Байден зателефонував Путіну: говорили про Україну

Байден закликав Путіна знизити військову напругу поблизу українських кордонів
Головне
Байден зателефонував Путіну: говорили про Україну
Джо Байден Фото: сторінка Joe Biden у Твіттері

Президент США Джо Байден зателефонував президенту Росії Володимиру Путіну і закликав його знизити військову напругу на кордоні з Україною.

Про це йдеться в заяві на сайті Білого дому.

Президент Байден підкреслив непохитну прихильність США до суверенітету і територіальної цілісності України. Президент висловив занепокоєння з приводу раптового нарощування російської військової потужності в окупованому Криму і на кордонах України та закликав Росію знизити напругу, - йдеться в заяві.

Також під час розмови Байден і Путін обговорили низку регіональних і глобальних питань, в тому числі намір США і Росії продовжити діалог про стратегічну стабільність з низки питань контролю над озброєннями і проблем безпеки, ґрунтуючись на продовженні терміну дії нового Договору про скорочення ядерної зброї.

Президент Байден також ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати будуть діяти рішуче на захист своїх національних інтересів у відповідь на дії Росії, такі як кібернапади і втручання у вибори, - йдеться в заяві.

Читайте також

Білий дім також заявив, що Байден підтвердив свою мету побудови стабільних і передбачуваних відносин з Росією відповідно до інтересів США і запропонував в найближчі місяці зустріч на вищому рівні в третій країні для обговорення всього спектру проблем, що стоять перед США і Росією.

Нагадаємо, що 12 квітня президент України Володимир Зеленський заявив, що президентові США Джо Байдену слід зробити ще більше, щоб стримати агресію Росії і допомогти завершити війну на Донбасі.

1