Ніколаєнко Андрій

Ніколаєнко Андрій

Народний депутат IX скликання від ВО "Батьківщина"

Ніколаєнко Андрій - експомічник-консультант регіоналів, ексголова Кіровоградської обласної державної адміністрації, ексзаступник голови Донецької ОДА.

Місце народження

Андрій Ніколаєнко народився 23 червня 1979 року народження, м.Фастів, Київська область.

Сім'я

  • Ніколаєнко Андрій одружений.
  • Подружжя виховує двох дочок.

Освіта

  • У 2000 році Андрій Ніколаєнко завершив навчання в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, на факультеті "Міжнародні економічні відносини" та здобув кваліфікацію магістра міжнародних економічних відносин.
  • У 2001 році Андрій завершив навчання в Університеті Енсе, м Сеул.
  • З 2006 до 2008 року - Ніколаєнко навчався в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України на факультеті "Зовнішня політика".

Кар'єра

З 2002 до 2006 року Андрій Ніколаєнко розпочав кар'єрний шлях з посади аташе, третього секретаря Посольства України в Республіці Корея.

З 2008 до 2009 року Андрій працював помічником-консультантом Народних депутатів України - від "Партії регіонів" - глава якої був четвертий президент України Віктор Янукович, Юрію Каракай і Сергію Ларіну - зараз депутат від "Опозиційної платформи - За життя".

Протягом 2009 - 2010 рр. Ніколаєнко обіймав посаду помічника-заступника начальника Управління зовнішньоекономічної політики та міжнародного співробітництва Секретаріату Кабінету Міністрів України, а пізніше став завідувачем сектору супроводу перспективних проєктів співпраці з країнами Азійсько-тихоокеанського регіону. Також був радником Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко на громадських засадах.

З 2010 до 2011 року Андрій Ніколаєнко був заступником голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.

З 2011 до 2013 року Андрій був першим заступником голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.

З 9 січня 2013 до 2 березня 2014 року Ніколаєнко став головою Кіровоградської обласної державної адміністрації. Під час подій Євромайдану зумів залагодити конфлікт з протестуючими й запобігти захопленню ОДА мітингувальниками.

З березня до вересня 2014 року Андрій був першим заступником голови Донецької ОДА.

З 1 січня 2015 року Андрій Ніколаєнко був головою ради директорів ТОВ "Велта". Представляв компанію на українському стенді в Дубаї 2-4 квітня під час Міжнародного форуму інвестиційних проєктів ОАЕ.

З 10 лютого 2017 Андрій призначений головою політичної партії "Основа".

Фото: Андрій Ніколаєнко та Сергій Тарута

У 2019 був Андрій Ніколаєнко обраний народним депутатом Верховної Ради України IX скликання від ВО "Батьківщина" номером 19 в списку як позапартійний. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Дата публікації: 10.08.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1