Яременко Богдан

Яременко Богдан

Народний депутат IX скликання, колишній голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

Яременко Богдан – політик і дипломат, Надзвичайний та Повноважний Посол 1-го класу, голова правління благодійного фонду "Майдан закордонних справ"

Місце народження

Народився 25 вересня 1971 року в Києві.

Освіта

1993 рік – закінчив філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю "філолог, викладач української мови та літератури".

Родина

Батько ­– Василь Васильович Яременко, професор філології в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка.

Мати – Світлана Михайлівна, вчителька української мови та літератури.

Має двох братів: Олесь (народився в 1965 році) – інженер-програміст, Ярослав (народився в 1978 році) — юрист.

Дружина - Вікторія Петрівна, працювала шкільною вчителькою англійської мови, потім – секретарем першого заступника міністра закордонних справ Миколи Макаревича. З майбутнім чоловіком познайомилась в 1993 р. на роботі в МЗС України. Вони одружились в 1995 році. Донька Ярослава народилась в 1999 році в Нью-Йорку, син Василь – у 2007 році в Единбурзі.

Кар’єра, громадська та політична діяльність

 • 1993 – 1995 роки – одразу після отримання вищої освіти, почав трудовий шлях в Департаменті інформації Міністерства закордонних справ України. На дипломатичну службу потрапив завдяки відомому українському дипломатові Юрію Сергєєву, який добре знав родину Богдана.
 • 1995–1999 роки — працював віцеконсулом, а згодом консулом Генерального консульства України в Нью-Йорку (США).
 • 2000–2003 роки — обіймав посади радника, начальника відділу США та Канади, директора Четвертого територіального департаменту МЗС України.
 • 2004–2006 роки – перейшов на роботу в КМУ, був начальником Протоколу Прем’єр-міністра України. Займався питаннями міжнародної діяльності керівників уряду, проведення їх робочих поїздок по Україні. Працював із Віктором Януковичем, Юлією Тимошенко, Юрієм Єхануровим.
 • 2006–2008 роки — був призначений на посаду генерального консула України в Единбурзі (Велика Британія).
 • 2009–2010 роки — працював першим заступником директора Департаменту міжнародної політики Секретаріату Президента України.
 • Червень 2010 року - призначений Віктором Януковичем на посаду Генерального консула України в Стамбулі, а через день отримав ще одну посаду - представника України при Організації Чорноморського Економічного Співробітництва.
 • 30 листопада 2013 року – різко засудив побиття студентів та інших учасників мирних протестів в Києві, порівнявши дії силовиків з діями фашистів та карателів.
 • Наступного дня був звинувачений в порушенні присяги держслужбовця, а ще за день дипломата було відкликано зі Стамбула.
 • В грудні 2013 року приєднався до учасників Євромайдану.

Богдан Яременко на Євромайдані (фото: facebook.com/bohdan.yaremenko)

 • Січень 2014 року – виступив співзасновником і був обраний головою правління благодійного фонду "Майдан закордонних справ", навколо якого об’єднались українські дипломати, опозиційні до режиму Януковича.
 • В тому ж році був одним із засновників громадської організації "Кримський експертний центр", з якою кілька років активно співпрацював.
 • Після перемоги Революції гідності Богдану Яременку неодноразово пропонували повернутись до МЗС, але він відмовився, хоча в жовтні 2014 року апеляційний суд Києва і поновив його на посаді генерального консула України в Стамбулі. Дипломат звільнився з державної служби "за власним бажанням".

Яременко Богдан (фото: facebook.com/bohdan.yaremenko)

 • Квітень 2017 року – Яременко приєднався до політичної партії "Українське об’єднання патріотів – УКРОП", яку пов’язували з олігархом Ігорем Коломойським. Згодом був обраний головою Київської міської парторганізації і два роки керував її роботою.
 • Червень 2019 року – Яременко вийшов зі складу партії "УКРОП" і приєднався до команди Володимира Зеленського.

