Шкрум Альона

Шкрум Альона

Народна депутатка IX скликання від партії "Батьківщина"

Шкрум Альона - юристка-міжнародниця, помічниця Ірини Геращенко та Ігоря Алексєєва, народна депутатка VIII скликання від ВО "Батьківщина".

Альона Шкрум (фото: фейсбук)

Місце народження

Альона Шкрум народилася 2 січня 1988 року у Києві.

Освіта

  • З 2004 до 2010 року Альона Шкрум навчалася в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка на факультеті міжнародного приватного права. Отримала диплом юристки-міжнародниці, перекладачка-референтка із французької мови.
  • У 2011 році Альона стала магістром з міжнародного економічного права в університеті Пантеон-Сорбонна у Парижі. Стала соціалісткою із права СОТ, комерційного і конкурентного права за програмою обміну студентів.
  • З 2011 до 2012 року Шкрум навчалася в Кембридзькому університеті, який знаходиться у Кембриджі, Велика Британія на факультеті права, спеціальність міжнародного права, права інтелектуальної власності, правової філософії за програмою "Кембридзька стипендія".

Родина

  • Батько Альони Іван Шкрум - адвокат, а мати працює викладачкою.
  • 6 вересня 2015 року Олена Шкрум вийшла заміж за Дмитра Наталуху, разом з яким навчалася в Кембриджі і який зараз працює разом з дружиною у Верховній Раді від партії "Слуга народу" - очільник якої шостий президент України Володимир Зеленський

Альона Шкрум (фото: фейсбук)

Кар’єра

Перша робота Шкрум Альони була з 2008 до 2009 з посади молодшої юристки в ТОВ "Адвокатська фірма" ЮКом".

Трошки пізніше Шкрум була молодшою юристкою в адвокатському об’єднанні "Волков, Козьяков та Партнери".

Коли Альона навчалася у Парижі паралельно з цим працювала юристкою в Асоціації адвокатів м. Париж "Chevalier Pericard Connesson".

З 2010 до 2012 року Альона Шкрум була помічницею адвоката та юристкою в адвокатських об’єднаннях Лондона та Парижа, крім того, була помічницею судді Лондонського суду.

У 2012 - 2013 роках Альона працювала помічницею адвоката в Асоціації "Inner Temple", що знаходиться у Великій Британії.

Альона Шкрум (фото: фейсбук)

У 2012 році Шкрум вперше пов’язала себе з політикою: була помічницею на платній основі Ірини Геращенко з партії "УДАР" - очільник якої Віталій Кличко, та Ігоря Алексєєва з "комуністичної партії України" - очільник Симоненко Петро.

З 2013 до 2014 року Шкрум була стажеркою в Палаті Громад Канадського парламенту Пітера Джуліана по Канадсько-Української Парламентської Програми (CUPP).

У 2014 році Альона Шкрум повернулась в Україну та була адвокаційним експертом в благодійній організації "Право на Захист" - є одним із лідерів правозахисного руху в Україні, має потужні позиції у сфері захисту прав ВПО, біженців та осіб без громадянства.

Альону Шкрум обрали народною депутаткою Верховної Ради України VIII скликання від ВО "Батьківщина" - очільник якої Юлія Тимошенко, №5 у списку як безпартійна. Голова підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Членкиня МФО "Єврооптимісти" та "Рівні можливості". Заступник члена Української частини Парламентського комітету асоціації. Співголова групи з міжпарламентських зв'язків із Францією. Член груп із міжпарламентських зв'язків з США, Швецією, Британією, Туреччиною, ФРН, та Мальтою.

Альона Шкрум (фото: фейсбук)

У 2019 році Шкрум обрана народною депутаткою Верховної Ради IX скликання від ВО "Батьківщина" вже номером 22 у списку як членкиня партії. Членкиня однойменної фракції. Членкиня Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики.

Альона Шкрум (фото: фейсбук)

Альона Шкрум на фото разом з Юлією Тимошенко та Оленою Кондратюк.

12 грудня 2019 року Альона увійшла до складу Міжфракційного об'єднання "Гуманна країна", створеного за ініціативи "UAnimals" для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

Громадська діяльність

Альона Шкрум є співзасновницею Клубу Випускників Київського Інституту міжнародних відносин Національного університету Т.Шевченка "Ардеа Альба", який об'єднує й організовує масові зустрічі випускників Інституту різних спеціальностей і років випуску.

Альона працювала директоркою аналітичного центру "Україна 2020", який об'єднав під час Революції Гідності українців-випускників Оксфорда і Кембриджа для написання стратегії реформ в Україні й розробки законопроєктів.

Альона Шкрум (фото: фейсбук)

Скандали

Журналісти під час засідання в Верховній Раді помітили смс-повідомлення від Альони Шкрум, яка у той же день проголосувала за закон про електронне декларування з пропозиціями президента, своєму чоловіку де намагається уникнути нових правил подачі декларацій про доходи, які, зокрема, передбачають кримінальну відповідальність.

Альону Шкрум помітили у Верховній Ради з новою сумочкою від відомого елітного бренду "Dolce & Gabbana", яка коштує в інтернеті приблизно 30 тисяч гривень, що досить дивно, тому що вона задекларувала лише заробітну плату від Верховної Ради як і її чоловік.

Дата публікації: 20.07.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021