Баканов розповів про результати своєї діяльності на посаді голови СБУ

Він переконаний, що складно за кілька років змінити систему, яка десятиліттями зазнавала впливу сильного і підступного ворога
Баканов розповів про результати своєї діяльності на посаді голови СБУ
Іван Баканов / Фото: t.me/SBUkr
19 Липня 2022, 12:14
читать на русском

Івана Баканов, звільнення якого з посади голови Служби безпеки України ініціював президент Володимир Зеленський, опублікував звернення щодо результатів своєї діяльності.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

Нижче публікуємо звернення Баканова до українців та працівників СБУ:

Дорогі українці! Шановні співробітники СБУ!

Зазвичай, коли Голова Служби безпеки України йде з посади, прийнято гучно звітувати про професійні здобутки. Я теж міг би вдатися до такої практики – результати є і їх чимало.

Проте з самого першого дня в Службі я сповідував інший принцип – реальні справи не потребують словесної допомоги. Особливо в спецслужбі.

Бо результат – самодостатня величина, яка не залежить від будь-яких суб’єктивних оцінок. Політичних інтриг та інших передумов. Тим більше у такій надчутливій сфері, як державна безпека.

СБУ – не політична структура, а її Голова – не політик. Ми займалися справами, а не піаром. Будували максимально прозорі відносини з суспільством, яке наразі чимало знає про досягнення Служби за останні 3 роки.

Звісно, скептики будуть завжди. Але пропоную їм поставити собі кілька простих питань:

  • За каденції якого Голови СБУ було затримано і оголошено підозру куму Путіна?
  • Коли ще Служба безпеки розслідувала кримінальні справи, де фігурують топполітики і лідери парламентських фракцій?
  • Чи були коли-небудь більш масштабні та масові викриття ворожих агентів у різних державних органах, ніж за останні роки?
  • Хто саме системно взявся за проросійські партії і почав протидіяти ворожій пропаганді?
  • Коли у державну власність стали повертати майно і важливі об’єкти інфраструктури, які різноманітні ділки прибрали до рук раніше?

Цей перелік можна продовжувати далі.

Так, не все із запланованого вдалося довести до кінця. Були й прорахунки, причини яких слід аналізувати окремо. Водночас варто пам’ятати – складно за кілька років змінити систему, яка десятиліттями зазнавала впливу сильного і підступного ворога, що володіє необмеженими ресурсами.

Нагадаю, ворог прагнув захопити Київ та країну за 3 дні. І серйозну ставку робив на власні агентурні мережі, які мали спрацювати проявитись на початку повномасштабного вторгнення. Та в цей найбільш кризовий момент ворожі агенти не спрацювали – СБУ заздалегідь вибудувала чітку систему з їх нейтралізації. І це теж один із результатів, який свідчить про рівень роботи спецслужби.

Я щиро дякую за службу кожному чесному і професійному співробітникові СБУ. Я вдячний народу України за довіру протягом цих трьох років. І сподіваюсь, що результати роботи наступних керівників СБУ будуть лише кращими.

І наостанок: зараз, коли кожного дня гинуть найвідданіші сини та доньки України, коли російські ракети вбивають наших дітей і випалюють український хліб – не слід забувати про єдність. Та нашу силу в ній. Ми маємо спільно і впевнено рухатися до нашої єдиної мети – перемоги над ворогом!

Бо за нами Правда. І з нами Бог. Слава Україні! Смерть ворогам.

Нагадаємо, 17 липня президент підписав два укази - про відсторонення від посад голови СБУ Івана Баканова та генпрокурорки Ірини Венедіктової. На місце Венедіктової Зеленський призначив т.в.о. генпрокурора Олексія Симоненка. 

В Офісі президента зазначили, що Венедіктова та Баканов не звільнені, а відсторонені від посад на час розслідування. 

Президент Володимир Зеленський після відсторонення голови СБУ Івана Баканова призначив його заступника Василя Малюка керувати відомством.

19 липня Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт постанови про звільнення Баканова з посади голови СБУ. Вже наступного ранку Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав подання президента на звільнення Баканова.

На засіданні 19 липня народні депутати підтримали звільнення Івана Баканова з посади голови СБУ. Розгляд був достатньо формальним без особистої участі Баканов. "ЗА" - 265 депутата.

1