Байкери, адвокати та оперні співаки: хто і як в Одесі вчиться воювати з агресором

Волонтери з партнерами з військової кафедри "Одеського політеху" навчають одеситів військової справи
Ексклюзив
Байкери, адвокати та оперні співаки: хто і як в Одесі вчиться воювати з агресором
Фото: Олексій Чорний

В Одесі волонтерський центр "Експедиція" спільно з військовою кафедрою держуніверситету "Одеська Політехніка" проводить Курс молодого бійця.  За місяць вишколу вже є 2164 випускники цього проєкту.  Це люди, які отримали мінімальні навички, необхідні для того,  щоб вижити в першому бою і не нашкодити ненавмисно тим,  хто поруч. Три години відводиться на здобуття  навичок безпечного поводження зі зброєю, правильного прицілювання в різних умовах, роботі в групі.  І три години на навчання тактичній медицині, щоб знати,  як надати допомогу собі та іншим у випадку поранення. Курс тактичної медицини пройшла вже 151 людина.

Олексій Чорний, лідер “Експедиції” - знаний в місті громадський діяч разом з однодумцями на декількох локаціях розгорнув цей вкрай потрібний проєкт:

Хочу подякувати за цю шалену роботу колективу людей, що вже місяць щоденно викладаються на 100%, щоб встигнути підготувати максимальну кількість бійців. Колектив військової кафедри Політеху – ви мої герої! Я ніколи не бачив, щоб люди на роботі в державному органі робили свою справу з такою віддачею. Фактично це тринадцять волонтерів, які “впахують” так, як вміють працювати лише люди, що вірять в те, що від них залежить життя інших.

Зокрема Наталія Бородіна поєднала наш волонтерський центр з кафедрою і вже місяць тягне на собі щоденну роботу по реєстрації організованих груп, серед яких вже були яхтклуб, мотоклуб, спілка адвокатів і навіть команда оперних співаків, які зараз в ТРО.

Катерина Мілюкова і Єгор Доровських організовують команду волонтерів, які щодня обдзвонюють понад 150 потенційних учасників військового вишколу, щоб з одинаків сформувати відділення за географічним принципом.

Фото: Олексій Чорний

Сергей Бондаренко  на окремій локації організував роботу військових інструкторів, і це дозволило вдвічі збільшити пропускну здатність курсів. Серед інструкторів є і полковники у відставці, і молоді спецпризначенці, і розвідники, що отримали травми і тимчасово не можуть їхати на передок, але мають неоціненний досвід.

Михайло Плужник-Гладир і Дмитро Вегеле зібрали круту команду інструкторів з тактичної медицини. Серед них є і знаний в Одесі лікар з великої літери Вадим Азизов, який проводить операції на серці. 

Ольга Очерет, Гончарова Олена і Ірина Холявицька  організовують бек-офіс, що супроводжує цей процес, зокрема забезпечують харчування учасників, бо навчання триває майже цілий день. Аркадій Топов  збирає для нас гроші і компенсує витрати по закупівлях, Юрій Пархомчук закуповує все, що треба, доволі часто вперто відмовляючись від компенсації, Вадим Швіц відповідає за логістику і привозить все необхідне, Сергій Лейвіков дає бензин, щоб  все це доставити.

Олександр Білецький  і Валентина Мазепа перевіряють документи, ідентифікують кожного учасника, оскільки проєкт працює на військовому об’єкті.

На жаль,  не можу подякувати кожному, хто допоміг грошима на реалізацію проєкту, але без Вашої допомоги ми не змогли б його реалізувати. Саме за Ваші кошти ми закупили макети АК (страйкбольні приводи), з якими проходить навчання значна кількість учасників. Ми хотіли б збільшити пропускну здатність курсів, бо черга наразі близько тисячі осіб. Але для цього треба більше медиків і додатковий комплект масово-габаритних макетів автоматів Калашникова. Колись вони були навіть в школах, але зараз знайти їх неможливо. Купити можна, але ціна, близько 30 тисяч гривень за макет, поки для нас непідйомна. Але ми продовжуємо про них мріяти, - розповідає Олексій Чорний.

Нині курси продовжуються нон стоп. І хоча Одеса - тилове місто, все більше свідомих містян хочуть навчитись основ тактичної справи. А у владних кабінетах Південної Пальміри поки триває “пересаджування” персон з одних стільців на інші. Про військово-патріотичну роботу геть не рапортують. Все роблять знову як у 2014-му волонтери, як той же Олексій, з яким я познайомився біля Дюка на місцевому майдані...

Про те, як живе Одеса нині, читайте у нашому репортажі: Війна війною, а похід до моря - за розкладом: як живе Одеса у часи війни.

Читайте також

1