Завітневич Олександр

Завітневич Олександр

Народний депутат України IX скликання, голова Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки

Всі новини

Завітневич Олександр – колишній директор ТОВ "Смілянський ливарний завод", голова Черкаської обласної організації партії "Слуга народу".

Місце народження

Народився 19 квітня 1973 року в селі Осипівка Вільшанського району Кіровоградської області.

Освіта

  • Після закінчення середньої школи навчався в Київському військовому інституті управління і зв’язку на факультеті радіоінженерії.
  • Пізніше заочно навчався у Київському національному економічному університеті імені Вадима Гетьмана, де здобув кваліфікацію спеціаліста з економіки підприємства.

Родина

Дружина – Наталія Георгіївна Завітневич. Закінчила Київський інститут міжнародних відносин. Докторка психологічних наук, однокласниця президента України Володимира Зеленського. На 2020 рік – співзасновниця ТОВ "М.Т.І." і ТОВ "Смілянський ливарний завод" (чоловік переписав свою власність на неї).

Подружжя виховує двох дітей – сина Єгора і доньку Катерину.

Кар’єра до 2019 року

  • До перемоги Володимира Зеленського Олександр Завітневич був взагалі мало кому відомий. Про його діяльність до 40-річного віку у відкритих джерелах взагалі нічого немає. Те, що Олександр закінчив військовий інститут і є офіцером запасу дозволяє вважати, що певний час він перебував на військовій службі.
  • 2012 рік – Олександр Завітневич разом зі своїм партнером Григорієм Козенком стали власниками ТОВ "Смілянський ливарний завод". Директором підприємства рада директорів обрала Завітневича. На цій посаді він перебував до обрання народним депутатом влітку 2019 року. Свою частину власності заводу Олександр згодом переоформив на дружину.
  • У 2016 році сім'я Завітневич почала займатися іншим видом бізнесу. У Києві подружжя заснували ТОВ "М.Т.І.", що спеціалізувалося на наданні широкого спектра послуг. Зокрема, сімейний підряд підприємців займався наданням в оренду автомобілів всіх видів, а також різного устаткування.
  • Вони також спеціалізувалися на литті чавуну, сталі, а також ряду легких металів. Крім того, підприємство займалося механічною обробкою металевих виробів. Майбутній політик з дружиною також приділяли увагу гуртовій торгівлі автомобілями та різним обладнанням для роботи добувної промисловості та будівництва. Офіційно компанією керує Наталія Георгіївна Завітневич.
  • Крім бізнесу, Олександр виступив засновником Кіровоградської обласної громадської організації "Форум громадського активу Кіровоградщини".

Парламентська діяльність

  • Бувши давнім знайомим Володимира Зеленського та інших "кварталівців", Олександр приєднався до Зе-команди.
  • У липні 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Слуга народу”, у виборчому списку перебував під номером 39, як безпартійний. Після прийняття присяги 29 серпня став членом однойменної фракції, обраний головою Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Олександр Завітневич на трибуні Верховної Ради (фото: Facebook)

  • З 17 жовтня 2019 року Завітневич член Тимчасової спеціальної комісії ВР (ТСК) з питань формування та реалізації державної політики з відновлення територіальної цілісності та забезпечення суверенітету України.
  • Парламентар - член груп із міжпарламентських зв'язків з Францією, Ізраїлем, Великобританією, Польщею та Литвою. Також входив до складу тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради, що розслідувала причини пожеж та вибухів на складах боєприпасів.
  • На початку каденції нардеп розповів про зміни, які команда Зеленського має намір реалізувати в галузі національної безпеки та оборони. Насамперед – це реорганізація "Укроборонпрому" у два холдинги – "Аерокосмічний" та "Оборонні системи України". Замість військових комісаріатів будуть територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, які виконуватимуть не лише адміністративну, а й сервісну функцію. Українських громадян, які вже пройшли службу в армії і мають бойовий досвід, виділять в особливий резерв, який буде призвано за добу в разі потреби.
  • У планах також прийняття закону про територіальну оборону, реформування СБУ, з метою посилення напрямку контррозвідувального захисту, і саме це має стати пріоритетом української спецслужби.

Олександр Завітневич веде засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки (фото: Facebook)

  • Червень 2020 року – Олександра Завітневича обирають головою Черкаської обласної організації партії "Слуга народу". Попри складну ситуацію в області, він зумів створити структуровану організацію, яка виступила досить впевнено на місцевих виборах.
  • В кінці 2020 року парламентар перехворів на коронавірус.

Скандали та критика

Журналісти виявили, що бізнес Олександра Завітневича був досить проблемним. У судових реєстрах можна знайти інформацію, що проти його Смілянського ливарного заводу в різний час проводилися слідчі дії.

У 2013 році завод і його керівництво було притягнуто до адміністративної відповідальності. У 2016 році підприємство фігурувало в одній кримінальній справі, яка розглядалася в Орджонікідзевському районному суді міста Запоріжжя.

А у 2018 році Смілянський ливарний завод також значився у справі місцевого районного суду Черкаської області.

Коли виявилось, що дружина Завітневича – однокласниця Зеленського, і Олександр з Володимиром давно спілкуються особисто, численні ЗМІ відкрито писали, що нардеп отримав керівництво в одному з найбільш важливих комітетів Ради виключно завдяки кумівству. Журналісти відзначили, що вибір Завітневича на пост глави оборонного комітету виглядає дивно, оскільки він є всього лише офіцером запасу і не має досвіду керівництва у військовій сфері.

В жовтні 2019 року Олександр поставив Президента України в досить незручне становище. На запитання журналіста, чому Завітневич не ходить на засідання парламенту, Зеленський відповів, що він ледве не помер і лежить в лікарні з інфарктом. Але виявилось, що напередодні депутат виступав на брифінгу у парламенті, а в день пресконференції Президента України живий і здоровий проводив засідання свого комітету.

Завітневич Олександр (фото: Facebook)

Не обійшлось без скандалу і призначення Олександра Завітневича на посаду голови Черкаської обласної організації партії "Слуга народу". Журналістів зацікавило, як міг безпартійний нардеп очолити парторганізацію. Адже жодної інформації про його вступ в партію не було. Крім того, черкащани встановили, що президентської партії в області взагалі не існує. Навіть на партійному сайті інформація про черкаський осередок була відсутня.

А колишні активісти Зе-команди в області зареєстрували громадську організацію “Ошукані Українці”. Вони заявили, що Володимир Зеленський і його найближче оточення їх обманули, тому тепер "Ошукані Українці" будуть звертатись до суду із позовом про заборону діяльності політичної партії “Слуга народу”.

Дата публікації: 21.09.2021
Дата останньої зміни: 21.09.2021