Бундестаг обрав нового канцлера Німеччини

Ним став соціал-демократ Олаф Шольц
Головне
Бундестаг обрав нового канцлера Німеччини
Олаф Шольц (фото: euronews)
8 Грудня 2021, 11:37
читать на русском

Соціал-демократ Олаф Шольц у середу, 8 грудня, очолив Німеччину - бундестаг проголосував за його призначення новим канцлером.

За підтримку кандидатури Шольца виступили 395 депутатів бундестагу, передає Deutsche Welle.

63-річний Олаф Шольц стане дев'ятим канцлером Німеччини. Він змінив на цій посаді Ангелу Меркель, яка була при владі 16 років.

Нагадаємо, наприкінці вересня в країні пройшли вибори, де перемогу здобула Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН). Вона отримала найбільшу кількість голосів - 25,7%.

Читайте також наш матеріалВибори у Німеччині: чого чекати українцям після відставки Меркель і програшу її партії 


Довідково*: Олаф Шольц, 63 роки - виріс в Гамбурзі, де традиційно сильні позиції соціал-демократів. Там отримав юридичну освіту і працював адвокатом. Партійна кар'єра почалася в 1980-ті, коли він був заступником глави Jusos (Jungsozialisten, "Молоді соціалісти"), молодіжної організації СДПН. Пізніше політик був депутатом бундестагу, сенатором в Гамбурзі, а на початку нульових став гравцем команди канцлера Шредера, зайнявши у 2002 році посаду генсека партії. У першому з чотирьох коаліційних урядів Меркель він був міністром праці, потім бургомістром Гамбурга і знову міністром, тепер уже - фінансів, в останньому кабінеті Меркель.

Про Росію Шольц висловлювався рідко. У 90-ті роки контактував з політиками й бізнесменами з Санкт-Петербурга. Влітку 2017, коли Гамбург приймав саміт G20, Шольц бачився з президентом Росії Володимиром Путіним.

В ході виборчої кампанії він позиціював себе як "спадкоємець" Меркель. Перед виборами закликав до "нової східної політики" на рівні Євросоюзу і посилення ролі Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ).

*За даними Deutsche Welle

Читайте також