Вовк Сергій

Вовк Сергій

Скандально відомий суддя Печерського суду м.Києва

Всі новини

Сергій Вовк: біографія класичного представника українського упередженого судочинства

Місце народження

Сергій Володимирович Вовк народився 2 березня 1978 року в м.Бердянськ

Освіта

  • Одеський університет ім. Мечникова у 2000 році, а у 2001 отримав кваліфікацію магістра права в цьому ж навчальному закладі.
  • У 2014 році закінчив Міжрегіональну академію управління персоналом

Родина

Дружина - Вовк Ксенія Михайлівна, до 2017 року працювала в апараті Верховного Суду України.

Син – Вовк Іван Сергійович.

Син – Вовк Філіп Сергійович.

Син – Вовк Юліан Сергійович.

Інформації про батьків Сергія Вовка у відкритих джерелах немає.

Коротка біографія

Біографія Сергія Вовка в нашому досьє вкрай невелика, бо матеріалів про особисте життя судді дуже мало. А щодо роботи чи кар’єри, то пан Вовк весь час працював у Печерському суді, куди був призначений указом президента у 2006 році. А в березні 2011 року він обраний на цю посаду безстроково постановою Верховної Ради України. За свої одіозні рішення суддя Вовк пів десятка разів був відсторонений від посади, проти нього неодноразово відкривались кримінальні провадження, десять років не вщухають скандали навколо вчиненого ним «правосуддя». Однак цей улюбленець Феміди Вовк і нині суддя Печерського суду. В наступних розділах досьє Сергія Вовка ми детальніше розповімо про його «службу закону» та вияснимо причини такої нездоланності.

Резонансні справи судді

Всі скандальні судові рішення Сергія Вовка важко вмістити в рамках досьє, тому зупинимось на найбільш гучних його процесах.

  • Сергій Вовк очолював колегію суддів, яка на 5 років позбавила волі колишнього виконувача обов’язки міністра оборони Валерія Іващенка за нібито зловживання службовим становищем (підписав план санації Феодосійського судномеханічного заводу). Гельсінським комітет США та Євросоюз у 2012 році визнали, що це рішення приймалось з політичних мотивів.
  • У 2012 році суддя Вовк засудив на 4 роки позбавлення волі Юрія Луценка, за нібито незаконне святкування Дня міліції в палаці «Україна». Європейський суд з прав людини визнав, що Ю.Луценка засудили з політичних мотивів.
  • В червні 2019 Сергій Вовк відхиляє клопотання слідства і звільнює з-під варти Михайла Сігіду, який був головним підозрюваним в організації вбивства «Сармата» (позивний громадського активіста та учасника АТО з Бердянська Віталія Олешка).
  • У розгляді справи про вбивство Шеремета суддя Вовк повністю проігнорував аргументи захисту і цілковито задовольнив клопотання слідства про взяття підозрюваних під варту.
  • У серпні 2019 року суддя Сергій Вовк задовольнив позов Андрія Портнова, колишнього радника В.Януковича, про захист його честі й гідності. Рішення суду – стягнути з бюджету майже 7 мільйонів гривень на користь позивача.
  • В вересні 2020 року Сергій Вовк виносить рішення (відомі юристи назвали це рішення абсурдним), яким зобов’язав повернути компаніям братів Суркісів з «ПриватБанку» 350 млн доларів США ще до ще до завершення процесу і винесення судом рішення по суті.

Можна ще згадати про зняття ним з розшуку екснардепа Онищенка, скасування арешту 415 об'єктів нерухомості, що належали структурам Коломойського, і багато інших «шедеврів» правосуддя, ухвалених Сергієм Вовком.

Скандали, відсторонення від посади та кримінальні провадження проти Сергія Вовка

Зрозуміло, що описані в попередньому розділі досьє судові рішення Вовка спричиняли гучні скандали. Перший раз він був усунений від виконання обов’язків судді ще в березні 2011 року за порушення присяги судді. Але Вищий адміністративний суд це рішення скасував. У 2015-16 роках Сергія Вовка неодноразово було відсторонено від роботи, однак він постійно повертався до свого Печерського суду. На закиди громадськості голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков відповів, що одіозного суддю відстороняли від роботи шість разів, але Вищий адміністративний суд постійно скасовував рішення про його звільнення.

Перша кримінальна справа проти Сергія Вовка була порушена у 2009 році за підробку рішення суду і шахрайське заволодіння 70 га землі. Проте Голосіївський суд столиці скасував постанову прокуратури Києва. У 2012 році карна справа була поновлена, але Голосіївський суд вдруге цю постанову скасував.

У 2015 році склалось враження, що за Сергія Вовка взялись серйозно. Верховний суд України, а згодом і Верховна Рада дали згоду на притягнення його до кримінальної відповідальності. В березні слідчі клопотали про обрання судді запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою. Але Голосіївський суд це клопотання не задовольнив. Через тиждень ГПУ порушує проти Вовка нову справу за розблокування ним рахунків колишнього міністра Миколи Присяжнюка. Згодом було порушено ще кілька кримінальних справ, але все закінчилось нічим. Суддя Вовк вийшов на роботу, адже Вищий адміністративний суд знову скасував рішення про відсторонення його з посади.

Упродовж 2016 року Вища кваліфікаційна комісія суддів ще двічі усувала Сергія Вовка від виконання обов’язків судді. Його справу було передано на розгляд до Вишгородського районного суду, але Вовк спокійно продовжував працювати, поки Вишгородський суд не визнав його невинним і не виправдав «через відсутність доказів». І за цей період він продовжував «вершити судочинство» (виносячи рішення на користь Портнова та структур Коломойського).

У нашому досьє ми не можемо обійти питання, чому такий одіозний персонаж завжди виходить сухим з води й далі іменем України приймає різні сумнівні рішення. Відповідь проста – він вірно служить владі і готовий на будь-яке рішення, щоб виконати волю керівництва країни. Для судді Вовка пріоритет - не закон, а вказівка людей, що при владі в той момент.  До прикладу, на початку кар’єри  він приймає рішення на користь БЮТ – про заборону антиреклами БЮТ, про арешт Рудьковського, про визнання протиправними дій колишнього міського голови Києва Л.Черновецького. А коли Янукович стає президентом, він судить колишніх міністрів уряду Тимошенко – Луценка та Іващенка. Після 2014 року Сергій Вовк переконує своєю безпринципністю нову владу і вже судить на користь Порошенка. А після 2019 року своїм рішенням відмовляє громадським активістам у позові проти Зеленського. За вірну службу він і на волі, і при посаді, адже Вищий апеляційний суд, а після реформи 2017 року Касаційний адміністративний суд перебувають під суттєвим впливом президентської гілки влади й надійно захищають потрібних людей.

Дата публікації: 13.10.2020
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1