Володіна Дар’я

Володіна Дар’я

Народна депутатка IX скликання, голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності податкових органів

Володіна Дар’я – журналістка, радіоведуча, громадська діячка. Членкиня фракції і політичної партії "Слуга народу", голова підкомітету з питань правового забезпечення діяльності податкових органів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики

Місце народження

Народилась 16 квітня 1991 року в місті Кіровоград (нині – Кропивницький).

Освіта

 • 2011 рік – закінчила навчання у Фінансово-правовому коледжі Київського національного університету імені Т. Шевченка, здобула диплом бакалавра за напрямом підготовки “Фінанси і кредит”.
 • 2013 рік - отримала диплом про вищу освіту за напрямом підготовки “Правознавство” та здобула кваліфікацію бакалавра права.
 • 2013 рік – закінчила навчання у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка та отримала повну вищу освіту за спеціальністю “Фінанси і кредит”, здобувши кваліфікацію магістра фінансів та кредиту, економіста з фінансової роботи (за спеціалізацією корпоративні фінанси).
 • 2015 – 2016 роки – навчалась у Дипломатичній академії імені Геннадія Удовенка при МЗС України.

Родина

Мати – Володіна Ірина Анатоліївна, засновниця благодійного фонду "Душа", володіє облігаціями компанії "Ліко-Холдинг". З батьком Дар’ї розлучена.

Батько – Володін Артем Вікторович – кандидат юридичних наук, до 2014 року був прокурором Солом’янського району міста Києва, працівником Генеральної прокуратури, заступником міністра охорони навколишнього середовища, старшим помічником першого заступника Генерального прокурора України, помічником заступника секретаря РНБО. У 2014 році був довіреною особою кандидата у президенти Рената Кузьміна, з яким його пов’язує давня спільна праця в ГПУ. Після 2014 року займається бізнесом.

Брат – Володін Олександр Артемович, молодший юрист в компанії "Moris Group".

Дар’я офіційно не одружена. Інформації про дітей теж не має.

Кар’єра до обрання в парламент

 • Працювати Володіна почала вже через рік після початку навчання в університеті.
 • 2007 – 2009 роки - Дар’я отримала роботу на телеканалі "MAXXI TV", працювала телеведучою.
 • 2009 – 2013 роки – перейшла у ПАТ "НСТУ", в спортивну редакцію.
 • Грудень 2012 року – Володіна пройшла стажування в Парижі на посаді виконавчого директора радіостанції “2capitales”.
 • 2013 – 2014 роки - отримала посаду менеджера по роботі з репутаційними ризиками.
 • 2014 – 2015 роки – Дар’я була ведучою на радіо DJ FM.
 • З 2016 року – Володіна засновниця та власниця агенції "PR Space", власниця компанії "Iconic Creations" (Нью-Йорк, США) в якій одночасно працювала на посаді директора.
 • 2017 рік – отримала посаду менеджера по інформаційній безпеці на пісенному конкурсі Євробачення – 2017, який проходив в Києві.

Володіна Дар’я (фото: facebook.com/dariavolodinaofficial)

 • У 2017 році зареєструвалась як фізична особа-підприємець. Зокрема, вигравала три тендери на замовлення комунальної установи виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) "Київський молодіжний центр" у 2018 та 2019 роках.
 • 2018 рік - Дар'я Володіна обиралась членом комітету протидії корупції на Київщині, також була кандидатом в члени Ради громадського контролю при НАБУ.
 • Співпрацювала з Інститутом податкових реформ.
 • В цей період вона стає відомою як політична експертка і оглядачка. Деякий період працювала виконавчою директоркою “iCreations agency”.

Робота у Верховній Раді

 • На початку 2019 року Володіна приєдналась до команди Володимира Зеленського. Після його перемоги на президентських виборах в травні 2019 року почав формуватись виборчий список партії "Слуга народу" для участі в позачергових парламентських виборах.
 • Влітку 2019-го Дар’я Володіна отримала 65 місце у списку партії президента Зеленського, і ця позиція була прохідною.

 • 29 серпня 2019 року вона прийняла присягу народного депутата України і увійшла до складу фракції політичної партії "Слуга народу". Через два тижні її обрали головою підкомітету з питань правового забезпечення діяльності податкових органів Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
 • В листопаді 2019 року в Києві відбувся з’їзд партії "Слуга народу" і тоді парламентарка стала членкинею цієї політичної сили.

Володіна Дар’я у Верховній Раді (фото: facebook.com/dariavolodinaofficial)

 • Також вона увійшла до складу міжфракційного депутатського об’єднання "Кіровоградщина", стала співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою, заступницею керівника групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Вірменія. Крім того, вона отримала посади заступника члена Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС - Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ) і заступника члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва.
 • У листопаді 2021 року вона приєдналась до міжфракційного депутатського об’єднання Дмитра Разумкова "Розумна політика".

Критика та скандали

Уже після обрання до складу українського парламенту Дар’я Володіна стала героїнею критичних публікацій і гучних скандалів.

Перший з них ініціював Данило Гетманцев в жовтні 2019 року. Тоді Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики не підтримав закон щодо ліквідації схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості. Серед 11 депутатів від "Слуги народу", що не голосували за внесений законопроєкт, була і Дар’я Володіна. Вибухнув гучний скандал.

Екснардеп Сергій Лещенко у своєму каналі в Telegram написав, що керівництво фракції підозрює, що деякі з депутатів, які не підтримали законопроєкт, отримали за це по 30 тисяч доларів. Офіс Президента України заявив про необхідність перевірки на поліграфі, а пізніше про це написав і Володимир Зеленський.

Щоб уникнути інсинуацій, Дар’я Володіна сама пройшла перевірку на поліграфі, щоб не робити з цього шоу. Вона надала ЗМІ висновок поліграфолога, що в жодну змову не вступала і ніяких хабарів не отримувала.

Володіна Дар’я проходить перевірку на поліграфі (фото: facebook.com/dariavolodinaofficial)

На початку 2020 року Володіна втрапила до нового скандалу. Вона разом з групою депутатів від "Слуги народу" ініціювала законопроєкти, що пропонували відтермінувати на півтора року штрафування за невиконання норми про обслуговування українською мовою у сфері обслуговування, а також скасувати закон, який передбачав ліквідацію усіх російськомовних шкіл. Більшість Верховної Ради не підтримала ініціативи прибічників Максима Бужанського.

Дата публікації: 23.11.2021
Дата останньої зміни: 23.11.2021
1