Поляков Антон

Поляков Антон

Підприємець, волонтер, громадський діяч, депутат ВРУ ІХ скликання

Поляков Антон – депутат-мажоритарник, виключений з фракції "Слуга народу", послідовний критик своєї колишньої партії

Місце народження та смерті

Народився 11 листопада 1987 року в Чернігові. Помер у Києві вночі 8 жовтня 2021 року.

Освіта

2004 рік – закінчив Чернігівський колегіум №11;

2020 рік - закінчив Київський університет ринкових відносин.

Родина

Дружина – Полякова Галина Володимирівна, підприємець.

У родині дві дочки – Златослава і Єва.

Трудова і громадська діяльність до обрання у Раду

Поляков Антон виріс у незаможній багатодітній родині. Тому після здобуття середньої освіти він не мав можливості навчатись далі і починає самостійно заробляти на своє утримання і допомогу сім’ї.

Юнак відслужив дійсну військову службу у внутрішніх військах МВС України і по звільненню в запас кілька років працює продавцем-консультантом в магазинах Чернігова. Отримавши необхідний досвід, він у 2010 році відкриває власну справу – реєструє торгівельну марку "Підрахуй" і під цією назвою відкриває  магазин, де продає покриття для підлоги та необхідні для домашнього ремонту матеріали. Справи йдуть непогано, і згодом молодий бізнесмен відкриває ще один магазин "LaminateExpert".

Антон Поляков з дружиною Галиною і донькою (фото: facebook.com/anton.polyakov.98)

Під впливом подій 2014 року підприємець починає активно займатись громадською діяльністю. Він стає учасником молодіжної міської ради при Чернігівській міській раді. В 2016 році Поляков очолює громадську організацію "Український центр протидії злочинності та корупції". Згодом виступає одним із ініціаторів створення Чернігівського молодіжного Бізнес-клубу.

Антон Поляков регулярно приймає участь у різних громадських зібраннях, семінарах політичного спрямування, тренінгах для політиків-початківців і різноманітних волонтерських акціях.

Благодійністю молодий підприємець займається не для реклами чи газетною статті. До свого переїзду в Київ він на кожне свято їздив у дитячий будинок "Надія". Там у Полякова двоє хрещеників – хлопчик і дівчинка. Щиро віруюча людина, він добре розуміє, як багато важить його приїзд для дітей, обділених батьківським теплом. Після обрання до Верховної Ради України в Полякова стало набагато менше вільного часу. Проте і зараз він знаходить можливість відвідувати хрещеників, подарувати малечі свято.

Антон Поляков у дитячому будинку "Надія" (фото: facebook.com/anton.polyakov.98)

До 2019 року Антон Поляков не вступав до політичних партій, не висувався кандидатом у депутати, тобто, безпосередньо політикою не займався. Як він сам згадує у інтерв’ю, поштовхом до зміни позиції стало телезвернення Володимира Зеленського (досьє Володимира Зеленського) в останні хвилини 2018 року. Він вирішує приєднатись до команди майбутнього президента. Як пізніше згадував депутат в інтерв’ю кореспонденту "НВ": "Я відразу ж вступив в Зе-команду, як тільки почув новорічне звернення Зеленського про похід в президенти. У Чернігові нас було з самого початку три-чотири людини".

На виборах президента України 2019 року він був довіреною особою кандидата Володимира Зеленського по ТВО №205 (м.Чернігів).

Коли Володимир Зеленський став президентом і розпустив Верховну Раду, його партія "Слуга народу" підтримує балотування Антона Полякова на 206 виборчому окрузі в місті Чернігів. У нього серйозні суперники. Найголовніший – скандально відомий Максим Микитась –  київський олігарх, мільярдер, що "прихватизував" державну корпорацію Укрбуд і причетний до тіньових будівельних схем та тендерів за якими правоохоронні органи відкрили безліч справ. Для Микитася депутатський мандат – єдиний шанс на порятунок від в’язниці. Він без вагання витрачає мільйони доларів, а протистояння на 206 окрузі видання "Новини Чернігівщини" назвало "Мільярдер проти жебрака".

Незважаючи на шалену протидію, Поляков перемагає одіозного олігарха. За Микитася проголосувало 22,23%, а Поляков отримав 33,15% голосів виборців, що прийшли на дільниці і був визнаний переможцем на 206 окрузі.

29 серпня 2019 року новообраний парламентар складає присягу депутата ВРУ.

Робота у ВРУ

З самого початку роботи у Раді в Антона Полякова не склались відносини з керівництвом партії і фракції. Андрію Богдану (досьє Богдана Андрія) і керівництву фракції не подобалась самостійна позиція депутата щодо пропонованих законопроектів, критика ним партійних висуванців на державні посади і керівництво комітетів ВРУ. У Полякова, в свою чергу, накопичився негатив відносно деяких партійних лідерів, які не зовсім чесно себе вели під час виборчої кампанії. У перші ж два місяці взаємне несприйняття дійшло критичної межі і вже 15 листопада 2019 року його виключають із складу фракції "Слуга народу".

Мотивація керівництва партії була короткою – Поляков порушував домовленості щодо спільного голосування за важливі закони, конфліктував з керівництвом партії, пропускав засідання. Але виявилось, що згідно фіксації електронної системи у Раді він відвідав 89% засідань. Відтак з’явились сумніви і щодо інших аргументів ініціаторів його виключення. Проаналізувавши інтерв’ю, виступи Антона Полякова та відсутність їх спростувань з боку керівників партії і фракції, виникає потреба викласти події вересня-листопада 2019 року з точки зору депутата.

На трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/anton.polyakov.98)

Поляков пригадує, як на початку каденції він зустрічався з керівником Офісу Президента Андрієм Богданом і розповів йому про факти негідної поведінки деяких партійних керівників. Зокрема описав ситуацію під час парламентських перегонів на Чернігівщині, коли обласний штаб "Слуги народу" очолював Павло Халімон, який до того був молодшим партнером скандально відомого, нині покійного Валерія Давиденка. Інформатор з близького оточення Микитася розповів Антону Полякову, що олігарх через Давиденка передав 1,5 млн доларів для забезпечення своєї перемоги на 206 окрузі. І дійсно, "Новини Чернігівщини" інформували про складнощі, які виникали в команди Полякова під час перегонів.

Крім того, Поляков розповів Богдану як обласний штаб поставив на потрібні округи відверто слабких кандидатів, що зробило можливим обрання депутатами від Чернігівщини одіозних Давиденка і Приходька, які одразу ж прикрились мандатами від правосуддя. Богдан вислухав, подякував, похвалив. Він заявив що про все це знає, пообіцяв що інформацію доповість президенту, а таким, як Халімон, закриють шлях до керівних органів партії. Потрібно вказати, що оцінку Полякова щодо Халімона опосередковано підтверджують події наступного року, коли НАБУ звинуватило його у вимаганні хабаря в сумі 40 млн гривень. Але у вересні 2019 року Поляков був здивований, коли Халімона висунули на заступника керівника фракції, а при розмові з президентом він зрозумів, що Богдан нічого не розповів йому про зловживання в Чернігівському обласному штабі. Відтоді у депутата негативне ставлення до Андрія Богдана, і він стає послідовним критиком керівника ОПУ. Але щодо партії, президента та колег-депутатів Поляков і далі налаштований конструктивно і на з’їзді партії вступає до лав "Слуги народу".

З першим президентом незалежної України Леонідом Кравчуком (фото: facebook.com/anton.polyakov.98)

Новим поштовхом до конфлікту стало голосування за закони, прийняття яких було умовою надання позики Україні. Абсолютна більшість виборців Полякова була налаштована проти відміни мораторію на продаж землі. За те, що Поляков не підтримував позицію партійного керівництва щодо цього питання його викликали "на килим" для виховної роботи, але це  лише ще більше погіршило відносини з Богданом.

Після неодноразових звернень депутата до керівництва щодо бездіяльності генпрокурора Рябошапки він починає збір підписів за його відставку. Поляков вказує, що очільник ГПУ навіть не спромігся підготувати подання на відвертих корупціонерів Приходька і Давиденка та одягає футболку з текстом "знімиШапку" та портретом Рябошапки. Такі демарші розлютили Богдана і керівництво фракції, яке швидко скликало засідання. І 15 листопада 2019 року приймається рішення про виключення з фракції "Слуга народу" Полякова і Скороход. Поляков назвав це рішення політичною розправою і мав сенс, адже на засіданні фракції не було і половини її членів, а аргументи щодо виключення не витримують критики. Та й обговорення не було. Швидко поставили питання на голосування і все – прощавай, колего.

Після виключення Поляков написав у соцмережах, що президент ізольований від правдивої інформації про дійсний стан справ у партії, але він знайде можливість розповісти йому про все. Проте 15 грудня 2019 року в інтерв’ю "Главкому" депутат заявив, що раніше помилявся, бо Зеленський все знає про стан справ у партії, тільки не може нічого зробити. Наступного дня Поляков подає заяву про вихід з партії "Слуга народу".

Коли в квітні 2020 року приймали "антиколомойський закон", Поляков був одним з тих, хто засипав законопроект тисячами правок. Депутат висунув вимоги до влади, що згоден відкликати правки, якщо будуть відмінені "антифопівські закони", переглянуть прийнятий закон про ринок землі та відкладуть продовження медичної реформи. Його вимоги назвали шантажем і закон прийняли з розглядом усіх поправок.

В червні 2020 року Антон Поляков приєднався до депутатської групи партії "За майбутнє".

Фото: facebook.com/anton.polyakov.98

21 вересня 2020 року партія “За майбутнє” висунула Антона Полякова на посаду Чернігівського міського голови. Правда під час виборчої кампанії було не схоже, що депутат поспішає скласти мандат і пересісти в крісло мера. Відповідним був і результат  - п’яте місце із семи претендентів.

Потрібно констатувати, що після вступу Полякова у партію "За майбутнє" його викривальна активність щодо колишніх колег дещо зменшилась, як і кількість виступів у ЗМІ. Втомився? Розчарувався? Те і інше?

Смерть народного депутата

Вночі 8 жовтня народний депутат з депутатської групи "За майбутнє" Антон Поляков був знайдений мертвим. Напередодні, 5 жовтня, він розповів про те, що "слугам" роздавали гроші в конвертах у туалеті Верховної Ради після голосування закону про олігархів. З цією ж заявою звернувся у НАБУ.

Попередньо правоохоронці встановили, що чоловіку стало зле дорогою в таксі, його намагались реанімувати лікарі швидкої, але констатували смерть. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України з приміткою "Природна смерть".

За інформацією ЗМІ, нардеп був п'яним, або під дією наркотичних речовин.

Дата публікації: 08.10.2021
Дата останньої зміни: 08.10.2021
1