Робота в парламенті

 • На позачергових парламентських виборах 2019 р. балотувався до Верховної Ради від партії "Слуга народу" в мажоритарному одномандатному окрузі № 215 у Києві. Впевнено виграв вибори, отримавши 37,51% голосів виборців. Найближчим його конкурентом був вже відомий політик, кандидат від партії "ВО "Свобода" Андрій Іллєнко, якому виборці віддали 21,06% голосів.
 • 29 серпня 2019 року – прийняв присягу народного депутата України, увійшов до складу парламентської фракції "Слуга народу" і був обраний головою Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Богдан Яременко з Володимиром Зеленським (фото: facebook.com/bohdan.yaremenko)

 • 17 жовтня 2019 року – увійшов до складу Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань формування і реалізації державної політики щодо відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України.
 • 29 жовтня 2019 року журналіст видання "Букви" сфотографував в сесійній залі парламенту особисте листування Яременко імовірно з секс-працівницею.
 • 1 листопада Яременко написав заяву про складання повноважень голови парламентського комітету.
 • 11 листопада того ж року фракція прийняла його відставку.
 • 17 січня 2020 року - постановою парламенту Богдана Яременка звільнили з посади голови Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.
 • У березні 2020-го року нардеп виступив проти створення консультативної ради в Тристоронній контактній групі за участі представників ОРДЛО, попри іншу позицію фракції “Слуга народу”.

Богдан Яременко на трибуні Верховної Ради (стоп-кадр відео)

У жовтні того ж року Яременко заявив, що вийде з фракції “Слуга народу”, якщо від партії не буде реакції на "плівки Тищенка". Реакції не було, проте нардеп фракцію не покинув.

В квітні 2021 року нардеп звернувся до Володимира Зеленського з закликом розірвати дипломатичні відносини з Росією і призвати в армію резервістів. Тоді ж він запропонував залучити до переговорів з Росією США, бо без цього прогресу не буде.

В парламенті Яременко виступав за створення національної кримськотатарської автономії, за блокаду торгівлі з ОРДЛО, за введення кримінальної відповідальності для учасників сепаратних переговорів з Росією, які не санкціонувала Українська держава. Дипломат скептично ставиться до ефективності Мінських домовленостей щодо вирішення конфлікту в Донбасі, називаючи їх "ганебними", такими, що "не принесли миру", "частковою капітуляцією України". На думку нардепа, відкинути їх найближчим часом можливості не буде, але вони неодмінно потребують трансформації трактування і способу виконання.

Критика та скандали

Перший відомий скандал в ЗМІ стався у квітні 2016 року, коли Яременко припаркував свій автомобіль на газоні. Його транспортний засіб помітив заступник директора комунального підприємства "Київський інститут земельних відносин" Євген Тарнопольський. "Це і є, походу, рівень української дипломатії?" – єхидно написав тоді він на своїй сторінці у Facebook.

А найгучніший скандал стався в кінці жовтня 2019 року, коли журналіст видання "Букви" сфотографував особисту переписку нардепа з повією прямо під час пленарного засідання. Яременко цікавився розцінками на сексуальні послуги.

Богдан Яременко під час засідання Верховної Ради переписувався зі "жрицею кохання" (фото: bykvu.com)

Коли пішла хвиля негативу, парламентар незграбно намагався викрутитись. Спочатку він називав це розіграшем. Потім – навмисною провокацією набридлих журналістів, які пхають носа в особисте життя нардепів. А згодом почав погрожувати судом за порушення таємниці листування. Коли депутати трьох фракцій поставили перед "слугами народу" вимогу звільнити Яременка з посади голови комітету, нардеп пручатись не став. Він вибачився перед сім'єю, колегами по фракції, президентом та виборцями за скандал з публікацією його інтимного листування і написав заяву про складення повноважень голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

У вересні 2020 року Яременко не голосував за законопроєкт, який забороняє нардепам брати у помічники своїх родичів. Адже помічником на громадських засадах у парламентаря працює його брат.

Коли у квітні 2021 року під час телеефіру його спитали, чому він голосував за призначення Сергія Шкарлета на посаду міністра, Яременко чесно відповів, що це його гріх. Він раніше обіцяв цього не робити, але піддався тиску своїх однопартійців.

Дата публікації: 27.09.2021
Дата останньої зміни: 27.09.2021