалізується на реалізації харчових продуктів.
Дружина - Шкрум Альона. Народилася 2 січня 1988 року в місті Київ. Народна депутатка 8 і 9 скликань від партії "Батьківщина".
Тесть – Іван Шкрум, один з найзаможніших київських юристів.
Дмитро і Альона одружились в 2015 році. Дітей у них поки немає.

Кар’єра, громадська робота

 • Родина Дмитра переїхала в Україну, коли йому було три роки, так що середню освіту він отримував в Києві, де згодом і навчався в інституті міжнародних відносин Київського національного університету ім. Т. Шевченка.
 • Працювати почав ще в студентські роки.
 • 2007 – 2009 роки – влаштувався в юридичну фірму "Spenser & Kauffmann" Attorneys at law".
 • 2010 - 2011 роки - працював в юридичній фірмі "Ілляшев та Партнери", займався міжнародними інвестиціями, питаннями банківського і фінансового права.
 • 2011 – 2013 роки – перейшов на роботу в міжнародну юридичну компанію  "Baker & McKenzie CIS Limited".
 • 2013 – 2014 роки – навчався в Кембридзькому університеті.
 • 2014 рік – був активним учасником Євромайдану.
 • В цьому ж році деякий час працював дослідником в Project for Democratic Union.
 • 2014 – 2015 роки - обіймав посаду виконавчого партнера Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в "HIAS" і благодійному фонді "Право на захист".
 • 2015 – 2017 роки – призначений головою Комінтернівської (згодом – Лиманської) районної державної адміністрації. Приєднався до "Руху нових сил" Міхеїла Саакашвілі, коли той очолював Одеську ОДА. Дмитро навіть пройшов конкурс на посаду першого заступника керівника ОДА, але Саакашвілі втратив посаду і Наталуха теж написав заяву на звільнення.

Дмитро Наталуха з Міхеїлом Саакашвілі (фото з соцмереж)

 • 2017 – 2019 роки – працював у компанії "Lead/Augury", що займається стратегічними і кризовими комунікаціями, відносинами з органами державної влади, брендингом, політичними консультаціями. До серпня 2019 року Дмитро був її власником. Крім того, до травня 2019 року він входив до складу штабу "Руху нових сил".
 • Влітку 2019 року приєднався до команди нового президента Володимира Зеленського.
 • Дмитро Наталуха знаходив час і для громадської діяльності. Він був засновником "Українського інституту брендингу територій", керівником "Товариства Українців кембридзького Університету" (CUUS), яке об'єднує українських студентів кембридзького університету.
 • Дмитро координував ініціативу "Професійний Уряд" (об'єднує близько 2000 українців — випускників іноземних ВНЗ), став співзасновником і керівником Клубу випускників Київського Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Шевченка "Ардеа Альба", який об'єднує і організовує масові зустрічі випускників Інституту різних спеціальностей і років випуску. Входить до наглядової ради громадського об’єднання "Україна 2030" і до правління громадської організації "Фундація "Спільна Справа".

Парламентська діяльність

 • Влітку 2019 року Наталуха став кандидатом у народні депутати України. Його включили до виборчого списку партії "Слуга народу" під номером 14.
 • 29 серпня 2019 року Дмитро склав присягу народного депутата. Тоді ж його обрали головою Комітету з питань економічного розвитку.

Наталуха Дмитро на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/D.Natalukha)

 • Парламентар також є членом групи з міжпарламентських зв'язків із Азербайджаном, Чехією, Китаєм, Туркменістаном, Казахстаном, Румунією і Норвегією.
 • На початку 2020 року Наталуха опублікував звіт про свою діяльність як народний депутат України. Зокрема в документі він зазначив, що за цей період брав участь у підготовці 18 законопроєктів та 32 постанов Верховної Ради. За чотири місяці до парламентаря звернулось 67 громадян, він розглянув 51 письмове звернення.
 • У березні 2020 року він виступив проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО, попри іншу позицію фракції “Слуга народу”.

Критика та скандали

Коли Наталуху призначали керівником Комінтернівської РДА в Одеській області, з’явились публікації в українських ЗМІ, що пройти навчання у Великобританії Дмитру допоміг олігарх Дмитро Фірташ. Крім цього, Фірташ нібито оплачував і його проживання за кордоном. А все це робилось для того, щоб і надалі контролювати Одеський припортовий завод, що розміщувався саме в Комінтернівському районі. Щоправда, є великий сумнів, що Фірташ в 2013 році міг передбачити таке кадрове рішення 2015 року.
Одеські ЗМІ також писали, що напередодні місцевих виборів 2015 року Дмитро Наталуха активно залякував опонентів БПП. Кандидатів в депутати райради від інших партій по одному викликали в райдержадміністрацію і під загрозою звільнення з роботи, інших можливих "наїздів" наполегливо пропонували знятися з виборів. Крім того, керівник РДА дав вказівку місцевим фермерам допомагати тільки висуванцям від пропрезидентської партії БПП, пообіцявши інакше і їм "неприємності".
Варто згадати, що ще у квітні 2019 року Дмитро працював у штабі "Руху нових сил", активно виступав проти Зеленського, а після другого туру заявив, що на президентських виборах переміг телевізор. І раптом Наталуха вже у виборчому списку партії Зеленського, ще й на 14-й позиції. Такими метаморфозами зацікавився журналіст Володимир Бойко. Він оприлюднив версію, що це місце кандидату купив заможний тесть. Коли журналіст особисто задав Дмитру питання, наскільки правдиве таке твердження, той скромно відповів, що не за гроші, а за "виняткову талановитість" його взяли до виборчого списку.
Дата публікації: 16.09.2021
Дата останньої зміни: 17.09.2021
1