Никифоров Сергій

Никифоров Сергій

Прессекретар президента України

Всі новини

Никифоров Сергій – журналіст, колишній кореспондент телеканалів "Перший національний" і "Euronews", телеведучий на каналах "Україна" та "Україна 24"

Місце народження

Народився 10 липня 1986 року у місті Кривому Розі.

Освіта

Закінчив Криворізький гуманітарно-технічний ліцей №129.

2008 рік – закінчив факультет журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Родина

Сергій Никифоров одружений. Старшого сина звати Марк. Дочка народилась на початку 2021 року.

Кар’єра журналіста

  • Трудитись на ниві тележурналістики Сергій Никифоров розпочав ще до завершення навчання в університеті.
  • 2005 – 2006 роки – працював на телеканалі "К1".
  • 2006 рік – отримав роботу кореспондентом на каналі "24".
  • 2006 – 2007 роки – був журналістом Криворізького телеканалу "Рудана".
  • 2007 – 2011 роки -  перевівся на "Перший національний", де працював кореспондентом.
  • 2011 – 2017 роки - Никифоров перейшов працювати на європейський канал "Euronews", робоче місце було у штабі каналу у французькому Ліоні. Про цей період у своїй кар’єрі журналіст завжди згадував з теплотою. Оцінюючи роботу на європейському каналі він зокрема сказав "Тепер я знаю, як може бути "по-іншому", що необхідно змінити в Україні". В інтерв’ю для журналу "Вокруг света" в грудні 2020 року Сергій розповів, що саме в Ліоні він зрозумів багато нюансів європейської (і не тільки європейської) політики. Наприклад, чому британці проголосували за вихід з ЄС, чому французи протестують з найменшого приводу, яка різниця між сунітами, шиїтами та алавітами. Журналіст особисто розмовляв з вихідцями усіх цих країн, представниками різних течій ісламу. Згодом, розповідаючи новини, він аналізував вищевказані проблеми (і багато інших) зі знанням справи, з урахуванням досвіду і отриманої в Європі найновішої інформації.
  • Щодо принципів роботи, то після європейського відрядження Сергій визначив для себе наступне: "Варто пам'ятати - не треба "вестись" на кожен гучний заголовок або на кожне посилання з соціальних мереж. Краще вибрати кілька джерел інформації, які завойовували довіру до себе роками. Які не навішують ярлики, не дають оцінювальних суджень".
  • З 2019 року Сергій Никифоров працював в холдингу "Медіа Група Україна" олігарха Ріната Ахметова. Був кореспондентом програми "Сьогодні", пізніше ведучим випуску новин телеканалу "Україна 24", а з жовтня 2020 року – телеведучий проєкту "Ранок чемпіонів" разом з Талою Калатай.

Сергій Никифоров був телеведучим проєкту "Ранок чемпіонів" разом з Талою Калатай

  • Травень 2021 року взяв участь у конкурсі на посаду прессекретаря Президента України.

Конкурс на прессекретаря Президента України

30 квітня 2021 року Президент України Володимир Зеленський дав згоду на звільнення своєї прессекретарки Юлії Мендель, яка напередодні написала заяву. Радник керівника ОПУ Михайло Подоляк назвав основні причини її відставки – надзвичайно жорсткий, виснажливий ритм роботи з Президентом і шалений хейт, в який попала Мендель з боку ЗМІ (хейт – ненависть, ворожість). Її хейтили по будь-якому питанню, і у більшості випадків незаслужено. Крім того, журналісти вказали, що Мендель не ужилась з керівником ОПУ Андрієм Єрмаком, якому не подобалось, що вона була альтернативним джерелом інформації для Зеленського. Але вона залишилась в команді Президента, надалі зосередиться на "роботі по взаємодії з іноземними ЗМІ" та працюватиме радницею із міжнародних комунікацій.

Коли розпочався новий конкурс на посаду прессекретаря, такого інтересу, як два роки назад вже не було. Тоді було понад 3000 претендентів на посаду, а у 2021 році лише близько 70 осіб.

Після першого етапу список охочих скоротився до 10 осіб, які пройшли кілька співбесід у голови Офісу президента Андрія Єрмака і відповідального за медіанапрямок Михайла Подоляка.

Згодом ЗМІ написали, що залишилось чотири претенденти на посаду, а згодом з двох найкращих свій вибір зробить Володимир Зеленський.

Сергій Никифоров (фото: Instagram)

 Крім Сергія Никифорова журналісти назвали прізвища Олександра Бондаренка, Олега Ніколенка, Василя Голованова.

Олександр Бондаренко – колишній журналіст, працює в агентстві стратегічних комунікацій  RMA. Раніше трудився на "Громадському радіо" і в Українській службі ВВС.                                                                                                                                

Василь Голованов – колега Никифорова по роботі в медіахолдингу Ріната Ахметова, до цього був генеральним продюсером телеканалу "NewsOne".

Олег Ніколенко – професійний дипломат, спікер МЗС України, за фахом – філолог, перекладач. З 2008 року перебуває на дипломатичній службі.

Джерела на Банковій інформували, що для ОПУ було важливим, щоб майбутній прессекретар "не грався в політику", не використав посаду для побудови власного бренду, озвучував узгоджені меседжі без імпровізації, коректно поводився з журналістами і знав, як працювати з медіа. Никифоров найкраще відповідав цим вимогам. Президент теж зробив вибір на користь земляка.

24 червня 2021 року Михайло Подоляк повідомив, що новим прессекретарем став Сергій Никифоров і після владнання деяких юридичних формальностей його офіційно представлять журналістам.       

9 липня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення Сергія Никифорова своїм прессекретарем замість Юлії Мендель.

Дата публікації: 09.07.2021
Дата останньої зміни: 14.09.2021
1